Reggio Emilia Söyleşisi | Doç. Dr. H. Zeynep İnan’ın Katılımıyla…

Reggio Emilia’yı oğlum için kreş/ oyun grubu arayışımız esnasında karşımıza çıkan Altın Çağ Anaokulları sayesinde öğrendik. Reggio Emilia, bizim bildiğimiz klasik eğitim sistemlerinden çok farklı. Tamamen çocuk odaklı ve çocuğa son derece önem veren bir yaklaşım.

Daha önce Reggio Emilia’yı burada yazmıştım. Ancak konunun uzmanı değilim. Dolayısıyla benimkiler sadece yaptığım araştırmalar ile sınırlı. Ancak sizleri uzun yıllar bu eğitim yaklaşımı için emek ve çaba harcamış Türkiye’nin en saygın Reggio Emilia danışmanlarından biri olan Doç. Dr. H. Zeynep İnan’ın söyleşisinden haberdar etmek, bu konuda yapabileceğim en iyi şeylerden biri olur diye düşünüyorum.

Hatice Zeynep İnan, Lisan eğitimini 2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Bölümü, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programı’nda tamamlamıştır. İnan, 2003 yılında Ohio State Üniversitesi’nde Erken Çocukluk Eğitimi alanında yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamlamıştır.

Halen Dumlupınar Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde lisans ve yüksek lisans seviyelerinde tam zamanlı eğitim vermekte ve Okul Öncesi Eğitim Anabilim Dalı başkanı olarak görev yapmaktadır. Erken Çocukluk eğitimi konusunda birçok ulusal/uluslararası konferansta bildiri sunmuş ve ulusal/uluslararası yayın için makale/ bölüm yazmıştır.  Zeynep İnan evli,  Berke ve Yavuz isimlerinde iki çocuk annesidir.

  • Çocuğuna çocukluğunu yaşatmak isteyen anne – babalar,
  • Çocuğunu okula değil, hayata hazırlamak isteyen ebeveynler,
  • Okulda öğretmenlerin yaptıkları çalışmaları değil, çocukların kendi ürünlerini görmek isteyen veliler,

Son yıllarda dünyada giderek yaygınlaşan alternatif eğitim yaklaşımı REGGİO EMİLİA’yı daha yakından tanımak için:

14 Nisan 2018 Cumartesi günü

11.00-.13.00 saatleri arasında

Altın Çağ Anaokulları Acıbadem Şubesinde gerçekleşecek olan Reggio Emilia Söyleşisine DAVETLİSİNİZ.

KONTENJAN SINIRLI OLDUĞU İÇİN LÜTFEN AŞAĞIDAKİ NUMARALARDAN KAYIT YAPTIRIN.

Adres: Acıbadem Cad. Güllü Sokak No:5 Acıbadem – Kadiköy – İstanbul TR

Cep Tel: 0542 580 77 97

Tel : 0 216 545 92 00

reggio emilia

Reggio Emilia Söyleşisi

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir