Annelerin Hamilelik Sürecindeki Sorunları Üzerine

Hamilelik, bazı kadınlar için muhteşem bir deneyim. Hatta bunu hayat amacı olarak görenler bile var. Hatta hamile kalamadığı için intihar edenler de bu yargıyı kanıtlar nitelikte. hem düşünsene kim anne olmak istemez ki? Ayrıca tabi erkek için de ayrıca büyük bir gurur kaynağı. Baba adayı büyük bir özlemle bebeğini kucağına almak için 9 ay boyunca eşinin yanında durur. O ne isterse yapmayı kendisine bir görev bilir. Tabi bu tanıma uymayan baba adayları da yok değil.

hamile

Hamilelik elbetteki herkes için kolay geçmemekte. bazı anne adayları için bu bir işkenceye dönüşebiliyor. Hamileliğin daha ilk haftalarında başlayan rahatsızlıklar ileri ki dönemlerde daha da şiddetlenerek yerini başka rahatsızlıklara bırakıyor. örneğin sırt ağrısı, bel ağrısı, karın ağrıları gibi bir çok ağrıyla karşı karşıya kalan bu insanlar, sonunda oluşacak olan mutluluk için buna göğüs germeyi iyi biliyorlar. Ağrıların yanında bir de mide yanmaları ve mide bulantıları da var tabi. ilk zamanlar hamilelik belirtisi olarak başlayan bulantılar ilerki dönemlerde de tekrar vuku bulabiliyor.

Tüm bunların yanında bir de bebeğinizin sağlığıyla ilgilenirsiniz. sorcev.com sitesinde anneler; bebeğim kaç kilo? zayıf mı? zayıfsa neler yemeliyim? çok mu kilo almış? kilolu bebeklerin doğumu zor olur mu, gibilerinden bir ton soru sormuş durumda ve bu sorunlara beraber çare aramaktalar. Ki zaten takdir edersiniz ki bu tek başına atlatılacak bir süreç de değil.

hamile

Tabi bu yazıyı okuyanların aklına da böyle sorular gelmişse söyleyeyim. Muz süt bulgur pilavi fındık badem ceviz kasar peyniri yoğurt gibi yiyecekler bebeğin kilo alması için tüketilebilir yiyecekler arasında. bunu da konu arasında belirttiğimize göre devam edebiliriz.

Bu süreçte anne sağlığı bebek sağlığını, henüz tek bir bedeni paylaştıkları gerekçesiyle, doğrudan etkiler. Hatta sadece fiziksel sağlık da değil. duygusal inişler ve çıkışlar da bebeği doğrudan veya dolaylı etkileyen faktörler arasında.
Annelerin sorunu bunlarla da bitmiyor ki… Doğuma kadar bu kadar sıkıntı çile çektikten sonra bir de doğum sonrası var. Ve bu emin olun en az doğum öncesindeki kadar meşakkatli bir süreç. Hani hamilelik boyunca bebeğin kilosunu kontrol ederdik ya. Heh işte o hamilelik sonrasında da var. Ve aynı soruları sormaya devam ediyoruz bu süreçte.
Sadece sorunlar bunlarla da kalmıyor ki. Peki ya doğum sonrası kilolarımızı nasıl vereceğiz? İşte bu soru annelerimizin en çok şikayet ettiği konuyu dile getiriyor. Sahi o kiloları bu anneler nasıl verecek? İşte bu tür soru ve sorunların başı sonu yok. Hamilelik gerçekten sorumluluk isteyen bir süreç.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir