Düşük Belirtileri Nelerdir?

Düşük ve düşük belirtileri pek çok kadının merak ettiği bir konudur. Çoğu kadında, yaşadığı adet gecikmesi ile başlayan gebelik heyecanına ilerleyen haftalarda kanama, ağrı ya da vajinadan gelen doku parçalarıyla gölge düşürüp, endişe ve tedirginlik meydana getiren düşük; her 6 kadından 1’inde görülür.

Planlı ya da plansız gebeliklerin %15 ile %20’si düşükle sonuçlanır. Ancak bu değerin bilinenden daha fazla olduğu düşünülmektedir, çünkü pek çok kadın henüz gebe olduğunu anlamadan düşük yapar ve bunu adet kanaması ile karıştırır.

Düşük Nedir?

Düşük, gebeliğin 24. haftasından önce embriyo ya da fetusun anne rahminden dışarı atılması ile sonuçlanan olaydır. Özellikle ilk 12-14. haftalar arasında yaşanan düşükler erken düşük olarak isimlendirilir ve meydana gelmesindeki en önemli sebepler genetik faktörler ya da kromozom yapısındaki anormalliklerdir.

24. haftadan önce gerçekleşen düşükler ise geç düşük olarak isimlendirilir, geç düşüklerin en önemli nedeni de rahimden kaynaklanan sorunlardır.

 24. hafta ile 37. hafta arasında meydana gelen doğumlar artık erken doğum olarak adlandırılır.

Düşük Belirtileri Nelerdir?

  • Düşük belirtileri arasında en yaygın olanı vajinal akıntı ya da kanamadır. Adet kanamasından farklı olarak kahverengimsi ya da parlak kırmızı renkte şiddetli bir kanama mevcutsa ve bunun yanından karın ağrıları da söz konusu ise büyük olasılıkla düşük yaşıyor olabilirsiniz.
    Bu durumda vakit kaybetmeden doktora gitmelisiniz. Çünkü doktorlar, zamanında müdahale ile düşük önleyici iğne, serum ve haplarla düşüğü önleyebiliyorlar.
  • Gebeliğiniz sağlıklı bir şekilde ilerlerken hiç beklemediğiniz bir anda hafif lekelenme ya da pembemsi kanama ile karşılaşırsanız,
  • Ağrı ya da kanama olmadan vajinanızdan su fışkırması yaşıyorsanız,
  • Vajinadan gelen pembemsi-kırmızı mukus / katı akıntılar geliyorsa (hamilelikte vajinal akıntılar artar, ancak akıntınız şiddetli ve pembemsi ise) hemen doktora gitmelisiniz.
4 haftalık düşük

Düşük belirtileri- 6 haftalık düşükler

  • Bel ve sırt ağrıları da düşük belirtisi olabilir. Pek çok sağlıklı gebelikte sırt ve özellikle bel ağrısı yaşanabilir ancak bu ağrılar belin alt kısmında ve hafiften şiddetliye doğru gidiyor, her 15-20 dakikada bir düzenli bir şekilde geliyor ve hayatınızı sekteye uğratacak kadar acı veriyorsa acilen doktorunuzla görüşmeniz gerekir.
  • Vücuttaki hamileliğe işaret eden değişiklikler de düşük belirtileri olabilir. Yukarıda yazılanların yanı sıra hamile kaldıktan sonra değişen hormon seviyesiyle birlikte vücutta meydana gelen değişiklikler (mide bulantısı, kusma, kokuya karşı hassasiyet vb.) artık görülmüyorsa düşük yaşanmış olabilir.
    Net bir şekilde bilinmeyen böyle durumlarda doktor tarafından muayene edilmek en sağlıklı olanıdır, zira eğer bir düşük meydana gelmiş ve anne adayı bunu fark etmemişse rahim içinde kalan kalıntılar annede uzun vadede ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.

düşük belirtileri

    Düşük Belirtileri – Düşükte gelen parçalar nasıl olur? Görselde gebeliğin 4-20. haftaları arası yaşanan düşükler gösterilmiştir.

Düşük belirtileri arasında bulunan vajinal doku parçaları sizden de geliyor ve düşükten şüpheleniyorsanız onları bir poşete koyarak doktorunuza gösterebilirsiniz.

Düşük Nedenleri Nelerdir?

  1. Boş gebelik (Su gebeliği): Boş gebelik özellikle ilk 12 hafta içinde meydana gelen düşüklerin yaklaşık yarısının ana nedenidir. Boş gebelikte yumurta sperm tarafından döllenir, plasenta ve gebelik kesesi oluşur fakat embriyo oluşmaz. Boş gebelik anne adayına düşük belirtileri yaşatarak kendiliğinden dışarı atılır.
  2. Embriyonun rahim içinde ölmesi: Yumurta ve spermin döllenmesi sonucunda embriyo, plasenta ve gebelik kesesi oluşur fakat, embriyo genellikle düşük belirtileri yaşanmadan önce genetik anormalliklerden dolayı rahim içinde ölmüştür.
  3. Dış gebelik: Döllenmiş yumurtanın rahme yuvalanması gerekirken, rahim haricinde başka bir yere (özellikle fallop tüplerine) yuvalanması sonucu meydana gelen gebelik türüdür. Dış gebelik çoğu zaman cerrahi müdahale ile sonlandırılsa da, kontrol altına alındığında düşük belirtileri vererek kendiliğinden de sonlanabilir.
  4. Mol gebelik: Üzüm gebeliği olarak da bilinen mol gebelik döllenme sırasında oluşan bir sorundan kaynaklanan plasenta anomalisidir. Mol gebelik esnasında rahim içinde bebek olabilir de olmayabilir de. Plasenta daha ilk zamanlarda rahim içinde kistler halinde oluşur.
  5. Rahim ağzı (serviks) yetersizliği: Rahim ağzı büyümekte olan bebeğin yaptığı ve amniyotik sıvıdan dolayı meydana gelen baskılara karşı yeterli değilse gebelik düşükle sonuçlanabilir.
  6. Rahim yapısındaki bozukluklar,
  7. Tiroid hastalığı,
  8. Progesteron seviyesindeki anormal düşüklük,
  9. Antifosfolipid sendrom yani plasenta pıhtısı (fetüse giden kan miktarını düşürür.)
  10. Anne adayında ki enfeksiyonlar düşüğe neden olabilir.

 

düşük belirtileri

Hayatı sonlanmış bir embriyo, plasentası ile birlikte…

Ayrıca:

  • Düşüklerde annenin yaşı da etkilidir. Düşüğün 35 ila 45 yaş aralığında olan anne adaylarında görülme oranı %20-%30 civarında iken 45 yaş ve üzeri annelerde görülme oranı %50 civarındadır.

    düşük belirtileri

    Görsel “Hamileyim” kitabından alıntıdır.

  • Daha önce birden fazla düşükle sonlanmış gebeliği olan kadınlarda, düşüğün tekrar etmesi, hiç düşük yapmamışlara oranla daha yüksektir.
  • Annedeki diyabet (şeker hastalığı) ve deri veremi gibi kronik hastalıklarda bebeğin düşmesine sebep olabilir.
  • Sigara, alkol ve uyuşturucu da düşüğe neden olabilir.
  • Anne, aşırı kilolu ya da çok zayıfsa, dengesiz ve yetersiz besleniyorsa, gebeliği düşükle sonlanabilir.
  • Annenin bulunduğu ortam aşırı radyasyonlu ya da insan sağlığına zararlı gazların olduğu bir yerse bu da düşüğe neden olabilir.
  • Çoğul başlayan gebeliklerde de düşükler meydana gelebilir.

Tekrar hatırlatmak gerekirse, aşırı karın ağrınız ve kramplarınız ile bel ağrınız varsa, bunun yanında beklenmedik kanamalar yaşıyorsanız vakit kaybetmeden doktora gitmelisiniz.

Kaynaklar:

  • Makale Faydalı Oldu Mu?
5

Özet

Her hamile kadının başına gelebilecek düşük durumuna önlem alabilmek ve anne sağlığı erken müdahale edebilmek için düşük belirtileri konusunu çok iyi bilmek ve düşük için çeşitli önlemler almak gereklidir. Düşük belirtileri erken düşük belirtileri ve geç düşük belirtileri olmak üzere ikiye ayrılır.

Sending
User Rating 4.21 (62 votes)

298
Kimler Neler Demiş?

avatar
213 Comment threads
147 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
122 Comment authors
GülEscapeYeni AnneTuğbaHabibe Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Gül
Ziyaretçi
Gül

2017 yılında 27 haftalık doğum yaptım. Kızım 2 yaşında şuan. Arkasından bir kürtajım birde düşüğüm oldu. Şimdide 5 haftalık hamileyim sizce aynı sıkıntıları yaşar mıyım?

Escape
Ziyaretçi
Escape

Merabalar ben 10 gün önce adet tarihim geçtiği için test aldım sonuç pozitif çıktı ama bir gün sonra ciddi kanamayla düşük yaptığımı düşünüyorum parçalar geldi bir gün boyunca şuan kanamam kahverengiye döndü ama göğüs ağrım ve miğde bulantım oluyor bu durum normalmi düşük sonrası

Tuğba
Ziyaretçi
Tuğba

Merhaba adetim beş gün geciktikten sonra test yaptırdım beta hcg 2900lerde çıktı aradan 9 gün geçince tekrar test yaptırdığımda beta 1300 lerdeydi 🙁 düşük tehlikem var sanırım değil mi

Meltem
Ziyaretçi
Meltem

15 aylık çocuğum var emzirirken hiç regl olmadım. İlk çocuğumda da emzirme dönemi bitene kadar regl olmamıştım şimdi emziriyorum ama regl gibi değilde koyu kahve ve parça parça bişeyler geliyor. Bi fikriniz var mı?

Habibe
Ziyaretçi
Habibe

Merba ben 6 haftalık hamileyim 3 gün oñce kanamadan dolayı uyuşmazlık iğnesi vuruldum ve ewe geldigimden beri kalca bacak sırt ve mide bulntım var kanamamda cok degil ama pırtı seklinde devam ediyor düşuk olabilirmi ve normal ultrasyonda bebek gorunmedigi icin alttan bakılmıştı ve sonrasında daha fazla kanamam olmuştu.

Ruya
Ziyaretçi
Ruya

Merhaba 4,5 haftalık hamileyim kahverengi lekelenmeler oldu ertesi günde bir iki damla kan doktora gittim düşük belirtisi dedi yat dedi sadece ilaçlar verdi kesildi kesildi lekenlenmem ve kanamam ama şimdi yine o lekeler gelmiş fasulye tanesi kadar normal mi ?

Ayşe
Ziyaretçi
Ayşe

?

Ayşe
Ziyaretçi
Ayşe

Merhabalar ben 2.5 haftalık hamileyim kasık ve bel ağrım ve beyaz kremsi yoğun akintim var bu düşük belirtisi midir. Kasık ağrım baldır iç kısmına doğru yanık ağrısı gibi yayılıyor

Hediye
Ziyaretçi
Hediye

Mrb ben 6 hafta 2 günlük hamileyim kanamam var kanama adet şeklinde oluyo doktor düşük riski var dedi acil cvp bekliyorum lutfen düşük yapabilirmiyim

Sevinç
Ziyaretçi

Sabah kalktığında kasık larda şiddetli ağrı oldu ve pembemsi kan geldi bel ağrısı kasık ağrılarım ara ara oluyor renkli olmama 2 gün vardı düşük ola bilirmi

Bahar
Ziyaretçi
Bahar

Merhabalar daha iki haftalık hamileyim ve ilk hamile olduğumda kan değerim 31 idi. Üç gün sora kan değerim 49.5 çıktı. Bunun yanı sıra karımın alt kısmında ağrım ve kahverengi akıntım var. Doktot kan değerimin şuan 120 olması gerektiğini ve muhtemelen düşük yaptığımı söyledi. Bu konuda fikri olan varsa yardımcı olursa çokk sevinirimm..

Eylül
Ziyaretçi
Eylül

Benim adetim 5 gün gecikmişti Cuma günü doktora gittim hcg testim 38.31 çıktı ama 2 gün sonra tekrar test yaptır dedi ben de 2 gün beklerken cumartesi adet oldum Pazar günü yine de acile gittim test yaptırdım hcg 26 ya düşmüş doktor düşük yapmışsın dedi Pazartesi tekrar poliklinike gideceğim sizce ne yapmalıyım sorun ne olabilir?

Songül
Ziyaretçi
Songül

Merhaba benim durumum çok karışık dün su gibi bir kanama ile başladı ardından bir kaç saat sonra aşırı karın bel ağrısı çektim bir aspirin içtim ağrım geçti sonra akşam eve geldiğimde küçük üç parça et gibi birşeyler geldi ama bu arada kanama önce çok çok açık su gibi şimdi ise acık kırmızı yakın kanama şeklinde hiç pıhtı yada koyulaşma yok bu düşük olabilir mi doktora gittim karından ultrasonla baktı birşey yok dedi kan verdi ama pazartesi günü sabaha kaldı düşük varsa o güne kadar sıfırlanmış olur değil mi sizce durum nedir

Songül
Ziyaretçi
Songül

Bana neden cevap vermediğinizi anlayamadım bu duruma çok üzüldüm neyse hayırlı günler…

He bu arada üstte başkasının yorumundan yanıt olarak yazdım ilk önce çünkü göremedim normal yazılan yeri sonra görünce tekrar bu şekilde yazdım ama yine neyse selametle…

Yeliz
Ziyaretçi
Yeliz

Merhaba ben Yeliz adet kanamam oldu ama normalde 4gun sürerdi bunda 6gun surdu ve adetım bıttıkden 2gun sonra kanamam oldu kahve rengi geldi sonra kanama artı kırmızıya dondu bel gosus karın ağrısı kasık agrım var evde test yaptım 2cızgı cıktı kan verdim hamilelik için 20 cıktı degerım dusuk yapmış olabılırmıyım doktora gittim kanamam için cyclo progynova hap verdi kanamam ıcın

Sude
Ziyaretçi
Sude

1 hafta once son 3 gundur iştahım arttı ve bugün idrardan sonra peçeteye ten rengi parçalar geldi. Gün içerisinde sık sık sancılarım oldu. Sizce hamile miyim yada düşük mü yaptim ??

Nazmiye
Ziyaretçi
Nazmiye

Bugün doktor bebeğimin 5 haftalık olduğunu söyledi ve hala oluşmamış dedi kalp atışlarını dinletmedi sizce nedir bu

Elfin
Ziyaretçi
Elfin

Merhaba ben 4 haftalık hamileyim ve dört gündür çok kötü kasık karın ve sırt ağrım var iki gündürde başım ağrıyor henüz hiç bir uzmana görünmedim acile gittim sadece tahlilerime bakılıp bişey yok denildi sizce bir tehlikem var mı

Ilayda
Ziyaretçi
Ilayda

Meraba benim adet donemim 2 hafta gecikti bugun test yaptim pozitif cikti dusurmek icin neler yapmaliyim yasim daha 18 yardimci olur musunuz ?

Zeliha
Ziyaretçi
Zeliha

Mrb ben 26 günlük evliyim adetim 13 gün gecikti gecikmenin üzerinden 3 gün geçmişti idrar testi yaptım negatif çıktı aynı gün kan verdim oda negatif cikti gecikmenin üzerinden 10 gün geçince yine idrar testi yaptım negatif çıktı bugün gecikmenin 13. günü randevu alıp doktora göründüm sol over de 5 cm lik kist çıktı kan verdim pazartesi çıkıcak sonuçlar bütün hamilelik belirtileri mevcut ama çıkmıyo yorumunuzu merak ediyorum teşekkürler

Kubra
Ziyaretçi
Kubra

Merhabalar hamilemiyim bilmiyorum ama regl günüme 2 hafta ve dün oldum çok kötü karın ağrısı yaşadım bugün de devam ediyor ama sıvı kandan çok katı katı parçalar geliyor ayriyeten regil kanaması ve kokusu regil kokusu değil hiç yok sebebi nedir sizce düşük mu yaptim

Sema
Ziyaretçi
Sema

Ben hastaneye gititm siddetli ağrım vardı bel kaşık bicak saplaniyordu.resmen hastalim gecikti onun üstüne bu ağrılar başladı hasta oldum sonra da gitim bel agrisi adet ağrısı die sonuclardan sonra hamile oldugumu söyledi doktor bu 7 gun gebeligimin kanamam var pitir pitir kan geliyor arada bu sizce düşük segildir deme Suan korkuyorum ? Acil yazarsaniz sevinirim bekliyorum sizden haber ağrım yok sadece akintim var

Bediha
Ziyaretçi
Bediha

Hocam 7hafta 5 gunluk gebelik var . Bir hafta once kese ve bebek goruldu ..bir hafta sonra kalp atisini izleyelim demisti ..simdi ise kese parcalanmis .saglikli bir kese yok kurtaj olmalisin dediler. ama parca pıhtı gelmiyor sancim ve kanamam da yok sadece 20 gundur hep kahverengi lekeleniyorum ..diger usg deki doktorda keseyi goremiyorum ..parca gelmis olmasi gerekiyordu dedi ..sizce beklemeden aldirmalimiyim ..bebegin beni zehirleme olasiligi nedir simdiden teşekkürker

seyda
Ziyaretçi
seyda

İi aksamlar bugn hamile olduqumu ogrendm ama bir saattr belim cok agriyo bikere dusuk yaptm birkerede doqum dusuk yapmaktn jorkuyrum sizce napmaliym lutfn yardm edin

Ayşe Polat
Ziyaretçi
Ayşe Polat

Merhaba ben Hamilelik düşünüyordum ilişkiden on gün sonra yerleşme kanaması yaşadım bu on gün içinde sol kasık ağrısı yaşadım adetime 4 gün vardı test yaptım çıkmadı ondan sonra adetim iki gün gecikti tekrar test yaptım pozitif çıktı ama akşamında şiddetli kasık ağrısı yaşadım kanamam oldu hastaneye gittim kan tahlilim negatif çıktı sizce yaşadığım bu durum nedir anlam veremedim ? 6 aydır çocuk istiyorum bundan önceki adetimde beş gün gecikti hamilemiyim acaba diye düşündüm ondada kan tahlili negatif çıktı.

Ayşe Polat
Ziyaretçi
Ayşe Polat

Düşükden hemen sonra kan tahlilinde hamilelik gözükür mü ?

Esra
Ziyaretçi
Esra

12 haftalık hamileyim doku parçası düştü kanamam ve ağrım var düşük yapmış olabilir miyim

Busra
Ziyaretçi
Busra

Merhaba. Adet düzensizliğim var normalde hiç böyle olmazdi son dört aydır böyle iki aydır hamile kalmak istiyorum bu sabah yine beklenmedik bir anda adetim geldi normalde adetim çok sancılı ağri kesici alimca geçiyordu ama bu sefer hiç bir şey ağrımı kesmiyor sizce düşük yapiyor olabilirmiyim? Birde bişey sorucam düşük ise eğer et parçaları adetin geldiği andamı gözükür yoksa adet olup iki üç gün sonramı?

Leyla
Ziyaretçi
Leyla

Merhaba! Ben normal adet yaşıyorum ve sonlanması gerekirken bugün kanamam tekrar başladı önce koyu kahve bir akıntı sonra çok açık bir kırmızı en son da yoğun kıvamda akıntı şeklinde garip bir şey geldi jel gibi düşük olabilir mi ağrım çok az var ya da hamileyken adet görülebilir mi düşük gibi bir ihtimal söz konusu olabilir mi acaba hamile olduğuma dair bir bilgim yok

Rojda
Ziyaretçi
Rojda

Benim adetimde 3 gün geçikme oldu üç günün sonunda adet gördüm ve dördüncü günün sonunda kanama koyu siyah renkli ve küçük küçük parçalar oluşuyor benim şimdi bitmesi gerekirken hala kanamam var bu beş gündür böyle acaba bu bir düşükmü yoksa gecikmedenmi böyle oluyor ve benim daha önce hiç gecikme olmazdı hep erken olurdum gecikmezdim neden acaba çok merak ediyorum en kısa sürede cvp verirseniz çok sevinirim…

serife
Ziyaretçi
serife

6Haftalik dusukte hic kanama olmamasi normalmidir acaba

Ayşe
Ziyaretçi
Ayşe

Koyu kırmızı 4-5 damla kan geliyo Bel ağrısı vr Karnım da şişlik var Adete Daha iki haftam var daha önceden bir defa düşük yapmıştım her anki kanda parçacıklar yok daha yeni gelmeye başladı kan

Ozlem
Ziyaretçi
Ozlem

Merhaba. Ben 27 subatta dusuk yaptim. Yapma dan once hafif kanamam gelmisti.ertesi gun belilde agrim vardi. Acile gittim. Yolda kanamam artti. Iki saat kadar doktoru bekledim Beklerken asiri kanamam oldu. Doktor ultrasonda bebegin hala iceride oldugunu ve acilen aspire yapmam gerek dedi. Genel anesteziyle yaptilar. Bebegim 10 haftalik dedi. Sorum su kan kaybederken bebegim canlimiydi. Cok uzuluyorum bana soylemediler. Bilemeyiz dediler. ?

buse
Ziyaretçi
buse

ben 10 aylik hamileyim bu cocugu istemiyorum 19 yasinda kizim var calisiyorum napicam bilmiyorum dussun kendilinden istiyorum kanamam oldu dusmedi belim agriyo arada kasiklarima vuruyo ama dusmuyo acayip mide bulantisi cok koku degisik istemiyorum bu cocugu esimde istemiyo aldirmakda gunah diye aldirmadim ben napicam bilmiyorum yemek bile yemiyorum çocuk dussun diye

Nulifer
Ziyaretçi
Nulifer

Nrb 3 aylik hamileyi sancim çok var acaba neden acil cevap

Nulifer
Ziyaretçi
Nulifer

Bide 4 aylik gebeyim

Nulifer
Ziyaretçi
Nulifer

Mrb ben nülifer bugün doktora gitim doktur bana dedi bebeginde ilerleme var düşük olabilir dedi lütfen acil cevap

Asiye
Ziyaretçi
Asiye

Belimde de 2 gündür bi ağrı var sanki agir taşımışım gbi hissedyrm lften yrdmci olrmsnz

Asiye
Ziyaretçi
Asiye

Merhaba subatin başında hasta olmam gerekiyordu ama olmadım bende test yaptım ilk testim silik çıktı 3 gün snra tekrar yaptım ikiside belrgn olark çift çizgi çıktı esim çocuğu istemediğini söyledi ve bir doktor arkadaşıyla knusmus gndr 4 5 adet aspirin atmami söylemiş tam 6 gündür hapı iciyorum ama bir turlu düşük olmadi göbek cevremde ve karsklrmda ağrı oluyo bazen bazende midem bulanyö gbi oluyo su 2 gndurde karsklrmda ağrı ve ağırlık hissedyrm sizce düşükmü yapıyorum lekem gelmiyo beyaz renk olark geliyo sadece yada düşük yapmak için ne yapmalıyım

Elif
Ziyaretçi
Elif

Ben 15 haftalık hamileyim hafiften kahverengi leke geliyo ve bel agrım var sanki hamilelik belirtilerimde kayboldu goguslerimdeki sancı falan korkuyorum bebeğim ölmüş olabilir mi

aysun
Ziyaretçi
aysun

merhabalar dün kırmızı renkte kanamam geldi bugün de kahverengi pıhtılar geldi dün doktora gittim düşük riski var dedi progestan kapsül kullanıyorum kesede ve bebekte sıkıntı yok dedi ağrım yok sol kasığıma arada bir sancı giriyor hemen geçiyor pıhtı gelince korktum acaba düşüyor mu bebeğim

Arzu
Ziyaretçi
Arzu

Selam ben 35 haftalik hamileyim soquk almisim ada cayi ve kekik cayi tuketiyorum gebeligime.bi zarari olirmu

Ysf
Ziyaretçi
Ysf

Mrhb bn 5 aylik bebegim var ve hamileyim düşük yapmak için ne yapmaliyim kesin sonuç nedir napmam gerek yardimci olur msnuž

Elifcan
Ziyaretçi
Elifcan

SiZden cevap bekliyorum Acill

Elifcan
Ziyaretçi
Elifcan

Merhabalar Ben bu sabah Aniden şiddetli bir Sağ taraftan Ağrıyla uyandım Lavaboya gittim Biraz kahvemsi renkte kan gördüm Sonra Bu ağrı Karın Kaslarıma Sağa sola devam etti Adetimede 6 gün var Sıcak Su Karnıma koydum Sıcak tutum Ve aniden belime Vurdu Arada bacak arasındaki kaslarıma vuruyor Sizce ne olabilir ben daha önce Haberim yokken Aniden Düşük yapmıştım sizce Tekrar öyle bişey söz konusu mu ????????

Hacer
Ziyaretçi
Hacer

İyi geceler evde tes yaptım ve hamile olduğumu öğrendim ve 2 gün sonra kanamam oldu ve parça düşdügünü gördüm ve doktora gittim ve ultrason yaptı kese görünmüyor dedi kan testi yaptı 72.87sonuc çıktı hamile olduğumu söyleyip 2 gün beklememi tekrar gitmemi söyledi fakat karında yanma ve kasık ağrım var vajina yanması ne yapmam gerekiyor

Merze
Ziyaretçi
Merze

Merablar ben 32 yaşındayım 12 haftalık gebeyim kontrole gittim de rahim kan doluydu iki haftadirda önce yapiskanli penbemsi kanlar geldi sonra küçük koyu kan rengi şimdi kırmızı kan beyaz sumuksu savıyla geldi ve ikigundurde pis kokulu kan az az geliyor belim ağrıyor çok şiddetli ağrılar oluyor benimde geçiyor yorumlarsaniz sevinirim

rabia
Ziyaretçi
rabia

Merhabalar yeni evliyim bebek duşunuyoruz normal günümde regl oldum ama bugun bi olay yasadim ve korktum panik yasadim aniden kasiklarima ve belime siddetli bi agri girdi suan sadece belimde hafif bi agri var kanâmam falan da yok neden olabilir acaba yeni hamile olma ihtimalim varmi

Zehra
Ziyaretçi
Zehra

Merhabalar ben 2 aylık evliyim adetlerimi düzenli görüyordum ama adetime 10 gün varken adet oldum aşırı bel ağrısı ve karın ağrısı var bir hafta önce eşimle korunmasız ilişkiye girmiştim acaba hamile olupta düşük yapmış olabilir miyim ? Kanamam normal adet kanamama göre açık renkte ve mukoza halinde akıntıyla birlikte .

sevgi
Ziyaretçi
sevgi

merhaba..benim septumum var.7 buçuk haftalık hamileyim.dün akşam hafif sarı lekelenmem oldu.sabah bişey yoktu.midem falan bulanıyor.acaba düşükmü yapıyorum?
ve septumu bebek itermi acaba bebeğimin doğma ihtimali çokmu düşük:(

Cm05
Ziyaretçi
Cm05

Merhaba ben 1 senelik evliyim gecen haziranin 17 de hamile oldugumu ogrendim ve 3 haftalikti ogrendigimde sonra ilk hcg 61 cikmisti sonra 143 oldu ama tam keseye bakmaya gitcektim 5 hafta 3 gunlukken kanamam oldu ve gebeligim son verdim ve hala onu atlatmis degilim ve gecen ay dusunmeye basladik tekrardan sizce hemen dusunmus olmamiz saglikli olur mu kendiliginden dustu bebegim tekrardan dusmesinden cok korkuyorum ogrendigimden beri karin agrisi ve bel agril vardi .

Uzgun
Ziyaretçi
Uzgun

Ben du gece duwuk yaptdim..cok aci cekdiriyor insana..Allah hic bir anneye bunu yawatmasin AMIN

Öznur özkan
Ziyaretçi

Meraba benim adetim 5 gün gecikti test yaptım ve çift çizgi çıktı 6.Günün akşamında hafif pembe bir kanamam oldu sabah kalktığımda ise küçük parçacıklar vardı lavaboya çıktığımda idrarımla beraber küçük parçacıklar geliyo acaba düşük mü yaşıyorum

Melek
Ziyaretçi
Melek

Meraba.. 5 haftalık hamileyim ama düşük tehliken var progestan kullanip yatmami önerdi doktor 3 gündür kullanıyorum ama lekenmelim devam ediyor ne yapmalıyım

Isimsiz
Ziyaretçi
Isimsiz

Merhaba 2 haftalık evliyim doğum kontrol hapı kullanıyordum ara verdim adet oldum ilk günüm çok aşırı ve sancılı, krampli oldu birden ağrı saplandı birşey aktı baktığımda kan pihtisinla beraber et parçası bu neden olabilir acaba düşük olabilirmi

Isimsiz
Ziyaretçi
Isimsiz

Merhaba lar 2,haftalık evliyim doğum kontrol hapı kullanıyordum bitti arasindayim adet oldum ilk günüm aşırı derecede belimde ve kasiklarim da ağrı ve kramp oldu bi ara çok kötü ağrı saplandı bişey aktı baktigimda et parcasinla beraber kan pihtisi kanamam çok fazla düşük yapmış olabilirmiyim

Buket
Ziyaretçi
Buket

Arkadaşlar mrh. En son 30 temmuzda adet gördüm 3 ünde bitti. Eylül 5 te de 370 hcg ile hamileligimi öğrendim. Bu sabah kahverengi kanamam geldi 3 4 saat arayla gelip gidiyor. Dr. A gittim tekrar kan testi yaptı 305 çıktı. 3 gün sonra yine bakacaklarmis.sizce düşük mü yapıyorum yada yerleşme kanaması mk çok korkuyorum çok istiyorduk bebek 2 senedir. Rabbim Ins onu bizimle kılar. Lütfen bu tarz yaşayan varsa yazsın. Değer yükseleni acaba.
Uyuyamıyorum üzülüyorum. Nolur dua edin.

Buket
Ziyaretçi
Buket

Arkadaşlar mrh. En son 30 temmuzda adet gördüm 3 ünde bitti. Eylül 5 te de 370 hcg ile hamileligimi öğrendim. Bu sabah kahverengi kanamam geldi 3 4 saat arayla gelip gidiyor. Dr. A gittim tekrar kan testi yaptı 305 çıktı. 3 gün sonra yine bakacaklarmis.sizce düşük mü yapıyorum yada yerleşme kanaması mk çok korkuyorum çok istiyorduk bebek 2 senedir. Rabbim Ins onu bizimle kılar. Lütfen bu tarz yaşayan varsa yazsın. Değer yükseleni acaba.nolur Cevap yazinnn

Zeynep
Ziyaretçi
Zeynep

Gectigimiz yılın nisan ayında dusuk yaptım tekrar olma riski varmı cvp ne zaman verirsiniz cok endiseliyim

Zeynep
Ziyaretçi
Zeynep

Gebeligimin 4. Haftasindayim dun aksam saatlerinde ic camasirimda kahverengi leke oldu bugünde hafif olarak devam etti renginde bir degisim olmadı ne ağrım yok denilecek kadar az ne yapmalıyım

esra
Ziyaretçi
esra

Merhaba 27 temmuzda regl oldum 3 gun surdu normalde 6 gun oluyorum ve oldugum tarihten 1 hafta once oluyordum bi onceki 1 temmuzda olmustu 27 temmuzdan beri hafif mide bulantim var kasiklarim ve belim cok agriyo goguslerimde cok agriyo mide bulantim olmazdi acaba hamile olma ihtimali var midir sizce yardimci olursaniz sevinirim

leyla
Ziyaretçi
leyla

Çok teşekkür ederim çok sağolun gerçekten çok korkuyorum tekrar düşük olurmu diye doktorumda çok korkuttu ama sayenizde biraz daha iiyi oldum suan

Ayşegül
Ziyaretçi
Ayşegül

Iyi akşamlar benim sekiz aylık bir oğlum var ve ben emzirdigimden dolayı 6 ay adet görmedim ama geçen gün birden adet oldum adalet kanaması şeklinde ama gelen kan açık kırmızı şeklindeydi ve bir avuca yakın iki üç kere pıhtı şeklinde bişey düştü idrarimi yaparken. Üç gün boyunca o kan geldi dördüncü gün azaldı ve beşinci gün karnimda ve belimde şiddetli bir ağrı var. Nefes alırken bile acıyor sizce düşük yapmış olabilir miyim?

Duru
Ziyaretçi
Duru

Merhabalar Tüp bebekle gebe kaldım. 5 haziranda kalp atışlarını duymak için dr ye gittik. 8,5 haftalikti. Gebeligin sonlandigini söyledi dr. Düşük engelleyici ilaçları biraktirdi. 9 haziranda kanamam oldu. 3 gün yoğun adet oldum. Birkaç günde yine yoğun siyaha dönük tortulanma oldu. Teldeki adet takip takvimine göre adetim 18 gün gecti. Geçen hafta kanda gebelik testi yaptırdım, negatif çıktı. Acaba 20-25 gün öncesine kadar bahsettiğim siyah tortu durumu minik te olsa vardı. Bu durum adetimi erteledimi?

Nilay
Ziyaretçi
Nilay

Merhaba 12 haftalik hamileyim kansizlik var bende dusugume sebeb olurmu

mutsuz
Ziyaretçi
mutsuz

Merhabalar 1 yil icinde 2 dusuk yaptim suan 3. Hamileligim 7 haftalik hamileyim gecen carsamba iliski sonrasi kanama icin dr gittim dr ignr verdi bebegin kalp atisini duymadik dr kucuk olabilir dedi 3 gundur damla seklinde kanama bebegim olmus olabilirmi

Deniz
Ziyaretçi
Deniz

İyi aksamlar ben doğum kontrol hapina basladigimda kullanırken 4. Aya kadar hic midem bulanmadi ama 4. Aydan sonra midem bulandi ve adet olduğumda şiddetli bicimde sancim oldu ve 4 cm ilk bi simsiyah bisi düştü ve daha snra bulantim geçti düşük yapmis olabilirmiyim

Kader
Ziyaretçi
Kader

Merhaba ben 3 defa test yaptım t koyu kırmızı c hep silik çıktı yarin kan tahlili yaptiricam arada bir sancilarim oluyor bir iki gündür hafif koyu kahverengi musuk gibi kan geliyor fakat az az oluyor 1 aylık olduğunu düşünüyorum sizce bu belirtiler ne demek oluyor ve hic bulantim koku hassasiyet i yok

Zehra
Ziyaretçi
Zehra

Arkadaşlar düşük tehlikem var kahverengi ve kırmızı kanamam oluyor parçada düşüyor doktor ilaç verdi düşük için çok korkuyorum ne yapmalıyım yardımcı olun

Zehra
Ziyaretçi
Zehra

4 5 haftalık hamileyim dusuk tehlikem var kahverengi ve arada kırmızı kanamam oluyor ve parça parça geliyor düşük için ilaç kulaniyorum ne yapmalıyım yardımcı olun lütfen ?

yagmur
Ziyaretçi
yagmur

hafif bi khverengi akinti geliyor ve rahmimde bi agri var ve sanki disari cikacak gibi surekli idrar var gibi fakat agri cok dusukle ilgisi varmi

Asel
Ziyaretçi
Asel

Merhabalar
İki ay önce ikinci çocuğu yapmaya karar verdik ve 12nisan da başlayan adetimden sonra korunmayı bıraktık 15mayista gecikmeli olarak adet oldum ve bu ay yine gecikmeli ve gebelik belirtileri olmasına rağmen 19haziran da kanamam başladı normalde olmadığı kadar şiddetli ağrılarla birlikte kanamam devam ediyor ve karnımın alt kısmında uyuşukluk var sebebi ne olabilir yardımcı olursanız çok memnun olurum

Kevser
Ziyaretçi
Kevser

Merhaba bı sorum var
10 hazıranda regl olmam gerekıyodu fakat 7 hazıran da oldum 7 hazıran oncesınde acık pembe kanamam oldu ıdrar testı yaptım negatıf cıktı ve 7sınde regl oldum 4 gun surdu ılk gun pembemsıydı sonra normale dondu ve 18 haziran yanı bugun ılk defa sonra kanamam oldu kasıklarım da agrı var belmde de ufak bı agrı var bu kanama parca seklınde ve krem kıvamında bı akıntı gebelik var mıydı da düşük oldu yoksa baska bı problem mı var

Kübra
Ziyaretçi
Kübra

Merhaba ben 6 haftalim hamileyim akat 2 hafta önce röntgen cektirdim, bir gün öncesinden test yapmistim fakat negativ cikmisti acaba düsük yapma teklicem varmi??

Tülay
Ziyaretçi
Tülay

İdar ve kaz pozitif cikti ultrasonda görünmedi yarin doktora gidecektim ama adet kanamasi gibi ibr kanama oldu ve 4 den beri devam ediyor düşük mü aceba ne yapmaliyim

Burcu
Ziyaretçi

6 haftalik hamileydim beta hcg degerim dusuyordu bebek rahimde gozukmedi kanamam oldu dusuk dendi .kanamam bitti suan adetime duzeni bozulmadiysa bir hafta var 1saatte bir cok siddetli agrim oluyor kan geliyor kesiliyor .lavaboda damla halinde gelip kesiliyor karin bolgemde.sis aceba ne bu .

canan
Ziyaretçi
canan

meraba ben canan 14+2gunluk hamıleyım ve 24 aylık bı kızım var benım sorunun sureklı bel agrım var tanıdıklarım bunun nedenın ılk dogumu sezeryandan oldugugum ıcın dıyorlar ve bugun temızlık yaptım bırazda agır kaldırmak zorunda kaldım suan karnm ve belım agrıyo ama yorgunluktan mı bebekten dolayımı bılmıyorm sızce bebegıme bısey olms olabılısr mı suanda leke ve benzerı hıc bısey yok

Emine
Ziyaretçi
Emine

Ben 10 gün önce 5 aylik bebeğimi kaybettim sebep eşinin önde olması dendi 1 aydır kanamam vardı hastaneye yattım orda ara ara pihtiyla beraber aşırı kanamaların oldu suyu 90.ken 72 ye düştü ama ultrasonda kalp atışları goruyordum düşmeden 5 dakka önce kalbi atıyordu hareketlerini hissediyordum hep bir umutla bekledim bekledim olmadi çok üzüldüm hemen hamile kalmak istiyorum nekadar beklemeliyim

Elif?
Ziyaretçi
Elif?

Allah razı olsun bugün anneler günü benimde ilk anneler günün olacaktı ama kısmet değilmiş ?? sizlerin anneler gününü tüm yüregimle kutluyorum rabbim çocuklarınızı sizlere bağışlasın sizlerinde çocuklarınızın başından eksik etmesin. Sizinle konuşmak iňanin çok iyi geliyor benim içim yanıyor ama kimseye anlatamıyorum rabbimin son imtihanı olur inşallah ?
Tekrar anneler gününüz kutlu olsun Allah’a emanet olun görüşmek üzere iyi günler ?

Elif
Ziyaretçi
Elif

Merhaba buraya güzel haberlerle gelmeyi o kadar çok isterdim ki ama olmadı bebeğimi kaybettim ?? 2 gün önce koyu renkli akıntının oldu ve ardından az miktarda kanamam oldu hemen Dr gittim vajinadan ultrasonla baktı kese 40mm ama bebeğim 6haftada kalmış karnımda ölmüş bunu duyunca dünyam başıma yıkıldı ? yazarken bile çok kötü oluyorum hemen beni kürtaja aldılar yemek yediğim için anestezi olmadan kürtaj oldum herşeyi canlı canlı gördüm yavrumu benden koparislarini izledim benim icim böyle yaniyorsa yavrusunu öpüp koklayıp kaybeden annelerin içi nasıl yaniyordur Allah bilir ?? Allah kimseye bu acıyı vermesin

Güler
Ziyaretçi
Güler

Merhaba. Bı sorum olacaktı

Selma
Ziyaretçi
Selma

Merhaba hocam adetimin 38 ci günüdür bilmiyorum hamilemiyim diğilmiyim bugün oğlum karnını sol tarafina tekme vurdu biraz kasığar geldi acaba birşey varmı korkuyorum bir cevap bekliyorum

Nesrin
Ziyaretçi
Nesrin

Selam arkadaslar ben 4 senelik evliyim ve cocuk istiyoruz. Bundan 3 4 ay once basimdan bir olay gecti hala kararsizim sonucundan . Oncelikle benim adetim duzensiz 3 4 ayda bir olurum yada her ay lekelenme seklinde olur 2 3 damla . 3 4 ay once 1 ay boyunca 2 gunde bir lekelenmem oldu kasik ve gogus agrisi cektim asiri ama lekelenmem 2 gunde bir tekrarladi ondan 1.5 ay sonrada adet oldum sandim ama cok ve 8 gun surdu benim hayatta o kadar surmezdi 8 gunun sonunda bi baktim ic camasirima et parcasi dustu ama oyle kan pihtisi falan degil bildigin yarim parmak boyunda orta kalinlikta ince uzun bir parca pembe beyaz gibi et renginde damarli falan bende ihtimal vermedigimden o sokla atmisim ve doktora falanda gitmedim annemler bahsettim dusuk olabilir dediler sonra 1 ay gecti ben gittim hastaneye sordum doktorda dedi 2 aylik bebek dusurmus olabilirsin ama benim hayatta o kadar surmezdi 8 gunun sonunda bi baktim ic camasirima et parcasi dustu ama oyle kan pihtisi falan degil bildigin yarim parmak boyunda orta kalinlikta ince uzun bir parca pembe beyaz gibi et renginde damarli falan bende ihtimal vermedigimden o sokla atmisim ve doktora falanda gitmedim annemler bahsettim dusuk olabilir dediler… Read more »

AYŞEGÜL
Ziyaretçi
AYŞEGÜL

Merhablqr 9 haftqlık hamileym ilk önce göğsümn alt kısmı mideme yakın olan bşyerde şiddetli ara ara ağrı hissettm ve bu ağrı şuan sol kasığmda ve qfefersnz gaz sıkşması gibi oluyo bu durum norml mi?

Melisa
Ziyaretçi
Melisa

Merhaba ben dört buçuk haftalık hamileyim ultrasonla kesede görüldü fakat bugun yerde oturup biseyler yaptım ayagım uyuşunca sol bacagimi yana doğru açtım fakat açmamla birlikte sol kasıgıma siddetli ağrı girdi korktum hemen wcye gittim kanamam gelmişmi diye biraz su gibi akıntım gelmis sadece daha sonra hafifledi yerde oturduğum için sanıyorum belim ve sırtımda hala ağrıyor fakat kanamam veya pembemsi akıntım yok çok korktum düşük olabilirmi diye acile gitmem gerekiyormu hala sol kasığımda hafif ağrı var düşük olabilirmi çok korkuyorum acil cevap verebilirmisiniz simdiden teşekkür ederim.

Medine
Ziyaretçi
Medine

Merhaba ben birşey sormak istiyorum iki aylık evliyim bundan önceki adetim kahverengi leke ile 4 gün erken başladı ve toplam 14 gün sürdü şuan adetime 3 gün var ve yine kahve leke, devamında da kırmızı hafif pıhtılı kanamam var acaba nedir?Hamile olabilirmiyim ?

konak
Ziyaretçi
konak

Selamun aleykum 1 aylik evliyim iki uc hafta boyunca kasik agrilarim ve halsizlik vardi hamile olabilirim diyordum…. 3 mayis carsamba adet vaktimdi sali gunu siyah lekelenme gordum carsambada oyle devam etti dun ise adet kanamasindan cok farkli asiri kanama ve parca gordum vucudumun tumu sizliyor karnim ve belim de cok agri var sizce duşuk mudur yoksa adetmi goruyorum

Fatih
Ziyaretçi
Fatih

Tamam çok teşekkür ederim ???

Fatih
Ziyaretçi
Fatih

Mrb eşim 2 aylık hamile ani korku yaşadı bu Düşük ihtimali mi ve 2 aylık düşük olursa ne gibi etkileri olur vücudunda

Ela
Ziyaretçi
Ela

Merhaba kanamam yok ama kasiklarimda agri cok var karnim sertlesti miyomum warsi 6cm o dan olabilir mi.

Hicran
Ziyaretçi
Hicran

Tebrik ederim??

meryem
Ziyaretçi
meryem

lütfen acil cevap… 6 haftalık 5 günlük iken bebeğin kalbi atıyordu. 2 gündür şiddetli bel ağrısı vardı koyu kanama ara ara geliyordu bugün doktora gittim 8 haftalık 2 günlük olmuş bebeğin kalp atışı yoktu vajinadan aletle kontrol etti kalp atışı yok kürtajla bebeği alalım dedi 2 gün daha bekleyeyim olmaz dedim şimdi parça parça pıhtı şeklinde ve ayrıca aşırı kanama oluyo şuan ne yapmam gerek lütfen acil cevap…

Elif?
Ziyaretçi
Elif?

? aynısını bende yaşadım Allah sabır versin

Esin Vural
Ziyaretçi
Esin Vural

Merhaba ben 2 cocuk annesiyim ve 16 haftalık hamileyim herhangi bi kanama lekelenme söz konusu değil ama 3 gündür kasıklarımda bi ağrı başladı daha onceki gebeliklerimde boyle bi sorunla karşılaşmadım dusuk yapıyor olabilirmiyim

Aylin Özcoşkun Turna
Ziyaretçi
Aylin Özcoşkun Turna

Mrb ben en son 19 martta regl oldum 20 nisan kan testi yaptim 124.5 cikti 23de hafif koyu bi leke geldi 24de doktora gittim ultrasyonda bakti keseyi cok minik hayalimsin gördü görmedi 5 haftalik olmasi gerek ama 5 hafta gibi görünmüyo düşük olabilir dedi alttan muane etmek istedi bn düşük riski var die ettirmedim ilac verdi 25de tekrar kan testi yaptirdim 1070 cikti düşük riski varmidir kese küçük olduğu icinmi gözükme net değil 27sinde bi kere daha kan testi yapicam durum nedir ?

ebru
Ziyaretçi
ebru

iyigünler adetim geciktiği için test yaptım pozıtıf cıktı dra gittim.kan tahlilinede pozıtıf cıktı ama cok kucuk oldugu söylendi…2 gün gectikten sonra kanamam oldu ultrasonla bakıldıgında düşük yaptığım söylendi 1 hafta sonra tekrar gittim ve test yaptırdım 7 gunluk hamile cıktım içimde parca kalmıs olabilirmi o masaya yatmak cok korkutuyor benı…

Serap
Ziyaretçi
Serap

Merabalar son adet tarihim 6 mart adet inin üzerinden 6 gün geçti evde test yaptım pozitif çıktı doktora gittim gebelik var ama kese var kalp atışı yok dedi 10 gün sonra gittim kese var kalp atışı yok dedi 1hafta sonra tekrar gel dedi düşük yapabilirsin dedi ama kanamam olmadı çarşamba günü doktoruna tekrar gidicem sizce bebek düşük olabilirmi

Elif
Ziyaretçi
Elif

Keşke ! Suan ebe’nin yanindayim beni muane etti ve bebegimin boraz daha büyüdüğünü​ söyledi ALLAH ondanda sizdende razi olsun hamile kalmamada yardimci oldu belki sizler boyle seylere inanmiyorsunuz ama bu kadin sifaci ? bi kac gune hastaneye gidecem umarim burda duyduklarimi doktorumdan da duyarim Rabb’im herseyin hayirlisini versin dönünce tekrar yazarim.?❤❤❤ Allah’a emanet olun görüşmek üzere..

Elif
Ziyaretçi
Elif

Cok teşekkür ederim inananin sizinle konusmak cok rahatlatti bana çünkü hiç kimseye içimi dokemiyorum hemen yargiliyorlar beni yarin tekrar ebenin yanina gidecem daha sonra hastaneye gidecem size son durumu yazarim hakkimizda ne hayirliysa rabbim onu versin Allah’a emanet olun

Elif
Ziyaretçi
Elif

İlginiz içi çok teşekkür ederim fakat istanbul’da yasamiyorum Diyarbakır’da yaşıyorum esimin akrabasi beni eliyle muane etti saglik ocagina da kayin validem ultrason kagitlarini götürdü aile hekimimize gösterdi fakat oda doktorlar ne dediyse onlari söylemis dediniz ya cok gencsiniz yine olur diye evet haklisiniz gencim ALLAH bana ve kocama saglik versin yine tedavi görürüm ama ben bebegime cok alistim ? onun dogacagı günleri hep hayal ettim ve beni de en cok yaralayan sey bebegimi benden alip çöpe atacaklar?? Lütfen bana dua edin Allah razı olsun sizden ?

Elif
Ziyaretçi
Elif

Merhaba ben 21 yaşındayım ve 2 yillik evliyim 8 haftalik gebeyim son adet tarihim 19ocak doktorum bana gec döllenme olmuş ola bilir dedi düzenli olarak ultrasona giriyordum 6.haftamda doktor bana bebegimin görülmedigini ve boş gebelik ola bilir dedi ve beni renkli ultrasona gönderdi orada bebeği gördüler ama kalp atislari duyulmadi doktorum 1hafta sonra gel eger yine duyulmazsa kürtaj olmam gerektigini soyledi ? 1hafta sonra gittiğimde durum yine ayniydi ve bana gün verdi bende başka bir hastaneye gittim oradada bana bebegimin öldüğünü soylediler ?? ve hemen kürtaj olmam gerektiğini söyledi resmen oradan kaçtım esim bu duruma cok üzüldü ve baska özel bir hastaneye gittim oda ayni seyleri söyledi beni muane etmeden ama benin ne kanamam nede agrilarim var esimin akrabasi ebenin yanina gittim oda bebigimin iyi oldugunu ve kesenin dagilmadigini söyledi cok çaresizim ne yapacagimi bilmiyorum Allah bu acıyı hic bir kuluna yasatmasin ?? Lütfen yardımcı olun

Hicran
Ziyaretçi
Hicran

Mrb yine ben hicran 3 cu dogumumdan sonra yine hamile kaldim suan 6 haftalik ve belim cok ariyor adet olacakmisim gibi ama kanamam yok bacaklarimda agriyor ayakta fazla duramiyorum dusukmu acaba

Sevgi
Ziyaretçi
Sevgi

Tekrar merhaba bugün üçüncü gün kanamam çok az koyulastı ve yapiskan bugünde çok küçük pembemsi bir mukus gibi birşey geldi kadınlarında ağrı var ama çok agrimiyor normal adet sancısı gibi acaba yerlesme kanaması olabilir mı şartlardan dolayı hastaneye gidemiyorum

Sevgi
Ziyaretçi
Sevgi

Merhaba adetim 36 gün gecikti iki gündür kanamam var ama adet kanaması gibi değil pembemsi bir kanama ve sıvı ve az geliyor bu sabah küçük pembemsi bir et parçası gibi birşey geldi korkuyorum yardımcı olur musunuz

Ayten
Ziyaretçi
Ayten

Merhaba.Ben 30yasindayim ilk hamileliyim 7hafdada kalp vurgusu durdu ikincide ben tup bebek yaptirmisdim yaptirdikdan 15gun sonra hcg deyerlerim 1066cikmisdi hamileliyim gayet iyi gidiyordu 6haftaya girmisdim ultrasonda kalp virgusu falan iyiydi.Ultrasona girdikden sonra eve gelib uzandigimda 3saat gecmisdi birden kanamam basladi dusuk yapdim kasla goz arasinda dusdu desek yalan olmaz yani.tup bebek yapdigim merlezde enbrionlarimon gayet iyi oldugunu guzel devam etdigini soylemisdiler.kardiolipin deyerlerim falan iyiydi hic bir tahlilimde problem cikmamisdi.bunun sebebi ne ola bilir?sebeb aramakdan yoruldum bir sey bulan yok bende.

Hicran
Ziyaretçi
Hicran

Mrb ben 25 yasindayim 3 cocugum var sezeryanla oldum bide 4 aylik dusugum oldu suan en kucuk kizim bir yasinda 4 gun once beta hcg 1126 cikti risklimi acaba

Yeliz
Ziyaretçi
Yeliz

Merhaba;
4 gün önce test yaptım negatif çıktı.
Az önce kahverengi bir lekelenme oldu.
Ve akşamüstünden beri kuyruk sokumum oyuluyor.Kasık ağrım yok. Sizce bu Ne? Düşüğe benziyor mu?
Ne önerirsiniz?
Açık n’olur.

Ayse
Ziyaretçi
Ayse

Merhaba ben adetim 13 bitti 13 yikandim 31 kanamam oldu pıhtı şeklinde hamilelik testi yaptım 1.sinde 2 çizgi çıktı ertesi gün yaptım tek çizgi çıktı kasık tarafından çok agriyor sizce hamile olabilir miyim şimdi 2gundur parça düşünüyorum köyü kırmızı

Smile
Ziyaretçi
Smile

Merhabalar.29 günde bir olan adetim 37.gün oldu ve rengi simsiyahtı. Parçalar geldi sonra. Acayip şiddetli bel Ağrı’sı var. Doğrulamıyorum bile. Sizce nedir? Düşük mü yaptım?

Ayse
Ziyaretçi
Ayse

Merhaba benim adeti me 1 hafta var çocuk istiyorduk kanamam var pıhtı şeklinde sizce nedir

Ceyda
Ziyaretçi
Ceyda

ben hamileyim üçüncü aya girdim bel ağrım ve karın ağrısı var bunlar düşük belirtisimi acaba

Özge
Ziyaretçi
Özge

Merhaba ben bir buçuk aylık evliyim evlendikten on gün sonra adet oldum normalde ayın sonlarına doğru oluyordum şubatın 18 nde oldum hamilelik düşünüyorum bu ay adetim 10 gün gecikti ama dün adet oldum hastaneye gittiğimde iltihabım olduğunu öğrendim tek kullanımlık bi ilaç verdi adı monurol onu içtim acaba iyileşir miyim hamile kalır mıyım çok istiyorum. Bi sorum daha olacak Şubatın 18 nde adet oldum dün martın 28 ydi adet günümdü benim yumurtlama günüm ne zaman oluyor ne zaman ilişkiye girersem hamile kalırım cevap verir misiniz hakkinizi helal edin cok uzun yazdim Allah razı olsun sizden

Sude
Ziyaretçi
Sude

Slm yazdıklarınızı okudum benim 3 çocuğum var dördüncü hamileyim ve kolay hamile kalabilen bir yapım yok ama bunu kolaylastirmanin bir yolunu buldum bebek isteyen bayanlara tavsiye ederim ben ne zaman kullansam hep hamileliğim Gerçekleşti doğal bir yol arı ürünlerine alerji niz yoksa eczanelerde satılan arı sütünü al8j kullanın ben tüm hamilaliklerimde kullandım Allahın bor mucizesi bu ürün bir çok arkadasa da tavsiye ettim onlarda aynı sonucu aldılar sizin araciliginizla anne olmak isteyen tüm bayanlara tavsiye ederim

Kübra
Ziyaretçi
Kübra

Merhaba.2 tane test alıp yaptım evde 2 side pozitif çıktı 2. Biraz silikti ikisinde de aynı sonuç aldım. Sabah kalktığımda pembe lekelenmeler oldu hastane ye gittim baktılar kese boş dedi (hem alttan hem ustten). Kan değerlerim 263 çıktı eve geldiğim zaman yarım çay bardağı kan geldi şimdi de geliyor açık renk. Ağrılarım ilk günden beri vardı adet olucam sanıyordum. Bu kadar kanamayla bebeğin dusmemesi olabilir mi çok üzgünüm.

Tuğba
Ziyaretçi
Tuğba

Merhaba kacgun olmayan kanamam suanda oldu gebelik umudu yok sanırım değilmi ? bu durum tuhafıma gitti çünkü kimsenin almadı kokuları aliyodum. Yorgunluk halsizlik devamli hissediyodum akintim vardi çok üzüldük açıkçası inanamiyorum ??

Birsen
Ziyaretçi
Birsen

Merhaba adetim 4 gün gecti 18nde olmam lazımdı bugün doktora gittim kan verdim yarın alcam sonucumu ama dogumdan önce nişana benzer bi akıntı geldi acık bi renkte bu ne olabilir sizce karın ağrımda cok

Tuğba
Ziyaretçi
Tuğba

Teşekkür ederim peki mart ayında bu sartlarda kacina denk gelmesi gerekiyor regl tarihimin

Tuğba
Ziyaretçi
Tuğba

Luften yardım edin.
Ocak 14 subat 16 regl oldum martta 18 inde olman lazim dediler hala olmadim 19 unda test yaptim idrar negatif çıktı neden olabilir

Zehra
Ziyaretçi
Zehra

Merhaba 5 haftalık hamileym hafif kanamaların oluyor kahverengi ve açık pembe düşük riskim var önlmk için ne yapmalym

ayşe nur
Ziyaretçi
ayşe nur

merhabalar benim adetim 4 gün geçti 5. gün adet oldum fakat normal adetime göre çok zıt bir şekilde ilk gün hiç akıntım olmadı hafif lekelenmem vardı ikinci gün de akıntım alıştığımdan daha fazla ve sıvı formda. normalde adet ağrıları olan bir insanım bazı aylar çok ağrır ama bu sefer inanılmaz ağrım var kasıklarımda , mide bulantısı ve zamansal aşırı terlemem de var bu da normalde bende olmayan birşey. adet gibi parça düşmesi mevcut hamilelik şüphem vardı ama şimdi acaba adet değilde düşük mü yaşıyorum korkusundayım.

Tayyibe
Ziyaretçi
Tayyibe

Selam aleyküm ben Yen’i 14.haftaya girdim daha bu sabah kalktığımda akıntım kan renginde hemen doktora gittim bebekte bi sıkıntı yok dedi ama düşük tehlikesi varmış ilaç verdi akıntım şimdi az ama ara ara çok sancım ve bel ağrım var acile gitmem gerekiyor mu acil cevap alabilirmiyim

Hu
Ziyaretçi
Hu

İyi gunler ,17 haftalik hamileyim bugune kadar bir sorun yoktu fakat bugun saglik ocaginda ebe bir cihazla bakti ve bebegin asagida oldugunu soyledi cok korkuyorum sizce dusuk belirtisimi ? Hemwn cevaplarsaniz sevinirim

merve
Ziyaretçi
merve

Meraba ben bişey ögrenmek istiyorum ben gecen sene bitane düşuk yaptim simdi ikinci bebegime hamileyim ve kanamam var pazartesi gunu kan testi istedi doktor kan sonucum 420 cikti ve carsamba gunu tekrar verdim sonucu 338 cikti ve bana dusuk yaptin dedi altan muane etti ama rahmimin kalin oldugunu ve dusuk yapan kadinin rahminin bukadar kalin olmasi normal degil dedi ve bugun yine kan testi istedi sizce dusuk yapmismiyim bu sonuca gore

Sena
Ziyaretçi
Sena

Merhaba normal adet günümde adetim geldi kahverengi sonra açık kırmızıya döndü ama aşırı başdönmesi mide bulantısı var birde ellerim ayaklarım şişti kaşınıyor ailem düşük olabilir dedi bu gerçekten bir düşük mü

Emine
Ziyaretçi
Emine

Korku düşüğe kesin bi sebep midir

berivan
Ziyaretçi
berivan

mrb ben 9 haftalık hamileyim doktrm bebeğinizin kalbi atmıyor kürtaj olmalısın dedi ve ben kürtaj olmak istemedim bebegimin kalbinin atacağını umut ediyorum dogru mu yaptım bilmiyorum lutfen yardımcı olurmusunuz

acil
Ziyaretçi
acil

merhabalar benim adetim 8 gün gecikti evde kaset test yaptım ikinci çizgi hafif pembe çıktı doktora lan testi için gideceğim sabah kanamam oldu azdan çoğa doğru kan testim 9.77 çıktı ağrım yok ama kanamam var ilaç veya serum verilmedi düşük mü sizce düşükse ne yapmalıyım

Seyma
Ziyaretçi
Seyma

Kanama devam ediyor ama hafifledi lekelenme şeklinde ağrım yok. Yarın doktora gidecem. Teşekkür ederim…

Seyma
Ziyaretçi
Seyma

Adet kanaması gibi değil di, avuç içi kadar bi kan pıhtısı geldi

Seyma
Ziyaretçi
Seyma

Adet kanaması na benzemiyor evet parça geldi avuç içi kadar bi pıhtı ve sancim ağrım hafifledi gibi

Seyma
Ziyaretçi
Seyma

Adetim iki üç gün gecikti test yapacaktım ama kanamam oldu normal adet kanamasından farklı mukoza benzeri akintim oldu önce sonra açık renk kanama devam ediyor ve ağrım çok fazla belim kalcalarima kadar ağrı devam ediyor. Düşük yapıyor olabilir miyim sizce ?

arzu zeynep
Ziyaretçi
arzu zeynep

3 aylik hamileyim kasik arisi ve pembemsi kanamam var hafif seklinde bu düşük belirtisimisidir

arzu zeynep
Ziyaretçi
arzu zeynep

Sizden cvp bekliyorum

arzu zeynep
Ziyaretçi
arzu zeynep

Acil dönerseniz sevinirim

arzu zeynep
Ziyaretçi
arzu zeynep

3 aylik hamileyim kasik arasi ve pembemsi hafif kanamam var bu düşük belirtisimi dir

Ela
Ziyaretçi
Ela

Belim çok ağrıyor düşük tehlikesimi hastaneye gitmem lazimmi

melek
Ziyaretçi
melek

Merhaba düşük belirtileri arasında en belirgindi hangisidir? Aşırı bel ağrısı bir düşük belirtisi midir?