En İyi Bebek Bezi Hangisi?

En iyi bebek bezi hangisi?

Önemli! Bebek bezi konusu ile ilgili olarak yazdığım makaleler tamamen kişisel deneyim ve tecrübelerden yola çıkarak yazılmış ve görsellerle desteklenmiş bir şekilde okuyuculara fikir verebilmek adına paylaşılmıştır. Ürünü tercih edip, satın almak okuyucunun kendi sorumluluğundadır!

Henüz anne olmadan, kendi annemin benden küçük kardeşimin bezlerinin temizliği ile ne kadar çok uğraştığı gelirdi aklıma, bebeğinin altını değiştiren bir anne gördükçe. Kardeşim ilk doğduğunda babam ona Canbebe marka bebek bezi almıştı ama o zamanlar rekabet piyasasının bugünkü kadar ilerlememiş olmasından kaynaklansa gerek oldukça pahalıydı diye hatırlıyorum ki sonrasında annemin ömrü çoğunlukla bez yıkamakla geçti.

Hep merak ederdim marketlerde paket paket, marka marka bebek bezleri gördükçe “bir paket bez ne kadar süre yetiyor acaba, en iyi bebek bezi hangisidir?” gibilerinden soruların cevaplarını, sonrada “amaan buna para mı dayanır yahu, şimdiki anneler de ne hazırcı canım” deyip kafamı çevirip uzaklaşırdım reyondan. Bekara hanım boşamak kolay misali içimden geçirdiğim o düşünceleri bir bir yaşıyorum şimdilerde. Bir paket bezin canı sağolasıca bebeğime yaklaşık bir hafta gittiğini yaşayarak öğrendim mesela.

En iyi bebek bezi konusuna gelince bu bebeğin cildine göre değişen bir konu. Yani yüzde yüz, garanti şu bez en iyisi demek doğru değil. Bir marka bir bebeğe hiç pişik yapmazken, diğerini fena kızartabiliyor.

Daha önce ülkemizde yaygın olarak kullanılan bebek bezlerinin üreticilerini ve menşei ülkelerini burada paylaşmıştım. Bu yazımda ise denediğimiz 11 bebek bezi markasını görselleriyle zenginleştirerek tanıtmaya çalışacağım. En iyi bebek bezi hangisi siz karar verin.

Umulur ki faydalı olsun…

1. Prima Aktif Bebek Bezleri:

prima

Prima bebek bezi (Aktif Bebek)

Dünyada ve ülkemizde bebek bezi piyasasının lideri konumunda olan Prima’nın Yeni bebek, premium care ve Aktif bebek bezlerini kullandık.

Emiciliği: Prima bebek bezi Sıvıyı oldukça iyi emiyor ve emdikçe şişiyor. Şu an kullandığımız Prima’nın aktif bebek çeşidi 12 saat kuruluk garantisi verdiği için gece boyunca hiç değiştirmiyorum bebeğimin bezini ama sabah kalktığımızda çok şişmiş oluyor. Bebek büyüdükçe bez sık değiştirilmezse bu şişkinlik bebeğin hareketlerini kısıtlayabilir düşüncesindeyim.

Dokusu: Oldukça yumuşak, bebeğin cildine zarar vermeyecek bir dokusu var.

İnceliği: Değerlendirdiğim tüm bezlerin en incesi.

Kalitesi: Yüksek

Fiyatı: Prima bebek bezi piyasanın en pahalı bebek bezi ancak Şok ve A101 marketlerde genelde indirime giriyor. İndirim veya kampanya olduğunda diğer bezlerden daha uyguna gelebiliyor.

Parfüm: Aktif bebekte hoş ama bana fazla gelen bir koku var. Bu koku çiş ile birleştiğinde zaman zaman etrafa yayılan rahatsız edici bir kokuya dönüşebiliyor.

Bel bantları: Prima bebek bezi lastikli, rahat kullanım sağlıyor.

Bariyerleri: Dikkatli bağlandığında Prima çişin ve kakanın sızmasını önlüyor.

Pişik yaptı mı?: Hayır

prima bel bandiıve yan bantlar

Prima bebek bezi bel bandı ve yan bantlar (Aktif Bebek Bezleri)

 

Prima iç yüzey

Prima Bebek Bezi | Prima iç yüzey (Aktif Bebek)

 

– Yenilenen Prima Aktif Bebek Bezleri

yeni-prima-aktif-bebek

Yenilenen Prima Aktif Bebek Bezleri (4+)

yeni-prima-aktif-bebek

Prima Bebek Bezi | Yenilenen Prima Aktif Bebek Bezleri (4+) bel ve yan bantlar

yeni-prima-aktif-bebek

Yenilenen Prima Aktif Bebek Bezleri (4+) iç yüzey

yeni-prima-aktif-bebek

Yenilenen Prima Aktif Bebek Bezleri (4+) iç yüzeydeki kanallar bezin dışındaki çizgilerle belirtilmiş.

Bebek bezleri konusunda alıcılarım sürekli açık. Geçenlerde öğrendim; Prima bebek bezi yenilenmiş. Bir yanım hemen alıp denememi söylese de diğer yanıma uydum ve evdeki bebek bezleri stoklarını tükettikten sonra gittim aldım yeni prima aktif bebeği. Yenilenen Prima Aktif bebekte diğer bezlerde olamayan bir özellik mevcut. Bezin iç kısmını gösterdiğim fotoğraftan da anlayacağınız üzere iç kısımda değişikliğe gidilmiş. Kanallar var ve bebeğin çişi o kanallarda toplanıyor.

Genel olarak Prima bebek bezi bebeğimin cildine uyumlu ve uzun süre sıvıyı hissettirmiyor. Bazı bezlerde ıslaklığı anlıyorsunuz bezi değiştirirken, bez ıslak oluyor, oradan biliyorum yani… Sonuç olarak ben ve bebeğim yeni prima aktif bebekten memnun kaldık. Siz de aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazabilirsiniz…

– Prima Premium Care Bebek Bezleri

prima-premium-care-4

Prima Premium Care – 4 numara | Prima Bebek Bezi

 

prima-premium-care-4

Prima Premium Care Çok ince bir bez | Prima Bebek Bezi

 

prima-premium-care-4

Prima Premium care iç Yüzey | Prima Bebek Bezi

 

prima-premium-care-4

Prima Premium Care – 4 numara yan bantlar ve bel kısmı | Prima Bebek Bezi

 

Prima Premium care 4 numaranın bel kısmı çok geniş ve orada emici tabaka mevcut değil. Bazı durumlarda bu kısım sıvıyı emmediği için taşmalar söz konusu olabiliyor.

Ancak ultra ince diyebiliriz. Diğer markaların 4 numara bezleri ile karşılaştırıldığında en göze çarpan özelliği çok ince olması. Bu özellik, emiciliği hakkında şüpheler uyandırsa da korkmayın, oldukça iyi emiyor. Prima Premium Care  fiyatı adet olarak hesaplandığında aktif bebeğe göre daha pahalı.

Bel kısmının çok geniş ve emici tabakasız olmasını ben yetersiz buldum. Ancak, bebeklerin anatomisine göre tasarlandığını düşünürsek bazı bebeklerde gerekli görülmüş de olabilir…

Premium care bizde biraz pişik yaptı.

 

NOT: Biz prima’nın hem premium care çeşidini hemde aktif bebek ve yeni bebek çeşitlerini kullandık. İlk bakışta fiyat ve ambalaj premium care’nin daha kaliteli ve bebeği rahat ettirici gibi görünse de açıkçası biz aktif bebekten daha memnun kaldık.

 

2.Huggies Bebek Bezi:

huggies bebek bezi

Huggies

Bebeğimiz yaklaşık 15 günlükken almaya başladığımız Huggies yeni doğan ve Huggies erkekler için 3 numarayı kullandık. Huggies yeni doğan bebek bezinin çiş göstergesi mevcut. Ön taraftaki sarı çizgi çiş olunca yeşile dönüyor.

Emiciliği: Oldukça iyi. Özellikle yeni doğan bebek bezi dokusu sayesinde çişi ve yeni doğanın sıvı kakasını gayet iyi emiyor.

Dokusu: Normal, 3 numara bezin dokusu orta sertlikte. Bu bezin performansını biraz düşürüyor ancak yeni doğan bezin dokusu çok güzel, pamuklu dokuya alışına normal bez sert geliyor, ben bile hayıflandım keşke normal bezlerin dokusu da bu kadar yumuşak olsa diye, konuşabilse bebeğim kim bilir ne derdi 🙂

İnceliği: Değerlendirdiğim tüm bezlerin en kalını.

Kalitesi: Yüksek

Fiyatı: Marketine göre değişse de kampanyalı fiyatı 20 TL olan genelde ise 28-35 TL arasında değişen, pahalı diyebileceğim grupta yer alan bebek bezi.

Parfüm: 3 numara ve yeni doğan bebek bezinde parfüm yok.

Bel bantları: Orta esneklikte. Belirtmem gereken bir nokta var burada, arka bel bandı çok geniş. Bu bir yandan avantaj öte yandan dezavantaj. Şöyle ki; bebek kakasını çok yapınca geniş olan bel bandı kakayı emmiyor ve taşmasına sebep oluyor. Beli sıkı kavraması açısından ise iyi bir özellik.

Bariyerleri: Dikkatli bağlandığında çişin ve kakanın sızmasını önlüyor. Bariyerlerin eni  diğer bezlere göre daha geniş.

Pişik yaptı mı?: Hayır.

huggies bel bandı ve yan bantlar

Huggies bel bandı ve yan bantlar

huggies iç yüzey

Huggies iç yüzey

 

3. Molfix Bebek Bezi:

Molfix bebek bezi

Molfix

Molfix bebek bezinin prematüre, yenidoğan, mini vb. çeşitleri var. Biz 3 numara ve 3+ çeşitlerini kullandık. Molfix bebek bezi kullananlar genellikle bezden memnun kaldıklarını belirtiyorlar.

Emiciliği: İyi, çişi ve kakayı güzel emip bezin içine hapsediyor.

Dokusu: Orta sertlikte.

İnceliği: Orta incelikte.

Kalitesi: Yüksek

Fiyatı: Orta

Parfüm: Kullandığımız 3 numara bezde parfüm yoktu.

Bel bantları: Biraz sert ama iyi yapışıyor.

Bariyerleri: Dikkatli bağlandığında çişin ve kakanın sızmasını önlüyor. Bariyerin eni orta genişlikte.

Pişik yaptı mı?: Hayır.

Molfix bel bandı ve yan bantlar

Molfix bel bandı ve yan bantlar

Molfix içi yüzey

Molfix iç yüzey

 

4. Canbebe Bebek Bezi:

can bebe bebek bezi

Canbebe

Canbebe 3 numarayı kullandık.

Emiciliği: Orta seviyede ancak her kullandığım Canbebe bebek bezinde bebeğimin çiş kokusu dışarı geliyordu. İçindeki jeller çişi hapsediyor ama çişin olduğu yer ıslak bir görünümde sarı renkte oluyor. Canbebe kullananlar memnuniyetlerini veya şikayetlerini yorum kısmından paylaşabilir.

Dokusu: Güzel bir dokusu var. Yumuşağa yakın.

İnceliği: Orta incelikte ancak diğer marka 3 numara bezler arasında ebatı en küçük olan. Ama bu bebeğe küçük gelir izlenimi uyandırmasın. Gayet rahat oluyor bebeğime.

Kalitesi: Orta. Fabrikasyon hatasından mıdır bilemiyorum ama içindeki yeşil emici tabaka eşit değildi kullandığım pakette. Üzerindeki resimlerde diğer markalara göre daha itici 🙂

Fiyatı: Çok ucuz değil. Bazı marketlerde pahalı kategorisinde bile sayılır.

Parfüm: Kullandığımız 3 numara bezde parfüm yok.

Bel bantları: Çok esnek değil.

Bariyerleri: Diğer bezlere göre daha dar. Bebeğimde sızdırma yaptı.

Pişik yaptı mı?: Evet.

Canbebe bel bandı ve yan bantlar

Canbebe bel bandı ve yan bantlar

Canbebe iç yüzey

Canbebe İç Yüzey

Yeni Canbebe:

yeni canbebe

Yeni Canbebe – Bel kısmında sıvının taşmasını önleyici kilitli bölge var!

yeni canbebe

Yeni Canbebe 4 Numara

 

20160626_185732

 

Can bebe kullandığımız bezler arasında bebeğime hiç yaramayan iki bezden biri. Ne zaman kullansak bebeğimin normal olan poposu kızardı, pişik kremi sürmek durumunda kaldım. Ama başta da ifade ettiğim gibi bizde böyle olması herkeste aynı olacak anlamı taşımıyor.

 

 

5. Jenny & Willy Bebek Bezi (Bim’in bezi):

Jenny&Willy

Jenny&Willy-fotoğraflar alıntıdır.

Jenny Willy için kısaca bim bebek bezi diyebiliriz. Forumlarda insanların memnuniyetlerini okuyunca bebeğim henüz bir haftalıkken aldığımız ve içimizde derin pişmanlık yarası açan bez. Âcizane fikrim, yeni doğana kullanılmaması yönünde!

Emiciliği: Orta.

Dokusu: Bimin bezi biraz sert.

İnceliği: Orta.

Kalitesi: Düşük (bence)

Fiyatı:  Jenny Willy (Bim bebek bezi) fiyatı internette açılan başlıklarda çok uygun fiyatlı olarak tavsiye ediliyor ama tane hesabı yapınca çok da ucuza gelmiyor. Kampanyalı zamanlarda diğer pahalı bezler bile daha uyguna gelebiliyor.

Parfüm: Jenny Willy (Bim bebek bezi) çok fazla parfüm ihtiva ediyor.

Bel bantları: Orta.

Bariyerleri: Fena sayılmaz.

Pişik yaptı mı?: Jenny Willy (Bim bebek bezi) bizde evet pişik yaptı ama bu durum bebekten bebeğe göre değişebilir.

Jenny&Willy

Jenny&Willy-fotoğraflar alıntıdır.

14.02.2017 tarihi itibariyle Bim Bebek Bezi Fiyatı 17.50 TL. Jenny Willy fiyatları | Bim Bebek Bezi

 

6. BabyStar Bebek Bezi:

Babystar-bebek-bezi

Babystar

Bebeğim yaklaşık bir aylıkken indirimde diye alıp bebeğime büyük gelmesi sonucu uzun süre kullanamadığım bez markası. Doğruyu söylemek gerekirse paketi açınca hali hazırda kullandığımız Huggies Yeni doğana hiç benzemediği için bir ön yargı oluşmuş ve kullanmayı ertelemiştim. Ama samimiyetle ifade edebilirim ki BabyStar’dan epey memnun kaldık. Bebeğimin kakasını ve çişini taşırmadığı gibi pişik de yapmadı.

Emiciliği: İyi

Dokusu: Çok Sert. Bezin genel yüzeyinde kullanılan kumaşı çadır kumaşı gibi.

İnceliği: Orta ama diğer markaların aynı numaralarına göre boyut olarak büyük.

Kalitesi: Düşük.

Fiyatı: Değerlendirdiğim bezlerin en ucuzu.

Parfüm: 3 numara bezde parfüm yok.

Bel Bantları:Lastiksiz.

Bariyerleri: Sert ama dikkatli bağlandığında çiş ve kakayı sızdırmıyor.

Pişik yaptı mı?: Hayır.

Babystar bel bandı ve yan bantlar

Babystar bel bandı ve yan bantlar

BabyStar iç yüzey

BabyStar İç Yüzey

Baby Star paketini ilk açıp içinden bir tane çıkardığınız zaman aldığınıza pişman olabilirsiniz ama bebeğinize bir takıp test edin, gerçekten fiyat/performans açısından güzel bir alternatif olarak değerlendirebilirim. Kısacası biz memnun kaldık.

7. EvyBaby Bebek Bezi

EvyBaby-bebek-bezi

EvyBaby

Evybaby markasını nihayet deneyebildik ve memnun kaldık. Bizim yaşadığımız semtteki marketlerde pek bulunmuyor ama internetten temin edilebilir. Biz marketteki son iki paketi tanesi 20.99TL’den satın almıştık.

Emiciliği: İyi.

Dokusu: Bezin dışı ipeksi, içi ise çok yumuşak olmamakla birlikte emici.

İnceliği: Orta

Kalitesi: Orta.

Fiyatı: Orta.

Parfüm: 3 numara bezde parfüm var.

Bel Bantları: Lastiksiz.

Bariyerleri: Yumuşak, dikkatli bağlandığında çişi ve kakayı sızdırmıyor

Pişik yaptı mı?: Hayır.

EvyBaby-bel-bandi-ve-yan-bantlar

EvyBaby bel bandı ve yan bantlar

 

EvyBaby-iç-yüzey

EvyBaby İç yüzey

 

8. Komili Bebek Bezi

Komili bebek bezi

Komili Bebek Bezi

Bebek bezleri ile ilgili konuyu sürekli güncel tutmaya çalışıyorum. Elimden geldiğince araştırıp doğru bilgi aktarmaya gayret ediyorum. Bazende siteyi ziyaret eden siz değerli okuyucularımdan bir şeyler öğreniyorum. Bunlardan biri de Komili Bebek Bezi. Bir ziyaretçimin aradığı anahtar kelime sayesinde Komili’nin bebek bezi ürettiğinden haberim oldu. Merak ettim ve denemeye karar verdim. Her markette yok şu an, ben komili bebek bezi 4 numarayı Eskişehir‘de Simge markette, İstanbul‘da ise Şok marketlerde buldum. İnternet satışı da mevcut. Marketine göre değişse de Şok markette Komili bebek bezi fiyatı Ekim 2016 itibariyle 13.95 TL.

Emiciliği: İyi. Fakat Komili 4 numara, bebek az miktar çiş yapsa bile topaklanıyor.

Dokusu: Bezin dışı ipeksi, içi yumuşak.

İnceliği: Düşük. Fotoğraftan da görüldüğü gibi, Komili biraz kalın. Huggies’i andırıyor.

Kalitesi: Komili bebek bezi 4 numara orta kalite.

Fiyatı: Şu an en uygun fiyatlı bezler arasında.

Parfüm: Komili bebek bezi 4 numara bezde parfüm yok.

Bel Bantları: Lastikli.

Bariyerleri: Yumuşak ve yüksek, dikkatli bağlandığında çişi ve kakayı sızdırmıyor.

Pişik yaptı mı?: Evet.

komili bebek bezi

Bel bandı ve yan bantlar

komili bebek bez,

Emici tabaka – iç yüzey

 

9. Soffio Baby Bebek Bezi (A101 Bebek Bezi)

Soffio-A101 Bebek Bezi

Soffio-A101 Bebek Bezi

Bim’e gidip geldikçe hep düşünürdüm A101’in neden bebek bezi yok diye. Derken bir gün ablam dedi ki: “A101’e yeni bebek bezi gelmiş, ben denedim. Gayet güzel, prima’ya benziyor. Sizin orada da varsa bir dene istersen.” Dedim ki: “İstanbul’da yok abla. En son gittiğimde belli markalar vardı görmedim ama bir bakayım.”

Konuşmamız bittikten yarım saat kadar sonra biraz meraktan biraz ihtiyaçtan gittim A101’e. Ablamın dediği gibi A101’e ait bir bez gelmişti.

9’lu paketleri var, özellikle büyük paket almak istemeyenler için oldukça ideal diye düşünüyorum. Ayrıca market belirli aralıklarda aylık paketlerde ciddi indirim yapıyor, takip etmenizi tavsiye ederim.

Gelelim bezin değerlendirmesine…

Gerçekten prima aktif bebeğe benziyor bence. Biz memnun kaldık.

Soffio-A101 Bebek Bezi

Soffio Baby Bebek Bezi bel bantları lastikli ve iyi bantlanıyor.

Soffio-A101 Bebek Bezi

Soffio-A101 Bebek Bezi İç Kısmı

 

Soffio-A101 Bebek Bezi

Soffio-A101 Bebek Bezi arka görüntüsü

 

Emiciliği: Güzel. Bebek üst üste bir kaç kez çiş yapsa bile topaklanma olmadı. İç yüzeyinde yeşil renklendirici var.

Dokusu: Bezin dışı ipeksi, içi yumuşak.

İnceliği: Orta.

Kalitesi: İyi.

Fiyatı: Ekonomik.

Parfüm: 4 numara bezde parfüm yok.

Bel Bantları: Lastikli ve yumuşak.

Bariyerleri: Yumuşak ve yüksek, dikkatli bağlandığında çişi ve kakayı sızdırmıyor.

Pişik yaptı mı?: Hayır.

Sıvı göstergesi var mı?:  Evet. (4 numaralı bezde bile var.)

Soffio-A101 Bebek Bezi

Soffio-A101 Bebek Bezleri 9’lu paketin görüntüsü

 

10. Sleepy Bebek Bezi

sleepy bebek bezi

Yenilelen Sleepy bebek bezi

Burada Sleepy’nin Türk malı olduğunu yazmıştım daha önce. Aslında yaklaşık bir yıl önce denemiştik Sleepy bebek bezini, ancak fotoğraflamayı unuttuğum için ekleyememiştim sayfaya. Geçtiğimiz günlerde ablamla yaptığımız al gülüm ver gülümden sonra elime 2 adet Sleepy geçti bende hemen fotoğrafladım, merak edenlere faydası olsun diye. Pek çoğunuzun bildiği gibi (şahsen ben Tv reklamlarından öğrendim.) Sleepy yenilendi. Bende daha önceden kullandığım görselleri kaldırarak yeni görsellerle sizleri bilgilendirmek istedim.

Yenilenen Sleepy’de fark edilen en önemli değişiklik, dış yüzeyinin saf su ile dokunmuş olması. Sanırım yumuşaklığı bundan kaynaklı. Tabiri caizse hışır hışır bir bez değil, tam tersi yumuşacık. Ayrıca bu özellik sayesinde bez, daha fazla hava geçirdiği için bebeğin teninin hava almasını ve böylelikle daha az pişik olmasını sağlıyor.

sleepy bebek bezi

Yenilenen Sleepy bebek bezi iç yüzeyi ve yumuşak, esnek yan bantlar

Önceden iç yüzeydeki emici tabakada yeşil renklendirici vardı, fakat yenilenen sleepy bebek bezlerinin içi beyaz. Yeni üretimlerde bunu tercih etmelerinin nedeninin hem sıvının daha hızlı emilmesi, hemde orta kısmın bebeği rahatsız etmeyecek şekilde yumuşak kalmasını sağlamak olduğunu öğrendim.

sleepy bebek bezi

Yenilenen Sleepy bebek bezinin arka görüntüsü

Bununla birlikte yanlardaki esnek yan bantlar bebeklerin bedenlerine uyumlu olacak şekilde ergonomik hale getirilirken, kullanılan kumaşta değiştirilerek daha yumuşak olanı tercih edilmiş.

Ayrıca bir tecrübemi daha paylaşayım, oğlum geçen gün Sleepy bebek bezi ile akan bir suyun kenarında uzunca bir süre oyun oynadı. Bu süreçte bez, dışarıdan içeri su almadı.

Emiciliği: Sıvıyı iyi emiyor. İç yüzey yenilendi.

Dokusu: Bezin dışı pamuksu (parlak ve kaygan değil), içi yumuşak

İnceliği: Orta kalınlıkta.

Kalitesi: İyi.

Fiyatı: İnternet sitelerinde kampanyalar düzenleniyor, takip edilirse uygun fiyata alınabiliyor. Ancak genel olarak fiyat konusunda orta sıralarda diyebilirim.

Parfüm: Sleepy bebek bezi 4 numara bezde parfüm yok.

Bel Bantları: Lastikli.

Bariyerleri: Orta yükseklikte

Pişik yaptı mı?: Hayır.

Sıvı göstergesi var mı?:  Sleepy bebek bezinin tüm numaralarında sıvı göstergesi mevcut. Bezi uzun süre değiştirmediğiniz zaman renk göstergesi dağılıyor 🙂 Siz siz olun yavrunuzun  bezini çok uzun süre üzerinde kalacak şekilde bekletmeyin!

 

11. Bambo Nature Bebek Bezi

bambo nature

Bambo Nature Bebek Bezi ÖnYüzeyi

Yaklaşık 1.5 yıl önce yazmaya başladığım web sitem sayesinde pek çok şey öğrendim. Bunlardan biri de anneler ve bebekleri için düzenlenen fuarlar oldu. Geçtiğimiz aylarda İstanbul’da gerçekleşen bir anne bebek fuarında gördük ilk kez Bambo Nature Bebek Bezini. Stantta görevli ürün yetkilisi ile yaptığımız kısa bir konuşma esnasında insanların bez almak için genelde tercih ettikleri yerler olan marketlerde bu bezi göremediğimizi ifade edince görevli genelde eczanelerde satıldığını söyledi. Bambo Nature gerçekten kaliteli bir bez. Bize tanıtım amaçlı gönderdikleri numune bez sayesinde bunu test etmiş olduk.

bambo nature

Bambo Nature Bebek Bezi İç Yüzeyi

Emiciliği: Sıvıyı çok iyi emiyor. Islaklık hissedilmiyor.

Dokusu: Bezin dışı pamuksu (parlak ve kaygan değil), içi yumuşak

İnceliği: Orta kalınlıkta.

Kalitesi: Güzel.

Fiyatı: Pahalı. Organik bebek bezi kategorisinde yer aldığı için olsa gerek bir paketi 40-50 TL arasında değişiyor.

Parfüm: Bambo Nature Bebek Bezi 4 numarada parfüm yok.

Bel Bantları: Lastikli.

Bariyerleri: Bebeği rahatsız etmeyecek şekilde yüksek.

Pişik yaptı mı?: Hayır.

Sıvı göstergesi var mı?:  Bambo Nature Bebek Bezi 4 numara da sıvı göstergesi yok.

 

12. Paddlers Bebek Bezi

paddlers bebek bezi

Sizde benim gibi ilk kez mi duyuyorsunuz Paddlers Bebek Bezi’ni? Benim de, Enka Hijyen tarafından gönderilen bir mesaj sayesinde haberdar olduğum Paddlers Bebek Bezi henüz iç piyasada satışta olmadığı için market raflarında göremiyoruz. Bebeğin vücuduna tam oturması, sıvıyı diğer bazı bezlere göre oldukça iyi hapsetmesi, sızdırma yapamaması gibi güzel özellikler, ülkemizde de bir an evvel satışa sunulması için çok geçerli nedenler diye düşünüyorum. Bir de fiyatı uygun olursa, bebeğinizin cildine uyumsuz olmadığı sürece memnun kalacağınızı inanıyorum.

bebek bezi

Paddlers Bebek bezinin önden dış görünüşü

bebek bezi

Paddlers Bebek Bezinin içi yüzeyi

Emiciliği: Sıvıyı çok iyi emiyor. Bebek çişini yaptığında prima’nın yenilenen kanal sistemindeki gibi bezde topaklanmadan şişiyor. Uzun süre bezi değiştirmezseniz bebek aşırı şişmeden dolayı rahatsız olabilir. Ancak topaklanmaması bence çok güzel bir özellik.

Dokusu: Bezin dışı pamuksu (parlak ve kaygan değil), içi yumuşak ve üzerinde sevimli ve canlı renkli karakterler var.

İnceliği: Orta kalınlıkta.

Kalitesi: Güzel.

Fiyatı: Ülkemizde henüz satışı yok.

Parfüm: Bence Paddlers Bebek Bezinin en olumsuz özelliği parfümünün olması. Boğucu yoğunlukta değil, ancak hafif bir parfümü var.

Bel Bantları: Lastikli.

Bariyerleri: Bebeği rahatsız etmeyecek şekilde yüksek.

Pişik yaptı mı?: Hayır.

Sıvı göstergesi var mı?:  4 numara bezde sıvı göstergesi var.

Paddlers Bebek Bezi’ni almak isterseniz, [email protected] adresinden sipariş verebilirsiniz.

 

Bebek bezlerini bağladıktan sonra bariyerleri kontrol edin. Dış bariyerler düzgün görünse de iç bariyerler düzgün ve uygun şekilde takılmayınca bebek bezleri hem çişi hem de kakayı sızdırabiliyorlar. Ayrıca bebek bezlerini taktıktan sonra bebeğinizin belini kontrol edin çünkü bazen bel kısmı içeri katlanıyor, düzgün bağlanmıyor. Bu da yine sızmalara ve taşmalara sebep olabiliyor.

 • 90%
  Prima Bebek Bezi - 90%
 • 85%
  Huggies Bebek Bezi - 85%
 • 85%
  Molfix Bebek Bezi - 85%
 • 80%
  Canbebe Bebek Bezi - 80%
 • 55%
  Jenny & Willy Bebek Bezi - 55%
 • 60%
  BabyStar Bebek Bezi - 60%
 • 75%
  EvyBaby Bebek Bezi - 75%
 • 60%
  Komili Bebek Bezi - 60%
 • 80%
  Soffio Bebek Bezi - 80%
 • 80%
  Sleepy Bebek Bezi - 80%
95%

Özet

Sıkça karşılaştığımız yeni anne sorularındandır: Molfix mi Prima mı? En iyi bebek bezi hangisi? 🙂

Sizler için Türkiye'de kullanılan bebek bezleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabileceğiniz bir makale hazırladık. Faydalı olması dileğiyle.

Sending
User Rating 4.56 (151 votes)

Kimler Neler Demiş?

107 Yorum - "En İyi Bebek Bezi Hangisi?"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
abdullah
Ziyaretçi
abdullah

Açıkçası yazinizda yabancı malları hatta boykot edilmesi gereken firmaların mallarını on plana çıkarmışsınız. Zaten sizde yazmaya çalışmışsınız her bez her bebekte farklı etki eder. Mesela sizin en beğendiniz bez yüzünden biz doktorluk derecede pisik olmuştuk.bırakın her anne kendi karar versin. Müslüman düşmanı firmaların mallarından farklı alternatifimiz varsa onu kullanırız. Diğerini övmeyiz. Gereksiz bir yazı olmuş.

Emine
Ziyaretçi
Emine

Bence gayet iyi bi yazı olmuş herkes okusun evet kendi karar versin şuda var hastanelik derecesine gelene kadar o pişiğe neden müdahale etmediniz bi seferde pişik okadar çok olmaz pişik olduğu halde krem vs ile müdahale etmez bezini değiştirip pişikli cilde tekrar bez tutarsanız pişik artar tabikide

adnan
Ziyaretçi

EMEĞE SAYGI! NE DEMEK GEREKSİZ YAZI OLMUŞ, KENDİN YAPTA GÖRELİM Bİ SİTE……….

ömer
Ziyaretçi
ömer

işi iyi yapana verilir. sana göre zaten herkes islam düşmanı. bir mal alırken kalitesine fiyatına bakarım islam düşmanı cart curt bunlar boş konular boş derken szin gibi bağnazların manipulasyonu.

Fatih
Ziyaretçi
Fatih

Abdullah bey sizin gibi insanların tutumu yüzünden bu ülkede kalitesiz iş yapıp din tüccarlığıyla işini götürüp haksız yere ihya oldular. Müslüman adam önce işini kaliteli yapsın, haketsin öyle kazansın, dinin arkasına sığınıp da kalitesiz malını satmaya kalkmasın. Allah çalışana hakkını verir Müslüman olsun olmasın.

Tayfun
Ziyaretçi
Tayfun

Bir yürü git ya 🙂

sevgi
Ziyaretçi
sevgi

sen hazır bez alma o zaman elde yıka eskiden bez mi varmış. iyilik yaramaz size

Humeyra
Ziyaretçi
Humeyra

Öncelikle detaylı incelemeniz ve paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Bizde uzun süre huggies bebek bezi kullandık sonra molfixe geçtik. kalieleri aynı gibi. Molfix türk malı ürünler arasında gerçekten iyi. Ama sizin de belirttiğiniz gibi en iyi bebek bezi markasına bebeğin cildi karar verir. Bizler böyle platformlardan markaların iyi-kötü yanlarını yazmalıyız ki onlar da bizlere ve bebeklerimize daha iyi hizmet verebilsinler. Sleepy markası hakkında da iyi şeyler duydum. Yazınıza sleepy bebek bezini de eklerseniz sevinirim.

Peri
Ziyaretçi
Peri

Uc cocugum var ,ucundede prima kulladim .ne zaman tesadufen basga bir bez kullansam pisik oluyolardi.neden bilmem.

Esma
Ziyaretçi
Esma

İlk bebeğimde yenidoğan prima premium care, sonra prima aktif bebek en son da molfix kullandım. Premium care yenidoğan için mükemmeldi ancak çok iz bırakıyordu, her markette olmuyordu ve pahalıydı. Aktif bebeğe geçtik uzun süre kullandık. Arada jenny willy de denedim bir süre. Başta memnundum ama sonra içime sinmemeye başladı naylonsu ve çok parfümlüydü. Türk malı olsun diye molfix denedim ve çok memnun kaldım. Bezi bırakana kadar molfix kullandık.
İkinci bebeğim için ne kullanacağıma karar veremedim. Sizin postunuz çok faydalı olmuş teşekkürler

ESMA YALÇIN
Ziyaretçi
ESMA YALÇIN

Merhaba

Bende yıllardır hazır bez kullanmaktayım.Ultra prima ilk çıktığından bu zamana kadar ülkemizdeki bütün bezleri kullandım ve kullanmaya devam ediyorum.Eski usul üçgen muşambada kullanıyorum.Ama hazır bezler daha rahat ve kuru olduklarından tercih ediyorum.Benim bedenim fazla hassas olmadığından genelde bütün hazır bezlerin 6 numaralarını rahatlıkla kullanabiliyorum.Ancak hangisi daha kullanuşlı ve rahat diye soracak olursanız son zamanlarda canbebe/sleepy/prima/Evb Bayb gayet kaliteli bebek bezi üretiyorlar.Rahatlıkla kullanılabilir.

Aykut
Ziyaretçi

bizde yeni babayız 🙂

2çocukluanne
Ziyaretçi
2çocukluanne

Emek verilerek hazırlanmış elinize sağlık ama kafama takılan yazık değil mi bu bebeğe deneme tahtası mı bu 🙁

tugba tuna
Ziyaretçi
tugba tuna
İslam dusmanligi falan bi yonde haklisiniz ama herkesin kendi tercihi burda gaget guzel deneyimlerini anlatmis ozellikle ilk cocukta insanlar tecrubelerden faydalanmak istiyor. Ben kizima molfix kullandim ve cok memnundum taki 10 aylik olup kizariklar olmaya baslayincaya kadar. Sonra huggeis e gectik memnundum bi ara bezin bittigini farketmemisim en yakindaki marketten prima aldim o vardi bedenimize gore ondanda gayet memnun kaldim. Suan prima devam ediyorum. Sadece 1 kere seyehate gittigimde mecburiyetten canbebe aldim almaz olaydim 2 taneden sonra cope attim cocugumu mahvetti. Sizlere tavsiyem hem fiyat biraz uygun hep kaliteli hic sizdirma yasamadim molfix. Simdide reklamlarda komiliyi gordum o yuzden bi… Read more »
burcin
Ziyaretçi
burcin

bende huggies kullandım basindan beri 4 numaraya gecince birturlu pisikten kurtulamadik ici su dolu bi pisige yakalandik kullanmadigim bez kalmadi prima molfix komili ve birsuru krem travazol uni baby trosyd mustela e vitamini kapsulu hametan sebamed oksizinc bepanthol arko krem desitin ve şuan cok kotu doktorda bunlarin aynisini veriyo ben zaten hepsini denedim birturlu geciremedim nasil üzülüyorum anlatamam ?

R.Sura
Ziyaretçi
R.Sura

http://benimtutkumm.blogspot.com.tr/2015/04/bulgaristann-meshur-kremi-zdrave-krem.html?m=1
Burada anlatilan krem mukemmel pisik gecirici. Kizima 1.5 senedir kullaniyorum 2 yasinda. Sizde bulabilirseniz kullanin insallah gecirir pisigini bebeginizin. Mesajinizi okuyunca netten arastirdim ilk bu sayfayi buldum o yuzden paylastim. Sayfayla alakam yok 🙂 gocmen kremi, bulgar kremi vs.diyorlar. bana da k.validem bursaya gorumceme her gittiginde oradaki bakkaldan alir 5 tl.ymis orada fiyati. nette daha pahaliydi bir ara bittiginde bakmistim.

Yelid
Ziyaretçi
Yelid

Benim bebegimin cildide cok hassas. Bize en iyi gelen krem bactroban ve zin cream medinova oldu denemenizi oneririm normal zamanlarda ise surekli sudo krem kullaniyorum nacizene tavsiyemdir bizde cok cektik malesef

damla celik
Ziyaretçi
damla celik

Kizim ilk doğduğunda molfiks yeni doğan kullandım pişik yaptı bimin bezini övdüler onu kullandım pişik yapti Prima çok iyi geldi ama merak işte diğer bezleride kullanmak istedim sleepyi kullandım sonuç yine aynıydı canbebenin yeni cikan bezini kullandım biraz pişik yaptı ve kızım ne zaman cisini yapsa topak topak oldu bezi en son Komiliyi kullandım çooook rahat ettim bebegimde bende artık rahat ettik komili artık vazgeçilmezimiz oldu ???

R.Sura
Ziyaretçi
R.Sura
Bende kizim dogsugundan beri molfix kullaniyordum ancak son 3 4 aydir pisik kalcalarinda kizariklik vs.cok oldu. Ve bez bir iki cis yaptiinda torba gibi asagiya sarkmaya basladi. O yuzden hem sikayetvar a sikayette bulundum molfixte sagolsun geri donus yaptilar (ne isime yaradiysa gerci 🙂 ) A101de alisveis yaparken sofia bebek bezinin oldugunu gordum. Daha once hep molfixi indirimli oluyor diye a101den aliyorduk hic farketmemisim yaninda bu bez markasinin da oldugunu. Denedim bu bezde hafif torba gb oluyor dolmaya basladiginda ancak molfix kadar degil. Ama kalca kismi sanirim kizimi kasindiriyor. daha ilk bezledigin anin 2 3 dk sonrasinda elleri bezinin arkasinda… Read more »
Yelid
Ziyaretçi
Yelid

Oncelikle bu faydali yaziniz icin size cok tesekkur ederim benim oglusumda 4 aylik en bastan beri hep prima kullandim fakat annem komili bez cikarmis deyince denemek istedim 10 beze geldigimde bebegimde kisa bir surede yaklasik 2 saat icinde yanik derecesinde agir bi pisik olustu tekrar primaya geri donduk tabiki doktorumuzun onerisiylede zin cream medinova ve baktroban kullanarak pisigi bitirdik masallah suana kadar baska bi pisik problemi yasamadik primadan cok memnunum a101 bezini yeni gordum arastirirken karsima mukemmel yaziniz cikti deneyip denememek konusunda baba cok yardimci oldunuz tesekkurler

Oya- Yeni Gelin Yeni Hayat
Ziyaretçi

Merhaba, Buna benzer bir yazı yazmak için pazar araştırması yapıyordum 🙂
Gayet güzel bir paylaşım olmuş.
Komiliyi kullandığımı ve nedense onu kullanırken pişik olduğumuzu belirtmek istiyorum. Aslında Prima aktif bebek(yeşil paket, eskisi) Bezinden çok daha iyi dokuya sahip ama nedendir bilinmez iki saati geçmemesine rağmen pişik olmakta. a belirtmek isterim ki bebeğimin makatında alerjiden sebep pişij oluşuyor ama bu bezi kullanırken makatında değil ön bölgede, cinsel organı ve etrafında kızarıklık tahriş meydana geliyor.

Bu arada Blogumda “yıkanabilir bezler” ile ilgili bir yazı mevcut ilginiz çeker diye umuyorum.
http://www.yenigelinyenihayat.com/2016/07/eskiye-donus-ykanabilir-bebek-bezi.html

Şafak Karadeniz Kilimcigöldelioğlu
Ziyaretçi

Yazınızı bende faydalı buldum en azından neredeyse tüm markaları incelemişsiniz. Bunun doğru bir cevabı yok sizin de yazdığınız gibi. Bebek, bebeğin cildi, bezin kalitesi ve gelirim karar veriyor en doğrusuna.
Örneğin ben, bir oğlum da sadece tek bir marka kullanabildik diğer markaların hepsi alerji yaptı. İkinci oğlumda ise sorunumuz olmadı şükür ama yine de ısrarla ilk oğlumun markasını kullanmaya devam ettim sadece zor durumda kaldığımızda başka marka kullandım.

Yazı için teşekkürler, emek vermişsiniz.

Sevgiler
Şafak
http://www.safagindunyasi.com

Mübeyyen
Ziyaretçi
Mübeyyen

Yazınızı çok beğendim. İlk kızımda prima kullanmıştım (11 yıl önce tek prima vardı, şimdi aktif bebek ve premium care olarak ayrılmış) ve şuan 2. Kızımda da premium care kullanıyorum fakat çok kaka sızıntısı oluyor. Değiştirmek için diğer bezlerin özelliklerini araştırırken buldum yazınızı ve bana gerçekten fikir verdi. Özellikle yazınızı fotoğraflarla desteklemeniz ayrıca bir güzel olmuş. Emeğiniz için teşekkür ederim. Sevgilerimle..

demet
Ziyaretçi
demet

sleepy kullanan anneler yok mu 2 ay sonra doğum yapacağım sleepy kullanmak istiyorum ama nasıl olur biraz tereddüt ediyorum cvp bekliyorum

Samet
Ziyaretçi
Samet

Yerli mali yurdun mali. Herkes onu kullanmali)

Zehra
Ziyaretçi
Zehra

10 aylık bir oğlum ilk 3 ay sleepy kullandik memnundum da fakat bariyerleri kilo aldıkça sıkmaya başlamıştı iz yapıyordu bir numara büyüğünü alıncada sızıntı yaptı. Bimin bezini aldık inanılmaz parfüm kokuyordu pişik yaptı zaten kullanamadik. Değiştirip molfix aldık 7e aya kadar kullandım sıcaklara denk gelince bez kalin olduğu icin pişik ve döküntü yapmaya başladı. Bende prima aktif bebek aldim şimdi onu kullanıyorum memnunum bakalım. Geçen esim soffio bebek bezini almış bi deneyelim dedik cok fena pişik yaptı hemen. Her bez her bebeğe uygun olmayabiliyor maalesef. Bir bezi kaliteli yapan fiyatı da olmuyor..

Doğrucu Davut
Ziyaretçi
Doğrucu Davut

O islam dostu dediğimi firmalar ürünlerin hammaddelerini nerelerden temin ediyor, acaba bir fikri var mı o gereksiz çok bilgili müslümanın? Üretim yapılan fabrikadaki makineler nereden? Fabrikada kullanılan temizlik kimyasalları, makine parçaları, ofis mobilyaları, boyalar, kimyasallar, aydınlatmalar vs vs nereden? Gelmiş burda çene patlatıyor. Ülkendeki başlar yabancı ortaklarla ne işler yapıyor, nasıl destekliyor onları bir araştırıver sonra gel konuşalım. Belki boğazından defalarca domuz kaynaklı ürün geçti de haberin yok. Hey gidi hey!

sevgi
Ziyaretçi
sevgi

Primanin yenilenen paketinden hic memnun kalmadim komili aldim suan iyi gibi bakalim ilerleyen zaman da nasil olacak bilmiyorum.Ayrica yazinin cok guzel olmus A101. in bezinide merak ettim dogrusu tesekkurler.

Sebnem
Ziyaretçi
Sebnem

Bende 14 aylik oglum icin yeni primayi aldim. Şimdilik pisik falan yapmadi. Yaziniz guzel olmus.

isimsiz
Ziyaretçi
isimsiz
Önemli bir sorunumuz var: Her geçen yıl, çocuk sahibi olmak için tedavi görmek zorunda kalanların sayısı katlanarak artıyor.Bu meseleyi araştırdık.Yaklaşık 8 yıldır bir arayış içindeyiz. Birçok tıbbi ve bitkisel yöntem denedik.Başarılı sonuçlar da aldık.Ancak bu yöntemlerle uğraşırken, alanında uzman bir hocamız ‘en azından tedavi müddetince hanımların orkid kullanmamaları gerektiğini’ söyledi. Şaşırdım.Başka ürünler rafta tozlanırken bu ürün çok satılır. Nedenini sordum ”Orkid İsrail malıdır.Kısırlık yapar.Rahime ‘doğurma!’ emri verir.”dedi. Başımdan kaynar sular boşaldı! Allah erkekle kadını her birlikteliklerinde çocuk sahibi olabilecek şekilde yaratmıştır.Sahi, öyleyse bizim kısırlık oranımız neden %23’lere fırladı?? Sadece benim çevremde 36 aile var bu durumda olan. İsrail malları da… Read more »
Kimyager
Ziyaretçi
Kimyager

Merhaba, bilgi kirliliği olmaması adına “alanında uzman” hocanızın adını ve bunları ifade ederken hangi bilimsel verilere dayandığınızı paylaşır mısınız?

isimsiz
Ziyaretçi
isimsiz

Bu kadar çok yerli ürün secenegimiz varken amerikan mallarina bu kadar rağbet üzücü bence…

derya
Ziyaretçi
derya

Katiliyorum domestos cok zor durulaniyo.pedler sadece kisirliga degil kist vb seylere de sebep olabilir bircok bayanda rahim problemi var neden?prima kullaniyodum degistiricem orkidi de attim