Doğumdan Sonra Lohusa Sepetinde Bulunması Gereken İhtiyaçlar

Anne adaylarının çocuklarına kavuşmasına az bir zaman kala, farklı bir heyecan ile karşı karşıyakalırlar. Bu heyecandan dolayı da bazen lohusa sepetinde bulunması gerekenihtiyaçlar konusunda ne yapacaklarını şaşırırlar veya yaşanan bazı aksamalardandolayı ihtiyaçlarından bazılarını unutabilirler.

Doğum yapacak kadınların çantalarını aslında en az 3 ay öncesinden hazır bulundurmaları gerekiyor. Artan doğum sancısı, yaşanabilecek aksaklıklar ve benzeri durumlardan dolayı hastanelerde sık yaşanan sorunlardan biri de annelerin lohusa sepetinde gerektiği kadar ihtiyaçlarının hazır olmamasıdır. Dolayısıyla 3 ay öncesinde kıyafet veya diğer malzemelerin hazırlanması daha sağlıklı olacaktır.

Hazırladığımız bu yazıda, lohusa sepetinde bulunması gereken ihtiyaçlar hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Tüm bunlara dikkat ederek yaşanabilecek aksamaların önüne geçebilirsiniz.

Hamile Lohusa Pijama ve Gecelikler

Doğum yapankadınlar, doğumdan sonra ani heyecana kapılabilirler bu da beraberinde titreme,travma gibi sıkıntılara neden olmaktadır. Bu tip durumlarda en iyi şeyannelerin dinlenmesidir. Hastanelerde annelere ayrılan oda her ne kadar tekkişilik olsa da mahremiyeti korumaya önem vermeyi elden bırakmamak gerekiyor.Bunun için de ya hamile lohusa pijama takımı ya da lohusagecelik bulundurması en doğrusudur. Deneyimli annelere göre doğum sonrasındarahat etmek için kullanılabilecek en güzel şey lohusa pijama kullanmalarıdır.

Tabi ki “rahatlık” kavramı kişiden kişiye göre değişebilir bu nedenle pijama takımına takılı kalmak yerinde bir davranış olmayacaktır. Daha rahat etmek isteyen hamile kadınlar için üretilen lohusa sabahlık ve lohusa gecelik takımı da ideal seçenekler olacaktır.

Lohusa gecelik, lohusa sabahlık veya lohusa pijama, tekstildünyasının devrim niteliğinde yenilikler yapması sayesinde sadece ihtiyacıkarşılamaya yönelik değil, aynı zamanda şık olunması için de farklıseçeneklerle üretiliyor. Annelere özel olarak üretilen bu takımlardan birinimutlaka lohusa sepeti içerisinde bulundurun, ister hastanede, ister evdedinlenin, rahat etmeniz için mutlaka dinlenmeniz gerektiğini unutmayın.

Emzirme Sütyeni

Doğum yapankadınlar, çocuklarını ilk olarak hastanede emzirmeye başlarlar. Mahremiyetinkorunması ve annenin de rahat etmesi için günümüzde üretilen emzirme sütyeni, son derece rahat etmeyi sağlayan bir parçadır.Tabi sadece hastane içerisinde değil, sonrasın da annelerin kullanabileceğiemzirme sütyeni, daha rahat etmenizi sağlayacaktır.

Lohusa Terlik

Doğum sonrası, annelerin kısa kısa da olsa yürümeleri gerekir. Tabi bunun için rahat ve konforlu bir terliğe ihtiyaç duyulacaktır. Yine bu konuda da moda ve tekstil dünyasının birleşmesiyle üretilen lohusa terlik modellerini kullanabilirsiniz. Doğum çantası içerisinde mutlaka bulunması gereken bu terlikler, eve dönüşten sonra da kullanılabilirler. Pamuktan yapılmış, konfor bakımından son derece ideal olan terliklerle rahatınıza bakabilirsiniz.

Lohusa Tacı

“Tacı en çok kim hak eder?” diyesorulursa sanırım verilebilecek en güzel cevap “anneler!” olacak. Doğum yapan kadınlar, tacı en iyi şekilde hakederler. Tabi ki gönül ister ki altından ve mücevherden yapılmış taçlartakılsın ama günümüz şartlarında bunu yapmak çok da kolay olmadığı için doğumyapan kadınlar için özel olarak tasarlanan lohusa tacı, ihtiyacınızı görecektir.

Lohusa Korsesi

Doğum yapan kadınlar, doğumları ne şekilde olursa olsun bir süre vücutlarında bazı sarkmalar meydana gelir. Bunun önüne geçmek için bazı parçalar kullanmak gerekiyor. Vücudun daha kısa sürede kendini toparlaması için üretilen lohusa korsesi, bu iş için en güzel parçalardan biridir. Her annenin lohusa sepetinde mutlaka bulunması gereken ihtiyaçlar arasında yer alan bu parçayı da mutlaka edinmeyi unutmayın. Her ne kadar hemen doğumdan sonra ihtiyaç duyulmasa da takip eden günlerde mutlaka ihtiyaç duyulacaktır.

Bebek Takımları

Annelerin ihtiyaç duyacakları parçaları listeledikten sonra bir de dünyanın en güzel şeylerini hak eden bebekleri de göz ardı etmemek gerekiyor. Lohusa sepetinde mutlaka bulunması gereken parçalardan biri olan bebek takımları, doğumdan hemen sonra bebek için gereklidir. Özellikle sıcak tutan kıyafetler almaya özen gösterin. Ana rahminden dünyaya gelen bebekler, ilk anlarda üşürler bunun için daha sıkı giydirilmeleri gerekiyor. Havanın sıcak veya soğuk olması bu durumu değiştirmez.

İhtiyaçlarınızı doğrudan karşılamak ve en uygun fiyatlardan satın almak için sitemizin ilgili bölümlerini ziyaret edebilirsiniz: Lohusam.com

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
toptan pijama Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler
Bildir
toptan pijama
Ziyaretçi
toptan pijama

paylaşım için teşekkürler