Dertleşme Vol 2 – 15 Temmuz 2016 Darbe Girişimi

90’ların başında çocuk olan nesildenim.

Hiç darbe yaşamadım. Sadece kitap ve gazetelerden, başkalarının tecrübeleri ve buna bağlı yorumlarını okuyarak öğrendim darbenin ne kadar kötü olduğunu..

Adı da zaten ele veriyor kendini… DARBE!

15 Temmuz 2016 saat 22.00’a kadar her şey normaldi. Ben bebeğimizle ilgilenirken, eşimde site çalışmaları için bilgisayar başına geçmişti.

Çayımız da ocaktaydı…

Gündemi takip ettiğimiz haber sitelerinden birinde “Köprülerin trafiğe kapatıldığını” okudu eşim. “Allah Allah büyük bir kaza mı var acaba, hele ki asker niye kapatsın köprüyü…” gibi diyaloglar geçti aramızda.

Sonra twitter’da gördüğümüz rütbeli bir askerin “Herkes evine gitsin, asker yönetime el koydu, şaka değil” dediği videoyu izledikten sonra donduk kaldık…

Arkasından gelen Trt baskını ve yapılan bildiri…

İstanbul ve Ankara merkezli arka arkaya gelişen olaylar…

Savaş uçaklarının alçak uçuş yaparak evimizin üzerinden geçmesi, bombalar ve ölüm haberleri..

Selalar…

Güneş doğduğunda tablonun kısmen de olsa ortaya çıkması, hareketliliğin durulması ve darbe girişimin başarısızlıkla sonuçlanması sevindirici olsa da yaşadığımız tarihi ve hafızalardan silinmeyecek bir geceydi…

Savaş yaşanan ülkelerdeki insanları haber kanallarından izlemek ne kadar kolaymış meğer…

Allah Aziz Şehitlerimizin kanları ile sulanan bu topraklarda milletin birliğine ve beraberliğine kasteden, türlü türlü kirli oyunlar planlayan, insanlıklarını yitirmiş ve kanla beslenen zalimlerin oyunlarını başlarına çevirsin.

Bugün parti, din, dil, ırk, mezhep, sağ-sol ayrımının yapılmadan hep birlikte kardeşçe Vatana, Devlete, Millete ve beraberliğe sahip çıkma günüdür.

birlik ve beraberlik

 

Lütfen özellikle facebook ve twitter üzerinden insanları kavgaya, kargaşaya ve kaosa sürekleyen bilinçli/bilinçsiz olarak yapılan yorumlar, yalan ve asılsız haberler aracılığıyla yapılan algılar ile kötülerin ekmeklerine yağ sürmeyelim. Bebeğimden fırsat bulup takip ettiğim kadarıyla yalan yanlış tonlarca haber ve görsel mevcut.

Doğruluğundan emin olmadan yaptığımız her paylaşım yüzünden böyle bir atmosferde bilmeden de olsa ayrılıklara, ölümlere bile sebep olabileceğimizi unutmayalım!

Demokrasimize yapılan bu hain saldırıyı şahsım adına esefle kınıyor, vatan müdafaası ve millet beraberliği için canını feda etmiş aziz şehitlerimize rahmet, yaralılara ise acil şifalar diliyorum…

Ocaktaki çaydanlık unutuldu, bardağa konmuş çaylardan alınan iki yudum, boğazda düğümlendi, kor oldu…

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir