Bardabas Bebek Aktivite Kutusu | İnceleme

Kış aylarında “çocuk hasta olur” endişesi ile dışarı çok sık çıkamayan tek anne ben değilim, eminim. Havanın el verdiği günlerde gittiğimiz çocuk parkında, salıncakta bebeğini sallayan anne muhabbetleri esnasında bu itiraflara hep şahit oluyorum da oradan biliyorum pek çoğumuzun aynı dertten muzdarip olduğumuzu 🙂 Televizyon başına bırakmaya da gönlüm el vermiyor haliyle.

Bütün kış bebeğimle evde etkili aktivite yapabilmek için sürekli bir arayış içindeydim. Gruplara mı üye olmadım, sitelerden mi faydalanmadım oğlumla kaliteli zaman geçirelim diye, sormayın! Çok güzel etkinlikler yaptık bunların sayesinde ama bir süre sonra inanın insan tıkanıyor… Nisan ayının neredeyse sonuna gelmemize rağmen havaların hala tam olarak ısınmadığı şu günlerde imdadımıza yetişen ve yenianneyim facebook sayfamıza gelen bir mesaj ile tanıştık Bardabas Ekibi ile. İtiraf etmem gerekirse daha önce hiç duymamıştım.

bardabas

Bardabas Bebek 18 ay+ Aktivite Kutusu

“Çocuk gelişimine gönlünü adamış” Bardabas ekibi 1-10 yaş arası çocuklar için aktiviteler, gelişim çalışmaları düşünen, tasarlayan bir ekip. Amaçları ise: “Ailelerin çocuklarıyla ne oynayacaklarını, malzemeleri nasıl bulacaklarını, çocuklarının gelişimini nasıl destekleyeceğini düşüneceklerine çocuklarıyla oynamaya konsantre olmalarını, #birlikteoynayalım diyerek keyifli zaman geçirmelerini” sağlamak.

bardabas

Bardabas Bebek 18 ay+ Aktivite Kutusu İçeriği

Her ay değişen temalarda, bebek ve çocukların gelişimleri doğrultusunda Bardabas Ekibi uzmanları tarafından geliştirilen aktivitelerin, açıklamalar ve malzemeleri bir kutuda yer alıyor, ve müşterilere hazır olarak sunuluyor. Bardabas bebek aktivitelerini alan ailelere tek düşen ise sevinçle kutuyu karşılayıp, keyifle oynamak oluyor. Çünkü çocuklar için oyun hayattır ve aileyle birlikte oynanan tüm oyunlar çok değerlidir.

Bize gönderilen 18 ay + paketinde bebeğimizin gelişimine katkı sağlayan güzel etkinlik paketleri var. Oğlumuz özellikle eşleştirme aktivitesini çok sevdi. Hatta oyundaki kelebek kartını, kapımızın yanında dekoratif amaçlı olarak takılı olan kelebeklerin yanına götürüp oraya asmak istedi 🙂

Bardabas

Bardabas

Ayrıca kutunun içinden çıkan lavanta yağına başta çok anlam veremesem de, açıklamayı okuduğumda çok güzel bir noktaya değindiklerini fark ettim. Bununla aile ile yapılan her aktivite sonrasında bebeğin eline bir damla lavanta kokusu damlatarak oynanan oyunları anılar heybesine doldurmayı ve çocuk büyüyüp herhangi bir yerde lavanta kokusu duyduğunda onu, o mutlu anlara geri döndürmeyi amaçlıyorlar. Bence çok hoş 🙂  Hepiniz bilirsiniz ki koku anılara gitmede çok etkilidir. Mesela bir parfüm var adını bilmediğim, ne zaman o kokuyu alsam lisedeki İngilizce öğretmenim aklıma gelir.

Sevgiyle kalın…

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ceren Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Ceren
Ziyaretçi
Ceren

Bence cocukludunya.com ‘a da bakın. bardabas’a güzel bir alternatif