Doğum Raporu İşlemleri İçin Tavsiyeler

2015 Temmuz ve Ağustos aylarının o sıcak günlerinde doğum raporu ile uğraşmak hamileliğimin en yorucu dönemleriydi diyebilirim.
Çalışan bir anne adayı (SSK) iseniz yasalar size  hamileliğinizin doğum öncesi 8, doğum sonrası 8 haftası olmak üzere toplam 16 hafta yani 4 ay doğum izni hakkı tanımakta.

Eğer sizin ve bebeğinizin sağlık durumu yerindeyse ve çalışmaya devam edip doğumdan sonra bebeğinizle biraz daha vakit geçirmek istiyorsanız 8 haftalık izninizin 5 haftasını doğum sonuna kullanmak üzere doktorunuzun onayı ile 32. haftanın sonunda Çalışabilir Raporu (Doğum öncesi analık raporu) alabilirsiniz.

Bu raporunuz kesinlikle 37.haftanın sonuna kadar. 37. haftanın sonunda öyle ya da böyle işten ayılmak zorundasınız. Yani ben de bebeğimde iyiyiz,  ben son haftaya kadar çalışayım diye bir lüksünüz yok! 37. haftanın sonunda da yine doktorunuza Doğum öncesi raporunuzu hatırlatmanız gerekebilir.

Gelin görün ki bu rapor olayı biraz çetrefilli, yani doğuma haftalar kala tabir-i caizse karnı burnunda olan bir hamile bu kadar uğraştırılmamalı diye düşünüyorum. Raporlar, onayları ve takibi daha kolaylaştırılmalı bence!

Benim hikayem şöyle; Allah’a çok şükür bende bebeğimde 32. haftanın sonunda gayet sağlıklıydık ve ben Çalışabilir Raporu almaya karar vermiştim, çünkü doğumdan sonra ne kadar izniniz olursa o kadar kâr. Çalıştığım kurumun Muhasebe Departmanı ile görüşüp Çalışabilir raporu alacağımı söylediğimde bana “Raporunuzun üzerinde Analık ibaresi geçmemesi gerekiyor.” demişlerdi.

Temmuz ayının o sıcak günlerine rastlayan 32.haftamın son günü doktora gidip raporumu istedim o da uygun görüp SGK sistemine kendi ekranından Çalışabilir Raporunu girdi. Elime de bir nüsha çıktı verdiler, “İş yerin sistemden görür ama elinde bulunsun belki lazım olur” dediler. Raporu aldım tam hastaneden çıkacaktım ki üzerinde “Doğum öncesi Analık Raporu*” yazıyor. Telaşlanıp hemen doktorun yanına gittim bana yanlış rapor verdiniz üzerinde Analık ibaresi geçmemesi gerekiyor diye.

Doktorun asistanı da “Sistemden yaptık, böyle veriyor.”dedi . Beni gönderdi. Muhasebe ve SGK 170 hattı ile yapılan 3-4 telefon görüşmesi sonunda doğru raporu aldığımı öğrendim.

doğum raporu, doğum öncesi analık raporu

*Doğum öncesi analık raporu örneği (32.Hafta Raporu)

Burada özellikle vurgulamak istiyorum; raporunuzu aldıktan hemen sonra iş yerinizin Muhasebe departmanına mutlaka haber verin, onlar sistemden kontrol edip bir yanlışlık varsa düzeltilmesini sağlıyorlar.

Neyse gittigide ağırlaşarak geçen 5 hafta sonunda 37. haftamda bitmişti ve ben doktoruma gidip artık Doğum öncesi analık raporumu aldım. Muhasebeyi arayıp, kontrol ettirdim.

Bu raporlar aynı zamanda izinli olduğunuz dönemlerin ücretlerini alabilmek içinde çok önemli. Her hangi bir eksiklikte ya çok uğraşırsınız ya da ücretinizi alamazsınız.

[adinserter block=”2″]

Nihayet biz bu süreçlerden geçerek doğumla birlikte yavrumuza kavuştuk ama rapor derdimiz bitmedi, bu sefer de doğum raporu işi var!

Muhasebe’deki görevli personel bana “doğum yaptıktan sonra hastaneniz sisteme doğum raporunuzu girsin, sizde bizi arayıp teyit ettirin” demişti. Bende hastaneden ayrılırken raporu istedim ve birkaç gün sonra iş yerimi arayıp teyit ettirdim.  Bu işlemden sonra kurumumun bağlı bulunduğu SGK’yı arayıp doğum öncesi iznimin ücreti için bir dizi telefon görüşmesi yaptım ve onaylattım.

Bitti mi?

Hayır, tabi ki de!

Nihayet 4. Ayın sonunda işe dönüş tarihimde iş yerimi aradım, doğum sonrası iznimin bitişi ile ilgili birtakım görüşmelerden sonra doğum sonrası izin ücretim için yine bağlı olduğum SGK’ yı arayıp onay almam gerektiğini öğrendim. Ve uyguladım.

Bu dönemde ne kadar telefon görüşmesi yaptım bilmiyorum, ama bütün bu işlemlerin daha kolay bir şekilde halledilmesi için gerekli düzenlemelerin yapılmasını umut ediyorum.

Yazının biraz karışık ve uzun olduğunu düşünenler için özetlersek;

Tekil hamileliklerde toplam 2 (32. hafta raporu hariç) veya 3 rapor almalısınız.

  1. 32. hafta raporu
  2. 37. hafta raporu
  3. Doğum raporu

Her birini aldıktan sonra iş yerinizin Muhasebe departmanını arayıp haber vermek ve kafanıza takılanları sormak, sürecinizi garantileyecektir.

  • İçerik
5.0

Özet

Doğum raporu işlemleri her çalışan hamile kadın için ciddi bir sorun gibi görünse de, bir kaç ufak ipucu sayesinde kolaylıkla bu sürecin altından kalkılarak doğum raporu alınabilir.

Sending
User Rating 3.58 (26 votes)

114
Kimler Neler Demiş?

avatar
97 Comment threads
43 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
54 Comment authors
Elya IskenderYeni AnneEsmaHatıceTuğba Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Elya Iskender
Ziyaretçi
Elya Iskender

38 haftadayim calisiyorum ama bilgim yoktu 32 haftalikta calisma raporu almak ne yapmaliyim simdi

Esma
Ziyaretçi
Esma

Merhaba ben 32. Haftamda izne ayrıldım doğumuma 10 gün kaldı dogum gerçekleştikten sonra tekrar bir rapor alıp muhasebeye mi vermem gerekiyor. Bide rapor sisteme giriş yapılmış mi yapılmamış mi nasil kontrol ediyoruz

Hatıce
Ziyaretçi
Hatıce

Merhabalar ben 27 hafta 3 gunluk hamileyim a. 101 de calısıyorum isimiz agır oldugu ıcın benim gunum gelmeden rapor almamı istediler dayanamıyorum dıye 10 gunluk rapor aldım 29 haftalık olduğumda normal izne ayrılabılıyormuyum bır cok kısı boyle ayrıldı kafam cok karıstı yardımcı olursanız sevinirim tesekkurler

Tuğba
Ziyaretçi
Tuğba

merhaba adım Tuğba
18.01.2019 tarihinde 33,haftada çalışabilir raporu aldım.32.haftayı 1 hafta geciktirmişim.Bu rapor sisteme işlenmiş 02.01.2019 tarihinde çalışamaz raporumu aldım.Hastane raporu güncellemiş fakat çalışanımın muhasebecisi sistemde hala daha 18.01.2019 tarihinde aldığım raporu görüyormuş.SGK ve hastane ile görüştüm 02.01.2019 çalışamaz raporumu görebiliyor.Fakat iş veren muhasebecisi göremiyor.Göremediği için sisteme giriş yapamıyor.Buçalışamaz raporu girilmezse rapor parasını alabilirmiyim.Ne yapmam lazım.

emine
Ziyaretçi
emine

MERHABA ŞU AN 26 HAFTALIK HAMİLEYİM VE SİGORTAM YOK FAKAT EN SON 30 HAZİARANA KADAR SİGORTAM VARDI . DOĞUMUM 2019 UN MART SONUNA DENK GELİYOR. BU DURMDA SON BİR YIL İÇERİSİNDEKİ SİGORTA PRİMİNE BAKTIKLARINDAN 90 GÜN SİGORTALI OLMA KOŞULUNU SAĞLIYORUM. FAKAT RAPOR PARASI ALABİLMEM İÇİN 30. HAFTAMDA SİGORTAMI BAŞLATIP DOĞUM GERÇEKLEŞENE KADAR DEVAMI HALİNDE RAPOR PARASI ALMAM MÜMKÜN MÜ ?

Sultan
Ziyaretçi
Sultan

Cvp bulabildiniz mi bende aynisini merak ediyorum:)

Buket
Ziyaretçi
Buket

merhaba 32. hafta çalışabilir raporu aldım. sonra 37. hafta çalışamaz raporu aldım. Ancak sistemde 37. hafta çalışamaz raporu gözükmüyor diyorlar net bilgi de vermiyor hastanenin maaş birimi. devlette çalıştığım icin maaş iadesi de istediler. Çok karmaşık bu işler anlayamıyorum
.

Şuheda
Ziyaretçi
Şuheda

Merhaba bem 2 yıldır çalışanım dogum gercekleş dikden sonra çalışamaz raporu alıp tazminatımı ala bilirmiyim bir bilginiz varmı açaba veya dokdor geçiçi olarakmı veriyor bu raporu

EMİNE
Ziyaretçi
EMİNE

MERHABA, BENİM SİGOSTAM 30 HAZİRAN 2018 DE SON BULDU VE ARALIK 6 DA TEKRAR BAŞLIYOR. DOĞUMUM İSE NİSAN 7 DE (ALLAHIN İZNİYLE BİR SORUN OLMAZSA) GERÇEKLEŞECEKTİR. BU VERİLERE GÖRE RAPOR PARASI ALABİLİR MİYİM ? LÜTFEN CEVAPLARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM ÇOK ÖNEMLİ..

HİLAL ATEŞ
Ziyaretçi
HİLAL ATEŞ

merhaba, şuan 32.haftamdayım çalışır raporumu aldım yalnız aklıma takılan; 32.hafta raporumda ayakta yazıyor. 37.hafta raporumda yatarakmı yazacak onu merak ettim. Çünkü alacağın parayı çok etkiliyor bu yatarakta çok düşük alıyorsun.

Şerife senel
Ziyaretçi
Şerife senel

Merhaba iyi akşamlar bn 37 gün önce doğum yaptım 32.haftada çalışabilir raporun aldım iş yerine verdim çalışamaz raporunda 36. Haftada aldım analı ödeneği bugün hesabıma yatmış ama 32. Haftada aldığım çalışabilir raporu ödeneği yok bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

tugba
Ziyaretçi
tugba

Merhaba 3 hafta sonra 32. haftam doluyor ve doğum öncesi raporumu alacağım. sorun şu ben 34. haftadayken iş yerim kapanacak. doğumdan önceki 8 haftalık raporumu almış oluyorum zaten ama doğum yaptıktan sonra 8 haftalık raporu alabilirmiyim iş yerim kapalı olacak doğum yaptığım zaman yardımcı olursanız sevinirim

Halime
Ziyaretçi
Halime

Merhaba ben öğretmenim ve 36 haftalık hamşleyim 32. Haftada 35 haftalık olana kadar yani 3 haftalık çalışabilir raporu aldım seminer haftasını kapsamaması için . Şimdi seminerler başlıcak ve görev yaptığım okul il dışında olduğundan gitmicem bu noktada ne yapmam gerekiyor? pazartesi seminerin ilk gününde doktora gidip doğum izin raporu mu almalıyım ? Aldığım raporu okula elden mi iletmem gerekiyor ?

Songül
Ziyaretçi
Songül

37 haftalik hamileyim doğum iznine ayrildim ama raporda doğum yapmış olarak göstermişlerdir herangi bi sıkıntı olirmu

Derya
Ziyaretçi
Derya

Merhaba,
32 hafta raporu tam olarak ne zaman almak lazim?
29+7 de midir?
Benim 29+7 pazar gününe denk geliyor. Bir önceki cuma günü yani 29+5 de alsam olur mu? Pazartesi şehir dışında olacağım ki pazartesi 32+1 oluyor. O gün alamam maalesef.

Fatma gün
Ziyaretçi
Fatma gün

Merhabe ben 35+3 günlük hamileyim. 32. Haftada çalışabilir raporu almadım. Bu haftadan itibaren izne ayrıldım. Ne gibi sorunlar yaşarım? Rapor ödeneğini alabilr miyim süreç nasıl olur?

Fatma gün
Ziyaretçi
Fatma gün

Lütfen biri yatdımcı olabilir mi

Hafsa
Ziyaretçi
Hafsa

Mrb. Ben ücretli öğretmenlik yapıyorum. Şuan 30 haftalık hamileyim. 32. Haftada gidip çalışamaz raporu alacağım. Sorum şu raporu alır almaz çıkmamız mi gerekiyor işten? Okulun kapanmasına 3 hafta kalmış oluyor çocukları sınav yapıp öyle bırakmak istiyorum. Yani 32+6 ya kadar gitsem sıkıntı olur mu ki doğum yardımı almak için?

Sultan
Ziyaretçi
Sultan

Merhabe Ben 32. haftamda çalışabilir raporu aldım ama 34. haftaya kadar dayana bildim daha fazla calışamayacagımı düşünüp calisamaz rapor almaya karar verdim ama raporu çalışabilir diyerek vermişler bende fark etmedim onuda iş yerine verdim onlarda incelemeden sisteme girmişler rapor aldığım hastane kapandı raporu düzeltme gibi bir şansım yok acaba ne yapabilirim bana yardımcı olur musunuz şimdiden teşekkür ederim

Sultan
Ziyaretçi
Sultan

Ama ben doğum yaptım çocuğum 4 aylık oldu geriye dönük rapor verirlermi caba

Buket
Ziyaretçi
Buket

Merhaba, çalışabilir Raporunu 32+6 da mı yoksa 32+0 da mı almak gerekiyor. Benim 32+6 Pazar Gününe denk geliyor 32+4 te aldığımda sıkıntı yaşar mıyım?

zehra
Ziyaretçi
zehra

Kolay gelsin 32.haftada çalışamaz raporu mu aldim. Tekrardan 37.hafta da her hangi bir rapora gerek var mi çalışamaz diye işlem yapılıyor mu?

Mustafa
Ziyaretçi
Mustafa

Öncelikle teşekkurler guzel bir yazi olmus. Eşim 08.09.2017 de ise basladi ve 32 hafta 20.11.2017 de doluyor. Yani 90 gun calismamis oluyor. Ancak esimin 2016 aralik ayindan 30 gun sigortasi var. İkisini topladigimizda 90 gunu geciyor. 1 yil icerisinde ki parcali sigortaliliklari toplayabiliyor muyuz yoksa 32. hafta da keaintisiz 90 gun sigortasi mi olmasi lazim…

Reyhan
Ziyaretçi
Reyhan

Merhaba,
Benim Sigorta giriş tarihim 10.08.2017 dogumum hesaplamalara gore 16.11.2017 tarihinde olacaktir. Yani doğumdan 1 hafta öncesi 90 gunu doldurmuş olmaktayim.Fakat kasım ayındaki sigorta bildirimi ay sonlarında yapıldığı için 90 gunum dolmamis olarak gorunebilir ve doğumdan en gec 3 hafta once rapor alınması gerektiğini okudum.Bu durumda rapor ödeneği alma sansim varmidir.Yardımlarinizi rica ederim .Teşekkürler

gamze
Ziyaretçi
gamze

merhabalar 18.09.2017 tarihinde 32+0 haftalık olacağız ama doktorum izinli olduğu için 32. hafta raporumu 32+2de yazacak herhangi bir sorun olur mu? 2 günle sorun yaşar mıyım doktor herhangi bir problem olmayacağını söylüyor birde 37. haftaya kadar çalışmayı düşünmüyorum. birde alacağımız doğum parası ayrı raporlu olacağımız zaman sgknın bize maaş yerine ödeyeceği para ayrı mı acaba bu konuda bilginiz var mı acaba? yani normal raporlu olduğumuz zaman ki gibi maaş ödeyecek mi sgk bize? yanıtlarsanız çok sevinirim sevgilerimle 🙂

derin
Ziyaretçi
derin

Merhabalar,
32. haftamda iznime ayrılacağım tam olarak tarihi 24/11/2017 32.haftam 32+0 da mı raporumu almam lazım yoksa ay sonu yani 32+6 (30/11/2017 ) alsam sıkıntı olur mu ? Çalışamaz raporumu 32.haftamda aldığımda başka bir rapor almama gerek yok sanırım, doğumdan sonra da hastaneye sisteme doğumun yapıldığını girmesi gerekiyor. Bütün işlem bu mudur?

nilay
Ziyaretçi
nilay

Merhaba,ben 32. haftamda 10 temmuzda hastaneden çalışabilir raporu aldım,izin başlama tarihi 14 ağustos yazıyordu.Daha sonra 31 temmuzda kontrolde doktoruma çalışamıyacağımı söyleyerekten tekrar rapor düzenlemesi yapıldı,31 temmuzdan itibaren doğum yapacağım tahmini güne kadar istiratli raporu verildi.26 ağustosta doğum gerçekleşti çok şükür bebeğim sağlıklı şekilde doğdu,şimdi bu ara bir dönemde alacağım rapor parası yatmış,Fakat nedense rapor başlangıç tarihi 14 ağustos bitiş tarihi doğumun olduğu 26 ağustos görünüyor,buna göre hesaplama yapılmış.Peki ben 31 temmuzda 2.bir defa rapor aldım ve işe hiç gitmedim çalışmadım ve 31 temmuzda başlayan raporum neden 14 ağustosta başlar görünüyor bu adaki süre zarfı nerde,neden hesaba katılmamış,sgk sisteminde ilk alınan rapor mu geçerli kılınıyor,diyelim öyle aradaki 2 haftalık süre ne oldu devlete hibe oldu acaba,sgk da yardımcı olmadı bu konudabu böyle hesaplanmış artık değişmez dedi,bu konuda yardımcı olursanız sevinirim,teşekkürler

Fatoş
Ziyaretçi
Fatoş

Merhabalar ben 29 haftalık hamileyim şuanda sgk lı bi işyerinde çalışmıyorum fakat geçen yıl ücretli öğretmenlik yapmıştım bu yıl yapmıyorum 32. HaftamdaN 1 hafta önce bir işyerine girip sgk lı olarak gösterebiliyorum kendimi ve 32. Haftamda rapor aldığım takdirde doğum parasını alabilirmiyim? Doğum 2017 kasım da bir yıl öncesinden 90 gün primi tamamlamış bulunuyorum sadece 32. Haftamdan önce 2017 haziran ayından itibaren sigorta primimin ödenmemiş olması bu parayı almamda bi sorun yaratır mı? Cevapladığınız için şimdiden teşekkürler 🙂

pinar
Ziyaretçi
pinar

ben suanda 33 haftalık hamileyim 37. haftaya 23 eylül cumartesi giriyorum çalışamaz raporumu 37+2 de yani 25 eylül pazartesi alsam sgkdan para alma konusunda veya iznimde bir problem çıkar mı ?

mesut ilbaş
Ziyaretçi
mesut ilbaş

iyi günler ssk lı çalışan eşime 20 temmuz da 32. haftadan 37. haftaya kadar çalışabilir raporu aldık. 24 agıstostta perşembe günü 37. haftası şimdi ben hastaneden 37. hafta çalışamaz raporu istiyorum onlar bana 32. haftada verilen raporun otomatikman aktarıldığını yeni bir rapor verilemeyeceğini sistemde böyle bişey olmadığını söylüyorlar. 170 i aradım onlar 37 de yeni rapor alman gerekiyor dediler. kendimde hastanede çalışıyorum fakat kurumum bilgi işlemine sordum onlarda bana 37. hafta için yeni rapor verilemeyeceğini 32. haftada aldığımız raporun geçerli olacağını belirttiler kafam çok karıştı lütfen yardımcı olun

Duygu
Ziyaretçi
Duygu

Merahabalar 32 hafta evragimi alıp işverene teslim ettim .evrakta en fazla 15.06.2017 kadar çalışabilir yazmakta.bugün 12.06.2017 tarihinden 14.06.2017 tarihi dahil normal rapor aldım rapor çarşamba bitiyo persenbe kadın doğum doktorumdan evragimi çalıştıramaz yapacam .ama 170 aradığımda birbirini takip eden rapor olmamasına dikkat edin diye bilgi verildi.bu ne demek yada o rapor bitiyo ben persenbe çalışamaz raporu alaçam 170 deki temsilci 3 günlük rapor bittikten sonra bir gün çalışın sonra ayrılın dedi evrakta en fazla 15 .06.2017 yaxiyo ne yapmam gerekiyor ücreti almama gibi durum soz konusumu bilgi verirseniz sevinirim.

ridvan
Ziyaretçi
ridvan

Merhaba esim yeni dogum yapti ve dogum sonrasi 8 haftalik is gormez raporu almak istiyoruz herhangi bir kadin dogum uzman Dr dan alabilirmiyiz

ece
Ziyaretçi
ece

Merhaba arkadaşlar ben şuanda 31 haftalık hamileyim önümüzdeki hafta 32 haftalık olduğumda çalışabilir raporu alacağım ancak 15 haziranda yani 34 haftalık hamileyken işkur kapsamında çalıştığım için işime son verilecek haliyle 37 .haftada bir rapor alacağım iş kurumumda olmayacak hal böyle olunca ben doğum yardımı alamayacak mıyım?

zeynep
Ziyaretçi
zeynep

merhaba
32 haftada çalışamaz raporu aldıktan sonra 37. haftada tekrardan mı rapor alıyoruz.. ve daha sonrada doğumdan sonramı rapor alıyoruz.. ?iyi günler

abc
Ziyaretçi
abc

iyi günler ben 37. haftaya kadar çalışabilir raporu aldım fakat 37. haftadaki raporu almadım ne yapmam gerekiyor?

sevay
Ziyaretçi
sevay

Merhaba, ben urfada çalışıyorum ancak doğumum eskişehirde olacak 28. haftadan sonra yolculuk yapmam riskli olduğu için 32. haftaya kadar olan 4 haftalık kısmı raporlu geçireceğim. bu durum benim doğum sonrası haklarımdan yararlanmamı etkiler mi?

lale
Ziyaretçi
lale

Merhaba 34 haftadayim rapor almadim bir sorun olurmu calisabilir raporu

Yeşim
Ziyaretçi
Yeşim

Merhaba,
35 haftalık hamileyim ,32. Hafta çalışabilir raporum var fakat hastane SGK anlaşmalı olmadığı için sisteme giriş yapılmadı.Nasıl bir yol izlemem gerekir?

Pelinn
Ziyaretçi
Pelinn

Merhaba ben 32 haftalık rapor Aldım fakat raporu aldığım hastanede değil farklı hastanede doğum yapmayı düşünüyorum doğum gerçekleştiğinde nasıl bir yol izlemem lazım birde başlangıç 23.03.2017 bitiş 18.05.2017 bu süre içinde erken olursa 18 den önce kalan izin günleri doğum sonrasına aktarılıyor mu rapor parası dışında süt ve çocuk parası içinde ayriyetten başka bir yere başvurmam gerekirmi

saliha
Ziyaretçi
saliha

mrh ben suan 34+3 gunlugum 37 de ayrilacagim.ama 37 + 1 demi ayrilmam sart yoksa 37+ 4 de ayrilabilirmiyim

Reyan
Ziyaretçi
Reyan

Merhaba ben 32 hafta raporumu aldım raporda şöyle yazıyo 32 hafta 37 kadar çalışabilir 37 haftadan sonra çalışamaz 7 Nisa’na kadar yani tahmini Doğum 24 Nisa’n raporda böyle yazıyo 7 Nisa’nda gittim doktor başka rapor vermedi istedim YÖK dedi biz sisteme girip sistem bize bunu veriyor dedi bu raporla Doğum paramı alırmıyım kafam karıştı

Reyan
Ziyaretçi
Reyan

Merhaba 32 haftamda rapor aldım raporda şöyle yazıyo 32 haftadan 37 kadar çalışabilir 37 haftadan sonra çalışamaz 7 Nisa’na kadar tahmini Doğum 24 Nisa’n yazıyo bu rapor doğrumu dün istedim doktordan başka rapor yok dedi sisteme girip bu raporu veriyor dedi sistem kafam karıştı şimdi

Fatma
Ziyaretçi
Fatma

32 haftalik hamileyim calisamaz raporumu aldım. İşten cikarildim rapor parasi alabilir miyim

Özkan
Ziyaretçi
Özkan

Merhaba lar
29.12.2016 ssk girişli
Haziran ilk haftası 2017 doğum
İş gorememizlik rapor parası alma hakkına sahip olabiliyor muyuz şimdiden teşekkürler

Reyan
Ziyaretçi
Reyan

32 hafta 37 hafta kadar çalışır raporu muhasebeye verdim o giriş yapmış bana dedidiki Doğum yaptığında Doğum raporu getir dedi

Ecem
Ziyaretçi
Ecem

Merhaba,
Ben 32 de çalışabilir raporu aldım. şuan 33 deyim. 37 ye kadar dayanabileceğimi düşünmüyorum bu nedenle 2 hafta daha çalışıp 35 de ayrılacağım izne. çalışabilir raporunu muhasebeye verdim.Sgk ya ne zamn başvuru yapmam gerekiyor toplu para almam için ? Benim neler yapmam gerekiyor tam olarak. ? Yukarıda ki soru cevapları okumadım aynı soru varsa kusura bakmayın lütfen.

Reyan
Ziyaretçi
Reyan

Rapor aldığım hastane 37 haftan bittiğinde tekrar gelmene gerek yok dedi muhasebecin onu halledecek dedi tereddütte kaldım ya Doğum paramı alamazsam diye

Reyan
Ziyaretçi
Reyan

Merhaba ben 32 . Hafta 37 . Haftaya kadar çalışabilir raporu aldım 37 haftam bittiğide tekrar rapor almam gerekiyormu Doğum raporundan hariç

büşra
Ziyaretçi
büşra

Merhaba ,
32+4 haftalık hamileyim 32 haftalık çalışabilir raporu aldım doğum sonunda her hangi bir ücret ödeniyormu aceba bu çalışabilirlik raporu için.

NUR
Ziyaretçi
NUR

mrb

32.haftada 37.ye kadar çalışabilir raporu aldım işyerime verdim.şimdi 37.haftam dolmak üzere iş yerim izne çıkarken bir rapor daha istiyor ancak hastane tekrar sistemden bir rapor düzenleyemediklerini söylüyor.iş yerimin istediği evrak izinli olacağım tarihlerin ve işe başlayacağım tarihin olduğu bir evrakmış örnek göstermelerini istiyorum örnek de gösteremiyorlar ne yapmalıyım iş yerim ile hastane arasında kaldım.bu durum doğum parası almamı etkiler mi?

DİDEM
Ziyaretçi
DİDEM

merhaba, şuan 30. haftamdayım 32. haftamda izne ayrılcam fakat doğum izninden önce bi hafta normal rapor almak istiyorum fakat bu rapor doğum için alınan rapordan kesilir mi gün olarak ikisi farklı şeyler değil mi?

fatma
Ziyaretçi
fatma

Merhaba bende 31 haftalık hamileyim ve önümüzdeki hafta 32 hafta içinde olacam çalışabilir rapor alıp işe devam etmek istiyorum ama 37 haftaya kadar çalışmaya dayanamam bebeğide riske atmak istemiyorum nasıl bir yol izlemem lazım yardımcı olursanız sevinirim

semra
Ziyaretçi
semra

Çok teşekkürler bende şu anda doktorumla randevumu bekliyorum o yüzden böyle elim kolum bağlı bekliyorum.hersey yoluna girer ins ama sağolun yine de iyi geceler diliyorum.

semra
Ziyaretçi
semra

Ama ben 32.haftada çalışabilir raporu almiycam ki direk izine ayrilcam doğumdan önce 8 doğumdan sonra 8 hafta hakkımız yokmu?

semra
Ziyaretçi
semra

Çok tesekkurler..İyi dilekleriniz için ama ben şöyle biliyodum 32.haftadan önceki son 3 ay aynı iş yerinde sigortalı olarak çalışmak diye bı koşul var diye biliyorum 15 subatta isyerim kapanıyor ben 10unda 32.haftaya giriyorum ama ocak sonunda da çıkartılabilirim. .
Çok karışık kafam ya neyse inşallah bı şekilde hallolur…20sinde doktorumla konusucam inşallah..

semra
Ziyaretçi
semra

Merhaba benimde bir sorum olacak 27.haftamdayim normalde bende 32.de çalışabilir saporu alip Çalışacaktım ama şöyle bir sorun var 32 haftada yada daha önce tam olarak belli değil şuan daha 1 ay var ama isyerim kapanıyor…Bu kadar beklemisken 1 hafta yada bı kaç gün için doğum paramı alamazsam çok üzülürüm..Sorum su ki 32.haftadan önce 4 aylık raporumu baslatamazmiyim?

Özlem
Ziyaretçi
Özlem

Benimde çalışamaz raporu aldığım hastane ile Doğum yaptığım hastane aynı değil. Doğum yaptığım hastaneye gidipmi raporu sonlandırmalarını istiycem yoksa raporu aldığım hastanedeymi?

sümeyra
Ziyaretçi
sümeyra

merhaba ben 32. haftada çalışabilir raporu almayıp 34. hafta bitiminde doğum öncesi raporu almak istiyorum. bu konuda bir bilginiz var mı ? 2 hafta sonra alldığım için doğum sonrasına eklenmesi gerekmez mı ?

Neslihan
Ziyaretçi
Neslihan

Merhaba ben 37. Haftada dogum iznine ayrilmak istiyorum sigortadan parami aldigimda 32 de ne aliyosam knumu alirim acaba yoksa ucret degisirmi

pinkkleo
Ziyaretçi

merhabalar, rapor işlemlerinizi özel bir hastanede mi yaptınız? doğum yaptığınız hastanemiydi?
Teşekkürler şimdiden:)

Pınar b.
Ziyaretçi
Pınar b.

Merhaba , bende hamileyim ve çalışıyorum. 32. haftamda rapor alıp izne ayrılacağım. Aklıma takılan soru şu oldu, doğum yaptıktan sonra alınan raporla beraber, devletten aldığınız ücreti ne zaman ve nereden aldınız?