Bebek Beden Tablosu İle Bebeğinize Göre Giysiler Alın

Bebek kıyafetlerinde yazan sayılar ne anlama geliyor?

Bebek henüz doğmadan hamileliğin 7. Ayında yani 25-28. haftalardan itibaren erken doğum ihtimaline karşı doğum çantasının hazırlanması tavsiye edilir. Yeni bir annenin ve bebeğinin doğumdan sonra ihtiyacı olabilecek malzemelerden oluşan doğum çantasını buradan detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Bebek beden ölçüleri yeni anneler için önemli bir konu bence. O yüzden bebek beden tablosu çok işinize yarayacak.

Hiç bebek büyütmemişsiniz, ilk kez minicik bir insanın dünyaya gelmesine vesile oluyorsunuz. İç güdüleriniz size onu koruyup kollamanız gerektiğini söylüyor ama haliyle heyecana bulaşmış korkular sarıyor ister istemez insanı. Hele ki benim gibi kış aylarına yakın doğum yapmışsanız onu üşütüp hasta etmemek için ne yapacağınızı şaşırırsınız ve ilk zamanlar inanılmaz bir hızla büyüdükleri için çok fazla yeni kıyafete ihtiyacınız olacak.

yeni doğan

*Görsel alıntıdır.

Ben doğum çantamı hazırlamadan haftalar hatta aylar öncesinden bebeğime kıyafetler almaya başlamıştım. Hele ki ilk bebekse gerçekten heyecan verici.  Girdiğiniz bir mağazada yeni bir bebeğe kıyafet alacağınız zaman yardım isterken yapacağınız tanım çok basit. “Yeni doğan kıyafeti, zıbını, eldiveni, şapkası istiyorum” gibi cümlelerle derdinizi anlatmak kolay. Anahtar kelimeniz “yeni doğan”. Görevliler de halinizden anlayacak ve genelde yeni doğan için ayrılmış reyonlara götürecektir sizi.

Ancak bebeğiniz biraz büyüyüp yeni doğan kıyafetleri olmamaya başladığında içinde bulunduğu ayına göre kıyafet almanız gerekir. Kendi bebeğinize alıyorsanız göz kararı ile bile alabilirsiniz hatta biraz büyük alıp “çok çabuk büyüyorlar canım, biraz büyük olsun bir şey olmaz” da diyebilirsiniz ben gibi. Ama göz kararı beni yanıltır etikete bir bakayım derseniz ya giydirilebilecek ay aralığını(3-6 ay/mounths)  ya da bir sayı(50, 56) ile karşılaşırsınız.

Ben acemi bir anne adayıyken bebeğim için  ilk kez kıyafet almaya gittiğimde ürünlerin üzerinde sadece sayıları görünce dakikalarca elbet bir yerinde yazıyordur diye ay ifadesini aradım ama bulamadım. Benim gibi olan anne adayları/anneler için hazırladım aşağıdaki bebek beden tablosunu.

Bebek Beden Tablosu

beden ölçüleri

*Özellikle hediye alacaksanız daha sonra ya yeni anneyi ya da kendinizi değişim veya iade için yormak istemiyorsanız yukarıdaki bebek beden tablosu işinize yarayabilir.

 

 

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir