En İyi Bebek Bezi Hangisi?

En iyi bebek bezi hangisi?

Önemli! Bebek bezi konusu ile ilgili olarak yazdığım makaleler tamamen kişisel deneyim ve tecrübelerden yola çıkarak yazılmış ve görsellerle desteklenmiş bir şekilde okuyuculara fikir verebilmek adına paylaşılmıştır. Ürünü tercih edip, satın almak okuyucunun kendi sorumluluğundadır!

Henüz anne olmadan, kendi annemin benden küçük kardeşimin bezlerinin temizliği ile ne kadar çok uğraştığı gelirdi aklıma, bebeğinin altını değiştiren bir anne gördükçe. Kardeşim ilk doğduğunda babam ona Canbebe marka bebek bezi almıştı ama o zamanlar rekabet piyasasının bugünkü kadar ilerlememiş olmasından kaynaklansa gerek oldukça pahalıydı diye hatırlıyorum ki sonrasında annemin ömrü çoğunlukla bez yıkamakla geçti.

Hep merak ederdim marketlerde paket paket, marka marka bebek bezleri gördükçe “bir paket bez ne kadar süre yetiyor acaba, en iyi bebek bezi hangisidir?” gibilerinden soruların cevaplarını, sonrada “amaan buna para mı dayanır yahu, şimdiki anneler de ne hazırcı canım” deyip kafamı çevirip uzaklaşırdım reyondan. Bekara hanım boşamak kolay misali içimden geçirdiğim o düşünceleri bir bir yaşıyorum şimdilerde. Bir paket bezin canı sağolasıca bebeğime yaklaşık bir hafta gittiğini yaşayarak öğrendim mesela.

En iyi bebek bezi konusuna gelince bu bebeğin cildine göre değişen bir konu. Yani yüzde yüz, garanti şu bez en iyisi demek doğru değil. Bir marka bir bebeğe hiç pişik yapmazken, diğerini fena kızartabiliyor.

Daha önce ülkemizde yaygın olarak kullanılan bebek bezlerinin üreticilerini ve menşei ülkelerini burada paylaşmıştım. Bu yazımda ise denediğimiz 11 bebek bezi markasını görselleriyle zenginleştirerek tanıtmaya çalışacağım. En iyi bebek bezi hangisi siz karar verin.

Umulur ki faydalı olsun…

[adinserter name=”mobil 320×100″]

1. Prima Aktif Bebek Bezleri:

prima

Prima bebek bezi (Aktif Bebek)

Dünyada ve ülkemizde bebek bezi piyasasının lideri konumunda olan Prima’nın Yeni bebek, premium care ve Aktif bebek bezlerini kullandık.

Emiciliği: Prima bebek bezi Sıvıyı oldukça iyi emiyor ve emdikçe şişiyor. Şu an kullandığımız Prima’nın aktif bebek çeşidi 12 saat kuruluk garantisi verdiği için gece boyunca hiç değiştirmiyorum bebeğimin bezini ama sabah kalktığımızda çok şişmiş oluyor. Bebek büyüdükçe bez sık değiştirilmezse bu şişkinlik bebeğin hareketlerini kısıtlayabilir düşüncesindeyim.

Dokusu: Oldukça yumuşak, bebeğin cildine zarar vermeyecek bir dokusu var.

İnceliği: Değerlendirdiğim tüm bezlerin en incesi.

Kalitesi: Yüksek

Fiyatı: Prima bebek bezi piyasanın en pahalı bebek bezi ancak Şok ve A101 marketlerde genelde indirime giriyor. İndirim veya kampanya olduğunda diğer bezlerden daha uyguna gelebiliyor.

Parfüm: Aktif bebekte hoş ama bana fazla gelen bir koku var. Bu koku çiş ile birleştiğinde zaman zaman etrafa yayılan rahatsız edici bir kokuya dönüşebiliyor.

Bel bantları: Prima bebek bezi lastikli, rahat kullanım sağlıyor.

Bariyerleri: Dikkatli bağlandığında Prima çişin ve kakanın sızmasını önlüyor.

Pişik yaptı mı?: Hayır

prima bel bandiıve yan bantlar

Prima bebek bezi bel bandı ve yan bantlar (Aktif Bebek Bezleri)

 

Prima iç yüzey

Prima Bebek Bezi | Prima iç yüzey (Aktif Bebek)

 

– Yenilenen Prima Aktif Bebek Bezleri

yeni-prima-aktif-bebek

Yenilenen Prima Aktif Bebek Bezleri (4+)

yeni-prima-aktif-bebek

Prima Bebek Bezi | Yenilenen Prima Aktif Bebek Bezleri (4+) bel ve yan bantlar

yeni-prima-aktif-bebek

Yenilenen Prima Aktif Bebek Bezleri (4+) iç yüzey

yeni-prima-aktif-bebek

Yenilenen Prima Aktif Bebek Bezleri (4+) iç yüzeydeki kanallar bezin dışındaki çizgilerle belirtilmiş.

Bebek bezleri konusunda alıcılarım sürekli açık. Geçenlerde öğrendim; Prima bebek bezi yenilenmiş. Bir yanım hemen alıp denememi söylese de diğer yanıma uydum ve evdeki bebek bezleri stoklarını tükettikten sonra gittim aldım yeni prima aktif bebeği. Yenilenen Prima Aktif bebekte diğer bezlerde olamayan bir özellik mevcut. Bezin iç kısmını gösterdiğim fotoğraftan da anlayacağınız üzere iç kısımda değişikliğe gidilmiş. Kanallar var ve bebeğin çişi o kanallarda toplanıyor.

Genel olarak Prima bebek bezi bebeğimin cildine uyumlu ve uzun süre sıvıyı hissettirmiyor. Bazı bezlerde ıslaklığı anlıyorsunuz bezi değiştirirken, bez ıslak oluyor, oradan biliyorum yani… Sonuç olarak ben ve bebeğim yeni prima aktif bebekten memnun kaldık. Siz de aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazabilirsiniz…

– Prima Premium Care Bebek Bezleri

prima-premium-care-4

Prima Premium Care – 4 numara | Prima Bebek Bezi

 

prima-premium-care-4

Prima Premium Care Çok ince bir bez | Prima Bebek Bezi

 

prima-premium-care-4

Prima Premium care iç Yüzey | Prima Bebek Bezi

 

prima-premium-care-4

Prima Premium Care – 4 numara yan bantlar ve bel kısmı | Prima Bebek Bezi

 

Prima Premium care 4 numaranın bel kısmı çok geniş ve orada emici tabaka mevcut değil. Bazı durumlarda bu kısım sıvıyı emmediği için taşmalar söz konusu olabiliyor.

Ancak ultra ince diyebiliriz. Diğer markaların 4 numara bezleri ile karşılaştırıldığında en göze çarpan özelliği çok ince olması. Bu özellik, emiciliği hakkında şüpheler uyandırsa da korkmayın, oldukça iyi emiyor. Prima Premium Care  fiyatı adet olarak hesaplandığında aktif bebeğe göre daha pahalı.

Bel kısmının çok geniş ve emici tabakasız olmasını ben yetersiz buldum. Ancak, bebeklerin anatomisine göre tasarlandığını düşünürsek bazı bebeklerde gerekli görülmüş de olabilir…

Premium care bizde biraz pişik yaptı.

 

NOT: Biz prima’nın hem premium care çeşidini hemde aktif bebek ve yeni bebek çeşitlerini kullandık. İlk bakışta fiyat ve ambalaj premium care’nin daha kaliteli ve bebeği rahat ettirici gibi görünse de açıkçası biz aktif bebekten daha memnun kaldık.

 

2.Huggies Bebek Bezi:

huggies bebek bezi

Huggies

Bebeğimiz yaklaşık 15 günlükken almaya başladığımız Huggies yeni doğan ve Huggies erkekler için 3 numarayı kullandık. Huggies yeni doğan bebek bezinin çiş göstergesi mevcut. Ön taraftaki sarı çizgi çiş olunca yeşile dönüyor.

[adinserter block=”2″]

Emiciliği: Oldukça iyi. Özellikle yeni doğan bebek bezi dokusu sayesinde çişi ve yeni doğanın sıvı kakasını gayet iyi emiyor.

Dokusu: Normal, 3 numara bezin dokusu orta sertlikte. Bu bezin performansını biraz düşürüyor ancak yeni doğan bezin dokusu çok güzel, pamuklu dokuya alışına normal bez sert geliyor, ben bile hayıflandım keşke normal bezlerin dokusu da bu kadar yumuşak olsa diye, konuşabilse bebeğim kim bilir ne derdi 🙂

İnceliği: Değerlendirdiğim tüm bezlerin en kalını.

Kalitesi: Yüksek

Fiyatı: Marketine göre değişse de kampanyalı fiyatı 20 TL olan genelde ise 28-35 TL arasında değişen, pahalı diyebileceğim grupta yer alan bebek bezi.

Parfüm: 3 numara ve yeni doğan bebek bezinde parfüm yok.

Bel bantları: Orta esneklikte. Belirtmem gereken bir nokta var burada, arka bel bandı çok geniş. Bu bir yandan avantaj öte yandan dezavantaj. Şöyle ki; bebek kakasını çok yapınca geniş olan bel bandı kakayı emmiyor ve taşmasına sebep oluyor. Beli sıkı kavraması açısından ise iyi bir özellik.

Bariyerleri: Dikkatli bağlandığında çişin ve kakanın sızmasını önlüyor. Bariyerlerin eni  diğer bezlere göre daha geniş.

Pişik yaptı mı?: Hayır.

huggies bel bandı ve yan bantlar

Huggies bel bandı ve yan bantlar

huggies iç yüzey

Huggies iç yüzey

 

3. Molfix Bebek Bezi:

Molfix bebek bezi

Molfix

Molfix bebek bezinin prematüre, yenidoğan, mini vb. çeşitleri var. Biz 3 numara ve 3+ çeşitlerini kullandık. Molfix bebek bezi kullananlar genellikle bezden memnun kaldıklarını belirtiyorlar.

Emiciliği: İyi, çişi ve kakayı güzel emip bezin içine hapsediyor.

Dokusu: Orta sertlikte.

İnceliği: Orta incelikte.

Kalitesi: Yüksek

Fiyatı: Orta

Parfüm: Kullandığımız 3 numara bezde parfüm yoktu.

Bel bantları: Biraz sert ama iyi yapışıyor.

Bariyerleri: Dikkatli bağlandığında çişin ve kakanın sızmasını önlüyor. Bariyerin eni orta genişlikte.

Pişik yaptı mı?: Hayır.

Molfix bel bandı ve yan bantlar

Molfix bel bandı ve yan bantlar

Molfix içi yüzey

Molfix iç yüzey

 

4. Canbebe Bebek Bezi:

can bebe bebek bezi

Canbebe

Canbebe 3 numarayı kullandık.

Emiciliği: Orta seviyede ancak her kullandığım Canbebe bebek bezinde bebeğimin çiş kokusu dışarı geliyordu. İçindeki jeller çişi hapsediyor ama çişin olduğu yer ıslak bir görünümde sarı renkte oluyor. Canbebe kullananlar memnuniyetlerini veya şikayetlerini yorum kısmından paylaşabilir.

Dokusu: Güzel bir dokusu var. Yumuşağa yakın.

İnceliği: Orta incelikte ancak diğer marka 3 numara bezler arasında ebatı en küçük olan. Ama bu bebeğe küçük gelir izlenimi uyandırmasın. Gayet rahat oluyor bebeğime.

[adinserter block=”2″]

Kalitesi: Orta. Fabrikasyon hatasından mıdır bilemiyorum ama içindeki yeşil emici tabaka eşit değildi kullandığım pakette. Üzerindeki resimlerde diğer markalara göre daha itici 🙂

Fiyatı: Çok ucuz değil. Bazı marketlerde pahalı kategorisinde bile sayılır.

Parfüm: Kullandığımız 3 numara bezde parfüm yok.

Bel bantları: Çok esnek değil.

Bariyerleri: Diğer bezlere göre daha dar. Bebeğimde sızdırma yaptı.

Pişik yaptı mı?: Evet.

Canbebe bel bandı ve yan bantlar

Canbebe bel bandı ve yan bantlar

Canbebe iç yüzey

Canbebe İç Yüzey

Yeni Canbebe:

yeni canbebe

Yeni Canbebe – Bel kısmında sıvının taşmasını önleyici kilitli bölge var!

yeni canbebe

Yeni Canbebe 4 Numara

 

20160626_185732

 

Can bebe kullandığımız bezler arasında bebeğime hiç yaramayan iki bezden biri. Ne zaman kullansak bebeğimin normal olan poposu kızardı, pişik kremi sürmek durumunda kaldım. Ama başta da ifade ettiğim gibi bizde böyle olması herkeste aynı olacak anlamı taşımıyor.

 

 

5. Jenny & Willy Bebek Bezi (Bim’in bezi):

Jenny&Willy

Jenny&Willy-fotoğraflar alıntıdır.

Jenny Willy için kısaca bim bebek bezi diyebiliriz. Forumlarda insanların memnuniyetlerini okuyunca bebeğim henüz bir haftalıkken aldığımız ve içimizde derin pişmanlık yarası açan bez. Âcizane fikrim, yeni doğana kullanılmaması yönünde!

[adinserter block=”8″]

Emiciliği: Orta.

Dokusu: Bimin bezi biraz sert.

İnceliği: Orta.

Kalitesi: Düşük (bence)

Fiyatı:  Jenny Willy (Bim bebek bezi) fiyatı internette açılan başlıklarda çok uygun fiyatlı olarak tavsiye ediliyor ama tane hesabı yapınca çok da ucuza gelmiyor. Kampanyalı zamanlarda diğer pahalı bezler bile daha uyguna gelebiliyor.

Parfüm: Jenny Willy (Bim bebek bezi) çok fazla parfüm ihtiva ediyor.

Bel bantları: Orta.

Bariyerleri: Fena sayılmaz.

Pişik yaptı mı?: Jenny Willy (Bim bebek bezi) bizde evet pişik yaptı ama bu durum bebekten bebeğe göre değişebilir.

Jenny&Willy

Jenny&Willy-fotoğraflar alıntıdır.

14.02.2017 tarihi itibariyle Bim Bebek Bezi Fiyatı 17.50 TL. Jenny Willy fiyatları | Bim Bebek Bezi

 

6. BabyStar Bebek Bezi:

Babystar-bebek-bezi

Babystar

Bebeğim yaklaşık bir aylıkken indirimde diye alıp bebeğime büyük gelmesi sonucu uzun süre kullanamadığım bez markası. Doğruyu söylemek gerekirse paketi açınca hali hazırda kullandığımız Huggies Yeni doğana hiç benzemediği için bir ön yargı oluşmuş ve kullanmayı ertelemiştim. Ama samimiyetle ifade edebilirim ki BabyStar’dan epey memnun kaldık. Bebeğimin kakasını ve çişini taşırmadığı gibi pişik de yapmadı.

Emiciliği: İyi

Dokusu: Çok Sert. Bezin genel yüzeyinde kullanılan kumaşı çadır kumaşı gibi.

İnceliği: Orta ama diğer markaların aynı numaralarına göre boyut olarak büyük.

Kalitesi: Düşük.

Fiyatı: Değerlendirdiğim bezlerin en ucuzu.

Parfüm: 3 numara bezde parfüm yok.

Bel Bantları:Lastiksiz.

Bariyerleri: Sert ama dikkatli bağlandığında çiş ve kakayı sızdırmıyor.

Pişik yaptı mı?: Hayır.

Babystar bel bandı ve yan bantlar

Babystar bel bandı ve yan bantlar

BabyStar iç yüzey

BabyStar İç Yüzey

Baby Star paketini ilk açıp içinden bir tane çıkardığınız zaman aldığınıza pişman olabilirsiniz ama bebeğinize bir takıp test edin, gerçekten fiyat/performans açısından güzel bir alternatif olarak değerlendirebilirim. Kısacası biz memnun kaldık.

7. EvyBaby Bebek Bezi

EvyBaby-bebek-bezi

EvyBaby

Evybaby markasını nihayet deneyebildik ve memnun kaldık. Bizim yaşadığımız semtteki marketlerde pek bulunmuyor ama internetten temin edilebilir. Biz marketteki son iki paketi tanesi 20.99TL’den satın almıştık.

Emiciliği: İyi.

Dokusu: Bezin dışı ipeksi, içi ise çok yumuşak olmamakla birlikte emici.

İnceliği: Orta

Kalitesi: Orta.

Fiyatı: Orta.

Parfüm: 3 numara bezde parfüm var.

Bel Bantları: Lastiksiz.

Bariyerleri: Yumuşak, dikkatli bağlandığında çişi ve kakayı sızdırmıyor

Pişik yaptı mı?: Hayır.

 

8. Komili Bebek Bezi

Komili bebek bezi

Komili Bebek Bezi

Bebek bezleri ile ilgili konuyu sürekli güncel tutmaya çalışıyorum. Elimden geldiğince araştırıp doğru bilgi aktarmaya gayret ediyorum. Bazende siteyi ziyaret eden siz değerli okuyucularımdan bir şeyler öğreniyorum. Bunlardan biri de Komili Bebek Bezi. Bir ziyaretçimin aradığı anahtar kelime sayesinde Komili’nin bebek bezi ürettiğinden haberim oldu. Merak ettim ve denemeye karar verdim. Her markette yok şu an, ben komili bebek bezi 4 numarayı Eskişehir‘de Simge markette, İstanbul‘da ise Şok marketlerde buldum. İnternet satışı da mevcut. Marketine göre değişse de Şok markette Komili bebek bezi fiyatı Ekim 2016 itibariyle 13.95 TL.

Emiciliği: İyi. Fakat Komili 4 numara, bebek az miktar çiş yapsa bile topaklanıyor.

Dokusu: Bezin dışı ipeksi, içi yumuşak.

İnceliği: Düşük. Fotoğraftan da görüldüğü gibi, Komili biraz kalın. Huggies’i andırıyor.

Kalitesi: Komili bebek bezi 4 numara orta kalite.

[adinserter block=”2″]

Fiyatı: Şu an en uygun fiyatlı bezler arasında.

Parfüm: Komili bebek bezi 4 numara bezde parfüm yok.

Bel Bantları: Lastikli.

Bariyerleri: Yumuşak ve yüksek, dikkatli bağlandığında çişi ve kakayı sızdırmıyor.

Pişik yaptı mı?: Evet.

komili bebek bezi

Bel bandı ve yan bantlar

komili bebek bez,

Emici tabaka – iç yüzey

 

9. Soffio Baby Bebek Bezi (A101 Bebek Bezi)

Soffio-A101 Bebek Bezi

Soffio-A101 Bebek Bezi

Bim’e gidip geldikçe hep düşünürdüm A101’in neden bebek bezi yok diye. Derken bir gün ablam dedi ki: “A101’e yeni bebek bezi gelmiş, ben denedim. Gayet güzel, prima’ya benziyor. Sizin orada da varsa bir dene istersen.” Dedim ki: “İstanbul’da yok abla. En son gittiğimde belli markalar vardı görmedim ama bir bakayım.”

Konuşmamız bittikten yarım saat kadar sonra biraz meraktan biraz ihtiyaçtan gittim A101’e. Ablamın dediği gibi A101’e ait bir bez gelmişti.

9’lu paketleri var, özellikle büyük paket almak istemeyenler için oldukça ideal diye düşünüyorum. Ayrıca market belirli aralıklarda aylık paketlerde ciddi indirim yapıyor, takip etmenizi tavsiye ederim.

Gelelim bezin değerlendirmesine…

[adinserter block=”8″]

Gerçekten prima aktif bebeğe benziyor bence. Biz memnun kaldık.

Soffio-A101 Bebek Bezi

Soffio Baby Bebek Bezi bel bantları lastikli ve iyi bantlanıyor.

Soffio-A101 Bebek Bezi

Soffio-A101 Bebek Bezi İç Kısmı

 

Soffio-A101 Bebek Bezi

Soffio-A101 Bebek Bezi arka görüntüsü

 

Emiciliği: Güzel. Bebek üst üste bir kaç kez çiş yapsa bile topaklanma olmadı. İç yüzeyinde yeşil renklendirici var.

Dokusu: Bezin dışı ipeksi, içi yumuşak.

İnceliği: Orta.

Kalitesi: İyi.

Fiyatı: Ekonomik.

[adinserter block=”2″]

Parfüm: 4 numara bezde parfüm yok.

Bel Bantları: Lastikli ve yumuşak.

Bariyerleri: Yumuşak ve yüksek, dikkatli bağlandığında çişi ve kakayı sızdırmıyor.

Pişik yaptı mı?: Hayır.

Sıvı göstergesi var mı?:  Evet. (4 numaralı bezde bile var.)

Soffio-A101 Bebek Bezi

Soffio-A101 Bebek Bezleri 9’lu paketin görüntüsü

 

10. Sleepy Bebek Bezi

sleepy bebek bezi

sleepy bebek bezi

Burada Sleepy’nin Türk malı olduğunu yazmıştım daha önce. Türk malı olduğu kadar aynı zamanda helal sertifikasına da sahip. Son gelişmelerle birlikte, Gaziantep’te bulunan Sleepy üretim tesislerinde kurulduğu günden beri helal üretim yapmayı önemseyen Eruslu Sağlık Ürünleri San ve Tic A.Ş Bebek bezi, Islak havlu, Hijyenik ped, Yetişkin bezi ve yatak koruyucu örtülerde Helal üretim yaptığını sertifikalandırdı. Helal belgesine sahip olduğunu Pepeeli Sleepy paketlerindeki logodan da görebiliyoruz. Benim Sleepy ile ilk tanışmam ablamla bez değiş tokuşu sayesinde olmuştu. Oğlum o zamanlar küçüktü ve 3 numara bez kullanıyorduk. Deneme sonunda oldukça memnun kaldığım Sleepy bebek bezini “beze bay bay” deme zamanlarımıza ramak kala tekrar kullanmaya başladık.

Bence beze tanınan bir çizgi film karakterini eklemek bezin sevimli görünmesini sağladığı kadar, oldukça akıllıca olmuş. Mesela benim oğlum üzerindeki Pepee’den dolayı bezin paketini arada bir gidip, seviyor. “Annee, bak Pepee” diyor hatta 🙂 Bezini değiştirmek istemediği zamanlarda ise bezi gösterip, gel bak Pepeeli bez takacağım diyorum, ikna oluyor…

Yenilenen Pepeeli Seri ile Sleepy bebek bezi sektörün en geniş bebek bezi serisine sahip marka olmuş durumda. 7 numaralı bez dahi üretiyorlar. Prematüre ve Yenidoğan (0 numara) bebek bezinden, 7 numaraya (XXL- 20-30 kg) kadar her boy bez ihtiyacınızı Sleepy ile giderebilirsiniz.

Yenilenen Sleepy’de fark edilen en önemli değişiklik, dış yüzeyinin saf su ile dokunmuş olması. Sanırım yumuşaklığı bundan kaynaklı. Tabiri caizse hışır hışır bir bez değil, tam tersi yumuşak bir dokusu var. Ayrıca bu özellik sayesinde bez, daha fazla hava geçirdiği için bebeğin teninin hava almasını ve böylelikle daha az pişik olmasını sağlıyor.

sleepy bebek bezi

sleepy bebek bezi

Önceden iç yüzeydeki emici tabakada yeşil renklendirici vardı, fakat yenilenen sleepy bebek bezlerinin içi beyaz. Yeni üretimlerde bunu tercih etmelerinin nedeninin hem sıvının daha hızlı emilmesi, hemde orta kısmın bebeği rahatsız etmeyecek şekilde yumuşak kalmasını sağlamak olduğunu öğrendim.

Bununla birlikte yanlardaki esnek bantlar bebeklerin bedenlerine uyumlu olacak şekilde ergonomik hale getirilirken, kullanılan kumaşta değiştirilerek daha yumuşak olanı tercih edilmiş. Bantların yapışacağı kısım ise özel tekstil dokusuna sahip.

Ayrıca bir tecrübemi daha paylaşayım, oğlum geçtiğimiz yaz Sleepy bebek bezi ile akan bir suyun kenarında uzunca bir süre oyun oynadı. Bu süreçte bez, dışarıdan içeri su almadı.

Son olarak Sleepy oldukça sık kampanyalar düzenliyor, sosyal medya hesaplarından ve internet sitelerinden takip ederseniz oldukça fazla bezi uygun fiyata alabilirsiniz.

sleepy bebek bezi

sleepy bebek bezi

Emiciliği: Sıvıyı iyi emiyor. İç yüzey yenilendi.

Dokusu: Bezin dışı pamuksu (parlak ve kaygan değil), içi yumuşak

İnceliği: Orta kalınlıkta.

Kalitesi: İyi.

Fiyatı: Orta

Parfüm: Sleepy bebek bezi 5 numara bezde parfüm yok.

Bel Bantları: Lastikli.

Bariyerleri: Orta yükseklikte

Pişik yaptı mı?: Hayır.

Sıvı göstergesi var mı?:  Sleepy bebek bezinin tüm numaralarında (7 numaralı bez de dahil) sıvı göstergesi mevcut.

11. Bambo Nature Bebek Bezi

bambo nature

Bambo Nature Bebek Bezi ÖnYüzeyi

Yaklaşık 1.5 yıl önce yazmaya başladığım web sitem sayesinde pek çok şey öğrendim. Bunlardan biri de anneler ve bebekleri için düzenlenen fuarlar oldu. Geçtiğimiz aylarda İstanbul’da gerçekleşen bir anne bebek fuarında gördük ilk kez Bambo Nature Bebek Bezini. Stantta görevli ürün yetkilisi ile yaptığımız kısa bir konuşma esnasında insanların bez almak için genelde tercih ettikleri yerler olan marketlerde bu bezi göremediğimizi ifade edince görevli genelde eczanelerde satıldığını söyledi. Bambo Nature gerçekten kaliteli bir bez. Bize tanıtım amaçlı gönderdikleri numune bez sayesinde bunu test etmiş olduk.

bambo nature

Bambo Nature Bebek Bezi İç Yüzeyi

Emiciliği: Sıvıyı çok iyi emiyor. Islaklık hissedilmiyor.

Dokusu: Bezin dışı pamuksu (parlak ve kaygan değil), içi yumuşak

İnceliği: Orta kalınlıkta.

Kalitesi: Güzel.

Fiyatı: Pahalı. Organik bebek bezi kategorisinde yer aldığı için olsa gerek bir paketi 40-50 TL arasında değişiyor.

Parfüm: Bambo Nature Bebek Bezi 4 numarada parfüm yok.

Bel Bantları: Lastikli.

Bariyerleri: Bebeği rahatsız etmeyecek şekilde yüksek.

Pişik yaptı mı?: Hayır.

Sıvı göstergesi var mı?:  Bambo Nature Bebek Bezi 4 numara da sıvı göstergesi yok.

 

12. Paddlers Bebek Bezi

paddlers bebek bezi

Sizde benim gibi ilk kez mi duyuyorsunuz Paddlers Bebek Bezi’ni? Benim de, Enka Hijyen tarafından gönderilen bir mesaj sayesinde haberdar olduğum Paddlers Bebek Bezi henüz iç piyasada satışta olmadığı için market raflarında göremiyoruz. Bebeğin vücuduna tam oturması, sıvıyı diğer bazı bezlere göre oldukça iyi hapsetmesi, sızdırma yapamaması gibi güzel özellikler, ülkemizde de bir an evvel satışa sunulması için çok geçerli nedenler diye düşünüyorum. Bir de fiyatı uygun olursa, bebeğinizin cildine uyumsuz olmadığı sürece memnun kalacağınızı inanıyorum.

bebek bezi

Paddlers Bebek bezinin önden dış görünüşü

bebek bezi

Paddlers Bebek Bezinin içi yüzeyi

Emiciliği: Sıvıyı çok iyi emiyor. Bebek çişini yaptığında prima’nın yenilenen kanal sistemindeki gibi bezde topaklanmadan şişiyor. Uzun süre bezi değiştirmezseniz bebek aşırı şişmeden dolayı rahatsız olabilir. Ancak topaklanmaması bence çok güzel bir özellik.

Dokusu: Bezin dışı pamuksu (parlak ve kaygan değil), içi yumuşak ve üzerinde sevimli ve canlı renkli karakterler var.

İnceliği: Orta kalınlıkta.

Kalitesi: Güzel.

Fiyatı: Ülkemizde henüz satışı yok.

Parfüm: Bence Paddlers Bebek Bezinin en olumsuz özelliği parfümünün olması. Boğucu yoğunlukta değil, ancak hafif bir parfümü var.

Bel Bantları: Lastikli.

Bariyerleri: Bebeği rahatsız etmeyecek şekilde yüksek.

Pişik yaptı mı?: Hayır.

Sıvı göstergesi var mı?:  4 numara bezde sıvı göstergesi var.

Paddlers Bebek Bezi’ni almak isterseniz, [email protected] adresinden sipariş verebilirsiniz.

13. Confy Bebek Bezi

İstanbul’da sadece Hakmar marketlerde gördüğüm bu bebek bezini, bezi bırakmadan önce denemesek olmazdı 🙂 Bazı okuyucularım çok haklılar. “Denemediğiniz bebek bezi kalmamış.” diyorlar. Evet, gerçekten de 2,5 yıldır toplam 13 tane bebek bezi kullandık. Bebeğime pek yaramayan bezler kendini belli eder etmez; örneğin, topaklanma, pişik gibi sorunlar oldu zaman zaman. Bıraktık, devam ettirmedim. Bu nedenle oğlumun da farklı bez kullandığımız için sıkıntı yaşadığını düşünmüyorum ve konuda içim rahat.

Gelelim Confy’e.

Confy bebek bezi 4 numara

Confy bebek bezi 4 numara

Emiciliği: Orta. Bezi çok bekletmeden değiştirmezseniz topaklanma oluyor.

Dokusu: Bezin dışı pamuksu değil.

İnceliği: Orta.

Kalitesi: Orta.

Fiyatı: 17.95 TL (Şubat 2018)

Parfüm: Paketi ilk açtığımda hafif bir parfüm kokusu aldım ama sonrasında bağlarken koku yoktu.

Bel Bantları: Lastikli. Lastikler çok iyi tutmuyor. 

Bariyerleri: Bebeği rahatsız etmeyecek şekilde yüksek.

Pişik yaptı mı?: Hayır.

Sıvı göstergesi var mı?:  4 numara bezde sıvı göstergesi yok.

Merak edenler için yazayım Türk malı, Gaziantep’te üretiliyor.

Bebek bezlerini bağladıktan sonra bariyerleri kontrol edin. Dış bariyerler düzgün görünse de iç bariyerler düzgün ve uygun şekilde takılmayınca bebek bezleri hem çişi hem de kakayı sızdırabiliyorlar. Ayrıca bebek bezlerini taktıktan sonra bebeğinizin belini kontrol edin çünkü bazen bel kısmı içeri katlanıyor, düzgün bağlanmıyor. Bu da yine sızmalara ve taşmalara sebep olabiliyor.

 • 90%
  Prima Bebek Bezi - 90%
 • 85%
  Huggies Bebek Bezi - 85%
 • 85%
  Molfix Bebek Bezi - 85%
 • 80%
  Canbebe Bebek Bezi - 80%
 • 55%
  Jenny & Willy Bebek Bezi - 55%
 • 60%
  BabyStar Bebek Bezi - 60%
 • 75%
  EvyBaby Bebek Bezi - 75%
 • 60%
  Komili Bebek Bezi - 60%
 • 80%
  Soffio Bebek Bezi - 80%
 • 85%
  Sleepy Bebek Bezi - 85%
76%

Özet

Sıkça karşılaştığımız yeni anne sorularındandır: Molfix mi Prima mı? En iyi bebek bezi hangisi? 🙂

Sizler için Türkiye'de kullanılan bebek bezleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabileceğiniz bir makale hazırladık. Faydalı olması dileğiyle.

Sending
User Rating 4.27 (230 votes)

135
Kimler Neler Demiş?

avatar
309 Comment threads
56 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
93 Comment authors
BurcubesteAnonimAbdullah püskürtücüMuammer Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Burcu
Ziyaretçi
Burcu

Hem can bebe hemde molfix denedim ikisindede sizdirma yasadim hele molfix kakayi nasil sizdirdi ayrica pisikte cabasi neden bu kadar kotu yaa ??canbebe malesef sende kotusun ?

beste
Ziyaretçi
beste

Valla bambo nature organik ürünler tercih ettiğim için ben bizzat onu kullanıyorum. İnternetten her zaman bulabiliyorum, süper emici ve pişik konusunda çok rahatız. http://www.organikbebe.com/bambo-nature-bebek-bezi-no1-2-4-kg-28-adet burdan alıyorum fiyatı burda baya uygun

Abdullah püskürtücü
Ziyaretçi
Abdullah püskürtücü

Şu Abdullah yobazina cevap bile vermenize gerek yok. Kaale almayin

Muammer
Ziyaretçi
Muammer

Prima yenidoğan bebek bezi aldım marketten 68 li 3 ad bezlerin yan kısımlarındaki bariyer lastikleri olmadığını bebeğimiz sırtına kadar elbiseleri pislenince anldık primaya resmini attım çok zor bi durum sizi anlıyoruz dediler bide bizde hata bulmak istediler heralde kaç kilo bebek kaç günlük sordular barkod istediler cevapladım aramadılar tekrar mil attım niye sordunuz peki diye yine cevaplamadılar

Ekzn
Ziyaretçi
Ekzn

Sleepy bebek bezinin 1 numarasını indirimde olması nedeniyle deneme amaçlı oğlumda denedik. Bebek yoğun bakımda uzun süre hemşirelik yaptım ve Sleepy markasına orda kullanırken de beğenmediğim için mesafeliydim. Ne yazıkki yanılmadım. İkinci günde pişik yaptı. Bu kez de pişiği geçirmek için kremler aldık. Ucuz bez ne yazıkki ekonomik ve sağlıklı değil. Bütçeye göre alınabilecek en kaliteli bez alınmalı. Doğurduğu sonuçlar başka masraflara yol açıyor.

Sema
Ziyaretçi
Sema

Çok güzel çok faydalı bir yazı olmuş teşekkür ederiz. Ben de kızıma 3 aylık olana kadar huggies, prima karışık kullandım. Daha sonra hep BİM bezini kullandım ve çok memnunum, pişik vs olmadı. Belki de 3 aylık olana kadar farklı bezler kullandığımızdan popo alıştı 🙂
Şu anda 27 aylık, diğer bezlerin tanesi 1 TL iken JennyWilly 50 kuruş, üstelik indirim kovalamak zorunda da değilsiniz. Ama dediğiniz gibi her çocuk farklı hassasiyete sahip, en önemlisi onlara uyması tabi ki.

HALİME MUTLU
Ziyaretçi
HALİME MUTLU

Merhabalar,

Öncelikle iki çocuk annesi olarak ve sürekli bez alma durumunda olduğumdan beri yazınızı çok faydalı buldum
çok güzel bir çalışma yapmışsınız emeklerinize sağlık,
ilk çocuğumda çok fazla bez değiştirmiştim burada incelediklerinizin çoğunu denemiştim yazdığınız gibi biz annelere çocuğun rahatlığı açısından ve bütçe açısından kalınlığı, inceliği,sızdırmazlığı, fiyatı,pişik oluşturması heryönüyle değerlendirmişsiniz çok faydalı buldum 2. bebeğimde sürekli aynı bezi kullanıyordum ama ekonomik koşullardan dolayı muadil arayışındayım bu yazınızda bana yeterli oldu deneyip görücem bende deneyiminizi paylaştığınız için teşekkür ederim

Baturalp
Ziyaretçi
Baturalp

Hayatımda böyle saçma bir bez incelemesi görmemiştim. Tüm bezlerin arkasında İÇİNDEKİLER kısmı bulunur ve burada bezin içinde parfüm paraben sls sles sodyum benzoat gibi zehirli kimyasallar olup olmadığı yazar. Ve bu maddelerin en az bir tanesi bile tüm bebek bezlerinde vardır. Cahilce bir inceleme olmuş. İçindekilere bakıp hangi madde petrol türevi hangi madde sağlığı tehdit edici ona göre değerlendirme yapılması gerekir. Aynı şekilde bu ıslak mendiller için de geçerdi. Sayılı ıslak mendiller sadece su içerir

Arif
Ziyaretçi
Arif

Normalde cevap vermeyecektim…

Bu şahıs muhtemelen bir tanıdığı vasıtasıyla orta halli bir bez firmasında iş bulan ve ana dilinde okuduğunu anlamayan birisi. Bu yazı, çalıştığı firma adına pek hoşuna gitmemiş görünüyor. Aynı zamanda bir makale veya inceleme yazısının amaç ve kapsam gibi bağlayıcılarından da habersiz.

Yazıda içerikler hakkında bilgi yok ve görünüşe göre yazının amacı bez içerisindeki kimyasalları değerlendirerek insanlara teknik bilgi vermek de değil. Basit bir şekilde kullanıcı deneyimlerini paylaşmış yazar (ki ben şahsen çok faydalandım ve teşekkür ederim. Ciddi bir emek var).

Ayrıca yazar “sodyum benzoat gibi zehirli kimyasalların” bezler içerisinde olmadığını veya bu bilgilere hiç bir yerde ulaşılamayacağını iddia etmemesine rağmen, okuduğunu anlayamayan baturalp kişisi bunları gerekçe göstererek yazıyı cahilce bulduğunu ifade etmeye çalışmış kısaca.

Bu yazılanların saygı duyulacak bir yanı yok!

Yazar nazikçe cevap vermeye çalışmış ancak vasatın anladığı dil maalesef bu değil.

Seda
Ziyaretçi
Seda

Bebek bezleri ve kadın pedlerinde kullanılan kimyasalların kısırlık üzerinde ciddi etkileri olduğu söyleniyor. Bu sebeple İlgili kuruluşların içerikleri sıkı takip etmesi gerektiği kanısındayım. Prima ilk dönemlerde pişik yapmıştı. Huggies kullandık uzun süre. Fakat huggies te şöyle bir sıkıntı bardı 6 numara idi sanıyorum, üretilmiyordu( 5 de olabilir, hatırlayamıyorum) firmaya yazmıştım o dönem. Numarası olmadığı için ona en yakın bez olan skeepy ile tanıştık, aynı huggies gibiydi, bezi bırakana kadar sleepy kullandık oğluma. Son dönemde bir de prima ın külot bezlerinden kullanmıştık. Sonradan pişik yapmamıştı bedense? ama sleepy ve huggies be prima piyasanın en iyileri. Primanın parfümü de insanda bağımlılık yapıyor, çocuğun odası resmen prima kokardı. Çocuk sağlığı açısından parfümlü bezlere de karşıyım. Islaklık göstergesi olan bezlerin kullanımı olmayanlara oranla çiş kontrollerinde oldukça avantaj sağlıyor. Orasını burasını çekiltirmeden direk anlayabiliyorsunuz. Tabi çocuğun bezinin dolup şişmesini bekleyen anneler için için gereksiz bir özellik olabilir. Sevmediğim abeveyn türü, bekletmeyin iyice dolsun diye, poponuzda yarım kiloluk çişli bezle gezmek ister misiniz siz? Aklıma gelmişken de eklemek istediğim bir nokta, yazınızda değinmemişsiniz, bebeğin kordonu düşmeden bez bağlamak zor oluyor. Molfix yenidoğanda göbek oyuntusu var ve göbek bağı düşene kadar kullanımı çok rahat. 2014 te doğum yapmıştım o zamanlar yurt dışından getirtirdik, sağolsun molfixi keşfettik rahatladık.… Read more »

Gamze
Ziyaretçi
Gamze

Çok faydalı bir yazı olmuş teşekkür deriz benim bir kızım var ve neredeyse bütün bebek bezlerini denedik ama benim asla bir daha kullanmam dediğim bir bez var oda canbebe yenilenmiş diyorlar ama hiç iyi değil içinde emici tanecikleri olması gerekirken pamuk var ve kızım 1 sefer çişini yapsa bile hemen şişip sarkiyor benim kızım çok hareketli altını bile değiştirmek için 40 takla atiyorum ve çözümü kilot bezde buldum hem emiciliği hem de piratikliği çok iyi tavsiye ederim

Yağmur
Ziyaretçi
Yağmur

Degerlendirmeleriniz için bizzat teşekkür ederim, ben yenidoğanda primanın pampers bezlerini kullandım, sağolsunlar yurtdışından birçok akrabam hediye sepetlerinde göndermişlerdi ama kızımda tedavi gerektirecek kadar pişiğe sebep oldu bu nedenle paketleri azar azar hamile arkadaşlarıma denemeleri için hediye ediyorum 🙂 piştikten sonra gelinimizin tavsiyesi ile molfix kullanmaya başladım, pişik ve doku açısından memnunum fakat sızdırma yapıyor. Bence bebegin kilosuna göre de bacak boşluğu yetersiz kalıyor, benden başka biri bağlarsa muhakka bacaklarında sıkma yapıyor. Huggies düşünüyordum ancak yazınızı okuduktan sonra A101 bezini kullanmaya karar verdim. Pişik döneminden kalma bir alışkanlık olarak gün içinde bebeğimin altını havalandırmak istersem A101 alt açma bezi seriyorum, gayet yumuşak yüzeyi var, oldukça büyük ve 10lu paket fiyatı 5 tl 🙂 unibaby, sleepy ve baby&me örtülerini de kullandım hem daha küçükler hem de pahalılar. Kalite farkı yokken tek kullanımlık şeylere fazla para vermeye gerek duymadım. Sizin vesilenizle takipçilerinize fikir vermiş olayım.
Tekrar teşekkürler.

Adile
Ziyaretçi
Adile

Paddles cok berbat bi bez. Eskiden iyiyidi simdi berbat. Gecen gun 4numara aldim 60 tanelik 32 si kullanilmayacak halde ici bos kilif sadece almayin

Fatih
Ziyaretçi
Fatih

Bir markanın pahalı olması kaliteli olacağı anlamına gelmiyor. Tamamiyle marka algısı. Güzel ülkemin güzel insanları malesef bundada marka sevdasına düşmüş. Sen anne olarak adam gibi çocuğunun altını fazla bekletmeden düzenli olarak değiştirirsen kesinlikle bebeğin poposunda pişik olmaz. Bir bebek bezine fazla para vermek tamamiyle enayilik. Bence ucuz ile pahalı olan arasında bir fark yok. Dediğim gibi onemli olan anne ilgisi
Saygılarımla

İSMAİL
Ziyaretçi
İSMAİL

Merhabalar,
Böyle güzel, bir çok markayı içeren, ayrıntılı, açıklayıcı, bilgilendirici ve zamanınızı ayırarak yaptığınız bu çalışma için teşekkür ediyor sizi yürekten kutluyor ve tebrik ediyorum. Ayrıca bu kadar çok bebek bezi deneyimini yaşamak adına az da olsa maliyetli, kendi çocuğunuz üzerinde de kullanmanız ve fedakarlık yapmak çok önemli bir ayrıntı bence. Yeni bir baba olarak yapmış olduğunuz bu çalışmayı hep göz önünde bulunduracağım ve çevremlede paylaşacağımdan emin olabilirsiniz. aşağıda bazı kendini bilmez insanların yaptıkları yorumları da okudum ve yaptıkları yorumlardan ben bile rahatsız oldum. Ancak sizin bunlara rağmen inceliğinizi ve mütevaziliğinizi bozmamanız ayrıca alkışlanacak bir durum diye düşünüyorum.

Meltem
Ziyaretçi
Meltem

Çok faydalı bir yazı oldu benim için oğlum 6aylik doğmadan önce yazınıza istinaden doğum çantamı hazirlamistimsonra tabi benimde tecrübelerin oldu bende paylaşmak isterim İlk Prima premium çare yeni doğan ile başladık bel bölgesinde sıvı kaka sızdırması yaptı ilk zamanlar hazır bez kullanmanın rahatlığını sağ olsun oğlum yasatmadi hemen degistirilsin istiyordu bezi değiştirmeden kesinlikle emmiyordu yaz bebeği idi belki ondan bilemiyorum ilk 3ayda goctuk resmen bez almaktan? Tabi ben meraktan da denemek istedim Molfix hediye gelmişti 1numara o bizde feci pişik yaptı paketi Komili bez kullanarak bitirdik Komili benim hoşuma gitti zorda kalsam onu alırım yine sadece çok kalın olması ve sıvı göstergesi yok ve toplanıyor çok çiş yapınca onun dışında pişik yok ve yumuşacık içi kremalı gibi Bim bezini önerdiler niye vereceğiz bu kadar parayı deneyelim dedik denemez olaydikberbat ötesi emicilik yok buram buram parfüm kokuyor ve çok sert içindeki yeşil yüzey çok itici ve tuhaftır pişik yapmadı onunda Komili ile donusumlu bitirdik Sonra Sofia dediler Allah’tan onu deneme boyu aldık beğenmedim ben kalın küçük boyutu emmiciligi aman aman değil yarım bıraktık Huggies lr tanıştık aşık oldum beze popoya cuk oturuyor belini sıkı mi bağladım gevsekmi derdi yok hiç sorun yaşamadık sadece bezimiz daha bitmemişti ama kilomuz paketin 1kg üstüne… Read more »

nefes
Ziyaretçi
nefes

muhteşem bir yazı olmuş emeğinize sağlık çok işime yaradı ayrıca insanların saçma sapan yorumlarını da dikkate almayın lütfen

Sevinç
Ziyaretçi
Sevinç

Ayrica tesekkur ediyorum bilgilendirici yaziniz icin 🙂

Sevinç
Ziyaretçi
Sevinç

Merhabalar,

3 aylik tecrubeme yenidogan 1 ve 2 numarali prima , prima aktif bebek, molfix ve huggies markali bebek bezlerini sigdirdim 🙂

Sonuc olarak; prima premium care ve aktif bebek bezlerinin birbirinden hicbir farki yok, gayet guzel emiyor, sizdirmiyor,incecik ve pisik yapmiyor. Molfix cok kalin, sizdiriyor ve ebat olarak kucuk bir daha almadim. Huggiessin bel banti sikica baglanmadiginda sizdiriyor ancak pisik yapmiyor ve kalin diyemeyecegim kadar ince.

Hatice
Ziyaretçi
Hatice

Merhabalar Erzincan’dan..

Yenidoğan oğluma Prima kullandık çocuk mahvoldu, kenar bantları canını acıtıyor, a-101 den aldigimla birlikte Molfix hakikaten rahatlattı

Bircan
Ziyaretçi
Bircan

Her bebek farkli bn ilk dogdugunda canbebe kullandim sizdirma yapti sonra primsya gctik ve 5 aydir kullaniyorum cok memnunum fiyat yuksek malesefff… yaziniz icin tsk ederim cok aciklayici olmus.. tebrikler ama denrmediginiz bir bez kalmis. Kilo isi satilan bezler ?

Gizem
Ziyaretçi
Gizem

Tecrübelerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim ? benim açımdan verimli bir okuma ve paylaşımdı. Şunu da belirtmek isterim kullanan tüm arkadaşlarım primanın aktif bezinden daha memnun yeni çıkardıkları beze oranla

Fatih
Ziyaretçi
Fatih

Çok güzel bir inceleme olmuş, bu kadar çok bez markasını deneme fırsatı ne yazık ki elimize geçmiyor. Deneyebildiğimiz markalara göre puanlamaya baktığımda bizim deneyimlerimizle benzer puanlar var. O nedenle direkt referans alıyorum. Migros’un Minies bezini de ileride incelemeye dahil edebilirsiniz. Emeğinize sağlık

Fatih
Ziyaretçi
Fatih

1 hafta kadar Prima pampers premium care 3 kullandık çocuğumun sırtına kadar kaka kaçırdığıda oldu kıyafetinin ıslandığınıda gördüm içi file gibi sözde ipeksi dokunuş diye satılıyor alakası yok. 12 saat kurulukta kocaman bir yalan.

Şİmdi gelelim asıl konuya Türkiyeye yanlışlıkla girdiğini düşündüğüm Pampers premium care var kutusunun hiç bir yerinde prima yazmıyor dikkat edin sadece pampers yazıyor. içi ipeksi bir dokunuş şu ana kadar ne pişik oldu ne sızdırma yaptı nede emicilik konusunda sorun yaşattı inanılmaz derecede memnun kaldık ama hiç bir yerde bulunmuyor. Primanın bir ürünü olduğunun bilgisini aldım ama Türkiyede satılan prima ürünlerinden çok farklı ve çok kaliteli olduğunu söyleyebilirim.

Bence prima firması Türkiyeye kalitesiz ürününü gönderiyor pampers ile tanışınca buna kanaat getirdim çünki pampers paketinde 1 kelime dahi Türkçe bir şey yazmıyor şu an nadir migros mağazalarında bulunabiliyor.

Meltem
Ziyaretçi
Meltem

Fatih bey pamper sadece migros için üretiliyor ve primaninher ürünü İzmit’te üretiliyor pampers gerçekten bam başka

Kullanici
Ziyaretçi
Kullanici

Merhaba yazı için teşekkürler. Piyasadaki pek çok bezi incelemişsiniz. Yazı paket içeriklerini merak eden biz anne ve babalar için çok iyi fikir verecek şekilde hazırlanmış. Bizde A101 bebek bezini kullanıyoruz. Çok ekonomik oluyor hele bazen kampanya yapıyorlar ben hemen stok yapıyorum. 120 tane bez 39.90tl gibi oluor yani. Bebeğimin cildi aşırı hassas değil bu nedenle çok pişik olmuyor. O yüzden hangi bez hesabıma uygun geliyorsa onu alıyorum. İyi günler

Tarık
Ziyaretçi
Tarık

Goo.n bebek bezini de denemenizi öneririm.

gülsüm
Ziyaretçi
gülsüm

merhaba
ilk çocugumda huggies yeni doğan kullandım. sonra can bebeye gectim. 4numarasına kadar çok memnundum. sonra sızdırmaya başladı. oğlum her gece ıslak uyanıyordu. fiyatıda arttı. sonra tekrar huggies gectim. çok memnunum fakat bez bulmak işkence. her yerde can bebe ve prima var. anlamıyorum. mecburen tekrar can bebe aldım. daha önce pişik yapmayan bez pişik yaptı. huggies bulamadığım için çocuğuma tuvalet eğitimi vermeye başladım. şu an sadece gece yatarken prima bağlıyorum. o pişik yapmadı sızdırmada yok.(şaka bir tarafa oğluma ne zaman tuvalet eğitimine başlasam yavrum ağlıyor ve ben hazır değilim anne diyordu. şimdi kardeşinin doğumu ve eğitim nedeni ile ona biraz daha fazla ilgi olmasını fırsat bilip ben tuvalete çişimi yapcam deyip gece bile bezini açmamı istiyor.)
30günlük bebeğime ise huggies yeni doğan kullanıyorum. ilk çocugumda her ez açtığımde pişik kremi sürüyordum. benvce poposu bu yüzden hassas oldu. şimdiki bebeğime ise yaz olmasına rağmen krem kullanmıyor her bez açtığımda bir kaç dakika açık bırakıyorum. şu ana kadar ufaçık kızarıklık bile olmadı.
birde sudocrem sürünce bembeyaz oluyor normal mi

Ebru Gürel Gürevin
Ziyaretçi
Ebru Gürel Gürevin

Detaylı yazınız ve paylaşımınız için çok teşekkürler. Gerçekten çok açıklayıcı bir yazı olmuş. Bu tür paylaşımlar, yeni anneler için çok yararlı oluyor. Sizin de belirttiğiniz gibi, her bebeğin kendisi gibi bezi de özeldir ve bebek, bezini kendisi seçer. Ben daha doğmadan bebeğime Prima almaya başlamıştım. Bunun sebebi de en çok bildiğim bez olmasıydı. Ancak, bazı bebeklerde ciddi pişiklere neden olmuş. Benim bebeğimde herhangi bir sıkıntıya yol açmadı. Ancak Premium Care’in daha iyi olacağını düşünürken, özellikle çiş kokusunu yayması, benim de Aktif Bebek’ten daha memnun kalmama neden oldu. Pişik olayına gelince, küçük tuvaletinden sonra gün içinde yıkama yapsak da, her defasında Uni Baby Yenidoğan Islak Mendil ile temizliğini yapıyorum. Büyük tuvaletini hemen hemen her yaptığında ise altını duşta yıkayıp, ardından Sebamed ya da Desitin gibi bir pişik kremi kullanıyorum ve herhangi bir pişik olayı ile karşılaşmıyorum.

Aslan
Ziyaretçi
Aslan

En iyi bebek bezi, içinde parfüm olmayan, klor kullanılmamış, zararlı boyalarla boyanmamış, fitalatis olmayan bebek bezidir. Bu unsurları içeren bezler ne yazık ki memlekette satılmıyor. Parfüm, klor gibi maddeler bebeklere çok önemli zararlar verebilir. Yabancı yayınları okumanızı tavsiye ederim.

Bahar
Ziyaretçi
Bahar

klorsuz, parfumsuz , alerji-pisik yapmayan bebek bezi satilmaktadir. burda da tanitimi olan bambo nature..

Sevgi
Ziyaretçi
Sevgi

çok pahalı ama 🙁

mavış anne
Ziyaretçi
mavış anne

bende yapılan yorumları okudum ve bu guzel paylaşımız için teşekkur ederım. ben ilk olarak huggıesle tanıştım sleepynın numunelerını almıştım doğum yapmadan önce ama kullannınıca ben hiç begenmedım hep arkadan ve yanlardan sızdırma yaptı. 2 numarası 3 numarası hep aynı sey oldu sleppy de aradıklarında memnun olmadıgımıdaılettım. huggıesten memnunum 3 numarayı kullanıyoruz pıyasada az oyuzden her markette bulunmuyor fıyatı orta derecede ama memnununm sı 12 saat kuruluk var sızdırma yok arka bantları genış gece hıc altını değiştirmiyorum sabah uyandıgımızda pişiksiz mutlu bır bebek. komılı denedım begenmedım çok pişik ve sızdırma yaptı sureklı bez markası değiştirmekte istemıyorum. açıkcası yerlımı değilmi buna bakmıyorum evet zararlı durumları olabılır ıslam acısından bunlara dıkkat edıyorum boykot etmesemde dıkkatlı davranıyorum. bımın bez fıyatı kesınlıkle uygun değil ole görunsede 25-30 liralık kullandıgınız bezler uzerınden baktıgınızda bı fark göremedım bende hesabını yapmıştım. kısacası benım asıl dıkkat ettıgım bebegımın cıldıne ıyı gelıp gelmedıgı

ayse
Ziyaretçi
ayse

bez alırken yerli olmasına dikkat edip tepki gösteren arkadaslar acaba marketin dıger raflarındada aynı dusunceyle hareket ediyorlar mu merak edıyorum

Serap
Ziyaretçi
Serap

Bebeğim 6,5aylık prima premium care kullandık bu zamana kadar ama artık kokusundan çok rahatsızım.ben bile parfüm kullanmazken bebeğim için , bezin buram buram kokması çok itici.kirlendikçe parfüm kokusu kimyasal bi kokuya benziyor. Şimdi yeni bez arayışımdayımdolayısıyla yazınız faydalı geldi.
Bir ara huggies i denemistik ama sızdırdığından memnun kalmadım. Sanırım molfixi deneyeceğim bir de, ya da eczanelerde satılan bahsettiğiniz bezi.

zeynp
Ziyaretçi
zeynp

vebale vicdana kadar getirmişsiniz olayı.. dinimizi böyle gereksiz ve kimseye faydası olmayan düşüncelerle doldurmaya hakkınız yok. burda site sahibi tecrübe ve bilgi arayanlara kendi deneyimlerini sunmuş. Bu kadar din boyutunu bu inceliğe getirene kadar islam adına yapılacak herşeyi yapmış olmanız lazım! her vazifemi evet layıkıyla yerine getirdim diyorsanız vicdanınız rahatsa bu konuda diyecek laf yok!!

İnsanları yanlış yönlendirmeyin
Ziyaretçi
İnsanları yanlış yönlendirmeyin

Abdjllah denen kişi çok komik acaba, yediği, içtiği, kullandığı araba, telefon, kim icat etmiş kim pazarlamış. Hadi islam düşmanlığı yapanlar var sen başka dinlere düşmanlkk yapmıyor Musun acaba !!!

Damla
Ziyaretçi
Damla

Kizim 19 aylik 16 ay boyunca sadece prima kullandik arada bi molfix birde can bebe denememiz oldu molfixden hic memnun kalmadik can bebede kizariklik yapti son 3 aydir a101 in bezini kullaniyorum cokta memmnun kaldim diyebilirim bi kere koku yapmiyo primada koku sorunumuz vardi bu bezin tek sıkintisi kaka yaptiginda aninda fark edip degistirmesseniz feci pisik yapiyor olmasi hemen degistirirseniz sorun yok anliyacaginiz prima en kaliteli bez bana gore son zamanda cikarttiklari kanalli bezlerinde cok sizdirma oldu diye degistirdik bezimizi hassas tenli bir bebek annesi olarak sikca degistirildiginde sofio yu tavsiye ederim

melike
Ziyaretçi
melike

ben kullanıyorum şuanda ve gerçekten memnun kaldım aşagıya da daha ayrıntılı bir yorum bırakmıştım. bakabilirsiniz. bir de aşağıda söylemeyi unuttum ama bende ilk huggies kullanmıştım ama kumaş bez ararken yabacı siteler de bir anne 2 yaşındaki oğlunun yanık bacaklarının resmini koymuş olay şöyle. çocuk gece ağlamaya başlıyor ve bakıyorlar ki bacaklar yanık hemen hastaneye orda doktorların soylediği şu kimyasal yanık. bebek bezi gece artık nasıl bilmiyorum birleşme yerlerinden patlamış ve için de kullanılan kimyasallar çişle birlikte bacaklara değince yakmış. Allah korusun kimse istemez. ben bu haberi 4 yıl önce okudum tabi şimdiyede huggies yenilemiştir sanırım.

melike
Ziyaretçi
melike

iyi günler ben de tecrübelrerimden bahsetmek isterim. oglumda ilk huggies yeni dogan kullandım memnun kaldım dıye bir buyugune geçtım sonuç hüsran oldu. oğluma pişik yaptı. sonra prima kullandık, bir sorun yaşamadık ama pahalıydı. ben de ucuz ve yerli malı arayışına girdim, jenny-williy ve molfix kullandım. ilki hem sertti hem de koku yaptı ama pişik olmadık, molfixte sorun yaşamadık. ben bu markaları ilk üç ay kullandım 4. aydan itibaren 12 tane Çin’den 12 tane de Türkiye’de üretilen fuzzibunz marka yıkanabilir bebek bezlerine başladım. oldukçada memnun kaldım. çocuğum tuvalete alışana kadar da bunlara devam ettim. bunların güzel tarafı yıkayıp yıkayıp kullanıyorsunuz, kilot gibi giydiriyorsunuz, ilk başata pahalı geliyor ama çocuğunuz tuvalete başlamasınakadar hesapladığınızda baya kar etmiş oluyorsunuz hem de çevreyi daha az kirletiyoruz. ben tanesini 20tl den almıştım, yurt dişindakileri de tanesi 5tl den ama inanın onları sadece diğer bezlerimin hepsi kirlendikçe kullandım, yedek oldular yani zaten fiyattan da anlaşılacaği gibi baya kötüyduler. pek çok marka, model ve fiyat aralığı var , daha çok yabancı olsa da türk markaları da var internetten bakabilirsiniz. yalnız işin tuhafı kendinizi önyargılı gözlere akraba ve komşulara hazırlamalısınız:) beni kumaş bezle büyüten annem bile tufah tuhaf baktı bana nasıl olacak bu iş diye. zor olur yıkaması, pişik… Read more »

Esra
Ziyaretçi
Esra

Huggies 1 ve 2 numaradan sonra aldigim 3 numara gercekten buyuk sok. Ne kadar farklilar cok sasirdim. Bizde prima premium pisik yapti acaba normal prima yaparmi diye denemeye korkuyorum. Kakanin belden sizmasi gibi bir problem yasiyoruz. Prima premium, huggies ikisindede oldu önerisi olan varmi?

Burcu
Ziyaretçi
Burcu

Merhaba bizde aynı problemi yaşadık. Oğlum doğduğunda premium care kullandık pişik hatta alerji yaptı daha sonra huggies yenidoğan kullandık, 3 numaraya geçince pişik yaptı, tabi 3 den itibaren çok farklı bir bez, sonra tekrar primaya döndük bu defa pişik yapmadı ama taşma sorunu hep oldu, özellikle kaka hep sırttan çıkıyordu, soffia kullandım ıslak bıraktı ve pişik yaptı ve en sonunda komili denedim çok memnunun, bez sorunumuz çözüldü çok şükür.

Gürhan
Ziyaretçi
Gürhan

Bu arada unuttum hangi bezi kullandığımı söylemeye. Ben biricik oğluma Huggies i seçtim. Memnunum sızma ve pişik derdimiz Allaha şükür yok. Şimdi bazı arkadaşların vay seni gidi Yahudi hayranı dediğini duyabiliyorum. Olsun önemli değil söylenenler benim için. 🙂 Ama unutmasınlar onların kullandığı ve topluma % 100 Türk malı diye lanse edilen tüm ürünlere hammaddeyi veren Huggies firmasının üreticisi. İsteyen araştırabilir. İnşallah bizde bir gün % 100 Türk hammaddesiyle bebek bezimizi üretiriz.

Gürhan
Ziyaretçi
Gürhan

Merhaba herkese;

Yorumları okudum. Bazı arkadaşlar yerli malı Türk’ün malı modunda çalışıyor. Keşke canım memleketimde hammaddesi dahil en güzel bebek bezlerini biz üretsek ama malesef durum öyle değil. Ülkemizdeki üretimin hammadde girdilerinin %51 i ithal. Yani siz üretmiş olduğunuz ürününün hepsi Türk malı değil. %51 i hammaddeye bağlı olarak yabancı kökenli. Onun için bazı arkadaşlarının İslam ve milliyetçilik kavramlarını kullanarak yapmış oldukları propagandalar boş. Yine söylüyorum keşke dünyaya onların dediği gibi İslam hakim olsa ama malesef. Daha İslam Konferansı olarak topluca bir karar alıp dünya kamuoyuna sürmekten aciziz. Üzgünüm. 🙁 Allah tüm Müslümanları yüceltsin.

Ayşe
Ziyaretçi
Ayşe

En iyisi komili. Biz primayı bıraktık. Komili’ye geçtik. İnanın çok daha iyi. Hem daha ucuz hemde yerli üretim.

Kubra
Ziyaretçi
Kubra

Ben bebeğime ilk olarak prima premium care kullandım memnunum fakat 2 numarasında file gibi bir iç dokusu var kirlendiğinde bebeğin poposuna yapışıyor çok rahatsız edici değiştirdim o nedenle bir daha kullanmam

baris
Ziyaretçi
baris

@gunes siz neden rahatsiz oluyorsunuz anlamadim. Bir de ustune hakaret etmissiniz. Bence gayet medeni bir sekilde, normal bir kaygiyi dile getirmis @abdullah. Bir urun degerlendirilirken, uretici firmanin sosyal sorumluluk bilinci, politik durusu da pek tabi degerlendirilmelidir, birisi dini duyarlilikla, birisi cevre duyarliligiyla, birisi milli duyarlilikla tercih yapabilir. Bu duyarliliklari ‘bebek sagligi’nin onune ya da arkadasina almak sizin tercihiniz, aslina bakarsaniz bebeginiz saglikli ama berbat bir dunyada yasayacaksa ona iyilik degil, kotuluk yapmis olursunuz.

Ayna
Ziyaretçi

Sitenizi ilgi ile takip ediyorum. Bilgiler icin tesekür ederim.
Selamlar Sibel

yasemin
Ziyaretçi
yasemin

Merhaba, 5 aylık oğlum var ve 33 haftalik doğdu. Doğduğu zaman hastanede yattı 15 gün kadar prima ile başladık hemşireler pisik yapti başka bez deneyelim dedi molfix aldık, sonra komili denemek istedim 4 numaraya kadar gayet memnundum, 4 numarada 3. Paket bu ve içinden küçük plastik kırıntısı gibi birseyler çıktı. Bezin icindeki pamuk topaklaniyor Cis çok koku yapıyor. Değiştirmeyi düşünüyorum ama bende kararsızmm çünkü cildi çok hassas

Arzu
Ziyaretçi
Arzu

Meraba arkadaslar ben yillardir prima kullaniyordum ama prima yenilendiginden beri cok berbat incelmis cirt cirtlari tutmuyo yani suan cok kotu.

Aziz
Ziyaretçi

bana sorarsanız en iyi bebek bezi prima

Meltem
Ziyaretçi
Meltem

Canım ya pişik çok kötü kıyamam ben çocuklarımın altını kaka yaptıktan sonra yada bezi çişle iyice şiştikten sonra yıkıyorum sonrada saf zeytinyağı sürüyorum hiç pişik yapmaz çiş akar zeytinyağlı cilde kaka yapışmaz mutlaka dene ilk doğduğu günden itibaren dene ıslak mendil falan kullanma hem ekonomik bir kg zeytinyağı bir sene gider

Rüveyda
Ziyaretçi
Rüveyda

Oğlumun zamanıda soffio bebek bezi henüz piyasada yoktu ancak kullananların bir kısmı çok memnun bir kısmı da pişik yaptığını iddia ediyor. Bebekten bebeğe değişebilir. Denemek lazım. Ben çocuğuma şu anda soffio bebek bezi 4 numara kullanıyorum. Bez için genel olarak kaliteli diyebilirim. Fiyatına göre oldukça başarılı bence.

Hatice
Ziyaretçi
Hatice

Soffia nin yeni dogani nasil acaba cocuga bi zarari vs oluyormu.

kafa10milyon
Ziyaretçi

Kişisel deneyimlerimi bende yazayım

1.Prima -İyi tutuyor ,Sıkıntısız
2-Huggies İyi tutuyor , Hava almıyor,koku yapııyor , bariyerleri geniş
3-Canbebe İyi tutuyor ,Hava almıyor koku yapıyor
4.Soffio Sıvıyı iyi tutuyor ,fakat ciddi derece de pişik yapıyor
5-Komili İyi tutuyor 4 ten sonra numarası yok ve koku yapıyor

didem
Ziyaretçi
didem

Sudocrem kullanin, pisigi hemen geciriyor

abdullah
Ziyaretçi
abdullah

yaw kardeşim her şeyi islam düşmanlığı firmalarına bağlamayın yeter ya.
O zaman sen üret seninkini alsınlar
adminin yaptığı paylaşım tamami ile deney gözlem
Bu arada çocuğun altını belli sürelerde havalandırmaz
12 saat kapalı tutarsan tabii pişik olur
sebamed gibi kaliteli bir pişik kremi kullan
pişik filan olmaz bebeğin
Ben cebimden çıkan para ve aldığım kaliteli hizmete bakarım
Don lastiğini Domates fidesini ve tohumunu bile İsrail den ithal ederken
Bebek bezi üzerinden islamiyet yayma girişimi saçma ….

zehra
Ziyaretçi
zehra

Eşim ve ben hayret ederek okuduk, tebrik ederiz sizi, fikir edinmemiz açısından çok yararlı olmuş 🙂

Senem
Ziyaretçi
Senem

Peki bu ürünler ülkeye girerken müslüman bakan, başbakan, cumhurbaşkanı neden müdahale etmiyor? Kafamda deli sorular????

ibrahim
Ziyaretçi
ibrahim

Serbest piyasa stratejisi.

isimsiz
Ziyaretçi
isimsiz

Bu kadar çok yerli ürün secenegimiz varken amerikan mallarina bu kadar rağbet üzücü bence…

derya
Ziyaretçi
derya

Katiliyorum domestos cok zor durulaniyo.pedler sadece kisirliga degil kist vb seylere de sebep olabilir bircok bayanda rahim problemi var neden?prima kullaniyodum degistiricem orkidi de attim

isimsiz
Ziyaretçi
isimsiz

Önemli bir sorunumuz var: Her geçen yıl, çocuk sahibi olmak için tedavi görmek zorunda kalanların sayısı katlanarak artıyor.Bu meseleyi araştırdık.Yaklaşık 8 yıldır bir arayış içindeyiz. Birçok tıbbi ve bitkisel yöntem denedik.Başarılı sonuçlar da aldık.Ancak bu yöntemlerle uğraşırken, alanında uzman bir hocamız ‘en azından tedavi müddetince hanımların orkid kullanmamaları gerektiğini’ söyledi. Şaşırdım.Başka ürünler rafta tozlanırken bu ürün çok satılır. Nedenini sordum ”Orkid İsrail malıdır.Kısırlık yapar.Rahime ‘doğurma!’ emri verir.”dedi. Başımdan kaynar sular boşaldı! Allah erkekle kadını her birlikteliklerinde çocuk sahibi olabilecek şekilde yaratmıştır.Sahi, öyleyse bizim kısırlık oranımız neden %23’lere fırladı?? Sadece benim çevremde 36 aile var bu durumda olan. İsrail malları da bu kadar boykot edilmişken bunları yazmak durumundayım. İnanmayan araştırabilir. Sadece Orkid’le de bitmiyor.Uzman hocamız ‘Ariel’ için de aynı sıkıntının olduğunu söylemişti.O zaman meseleyi daha iyi anladım. Araştırmaya devam ettim.Doğal kimyasalı çok aza indirilmiş ürünleri araştırdım.Çok tavsiye edilen bir seminere katıldım. Anlatılanlardan biri şuydu: ‘Hanımlar daha hijyenik olsun diye Domestos’u tuvalete bol miktarda dökerler. Sonra tuvalete oturduklarında maruz kaldıkları kimyasalın rahim kanserine sebep olduğunu bilmezler!’ Ya da başınıza sürdüğünüz şampuanı dakikalarca durulasanız bile, siz farketmeseniz de başınızda kimyasal artıklar kalmaktadır.Bu kaçınılmaz.’ (İsrail’in Pantene şampuanını başımızın üstüne üstüne sürmeye devam!) Düşünün ki 13 yaşında bir kız çocuğu adet gördüğünde Orkid’le tanışsa ve… Read more »

Kimyager
Ziyaretçi
Kimyager

Merhaba, bilgi kirliliği olmaması adına “alanında uzman” hocanızın adını ve bunları ifade ederken hangi bilimsel verilere dayandığınızı paylaşır mısınız?

Sebnem
Ziyaretçi
Sebnem

Bende 14 aylik oglum icin yeni primayi aldim. Şimdilik pisik falan yapmadi. Yaziniz guzel olmus.

sevgi
Ziyaretçi
sevgi

Primanin yenilenen paketinden hic memnun kalmadim komili aldim suan iyi gibi bakalim ilerleyen zaman da nasil olacak bilmiyorum.Ayrica yazinin cok guzel olmus A101. in bezinide merak ettim dogrusu tesekkurler.

Doğrucu Davut
Ziyaretçi
Doğrucu Davut

O islam dostu dediğimi firmalar ürünlerin hammaddelerini nerelerden temin ediyor, acaba bir fikri var mı o gereksiz çok bilgili müslümanın? Üretim yapılan fabrikadaki makineler nereden? Fabrikada kullanılan temizlik kimyasalları, makine parçaları, ofis mobilyaları, boyalar, kimyasallar, aydınlatmalar vs vs nereden? Gelmiş burda çene patlatıyor. Ülkendeki başlar yabancı ortaklarla ne işler yapıyor, nasıl destekliyor onları bir araştırıver sonra gel konuşalım. Belki boğazından defalarca domuz kaynaklı ürün geçti de haberin yok. Hey gidi hey!

Zehra
Ziyaretçi
Zehra

10 aylık bir oğlum ilk 3 ay sleepy kullandik memnundum da fakat bariyerleri kilo aldıkça sıkmaya başlamıştı iz yapıyordu bir numara büyüğünü alıncada sızıntı yaptı. Bimin bezini aldık inanılmaz parfüm kokuyordu pişik yaptı zaten kullanamadik. Değiştirip molfix aldık 7e aya kadar kullandım sıcaklara denk gelince bez kalin olduğu icin pişik ve döküntü yapmaya başladı. Bende prima aktif bebek aldim şimdi onu kullanıyorum memnunum bakalım. Geçen esim soffio bebek bezini almış bi deneyelim dedik cok fena pişik yaptı hemen. Her bez her bebeğe uygun olmayabiliyor maalesef. Bir bezi kaliteli yapan fiyatı da olmuyor..

Samet
Ziyaretçi
Samet

Yerli mali yurdun mali. Herkes onu kullanmali)

demet
Ziyaretçi
demet

sleepy kullanan anneler yok mu 2 ay sonra doğum yapacağım sleepy kullanmak istiyorum ama nasıl olur biraz tereddüt ediyorum cvp bekliyorum

Mübeyyen
Ziyaretçi
Mübeyyen

Yazınızı çok beğendim. İlk kızımda prima kullanmıştım (11 yıl önce tek prima vardı, şimdi aktif bebek ve premium care olarak ayrılmış) ve şuan 2. Kızımda da premium care kullanıyorum fakat çok kaka sızıntısı oluyor. Değiştirmek için diğer bezlerin özelliklerini araştırırken buldum yazınızı ve bana gerçekten fikir verdi. Özellikle yazınızı fotoğraflarla desteklemeniz ayrıca bir güzel olmuş. Emeğiniz için teşekkür ederim. Sevgilerimle..

Şafak Karadeniz Kilimcigöldelioğlu
Ziyaretçi

Yazınızı bende faydalı buldum en azından neredeyse tüm markaları incelemişsiniz. Bunun doğru bir cevabı yok sizin de yazdığınız gibi. Bebek, bebeğin cildi, bezin kalitesi ve gelirim karar veriyor en doğrusuna.
Örneğin ben, bir oğlum da sadece tek bir marka kullanabildik diğer markaların hepsi alerji yaptı. İkinci oğlumda ise sorunumuz olmadı şükür ama yine de ısrarla ilk oğlumun markasını kullanmaya devam ettim sadece zor durumda kaldığımızda başka marka kullandım.

Yazı için teşekkürler, emek vermişsiniz.

Sevgiler
Şafak
http://www.safagindunyasi.com

Oya- Yeni Gelin Yeni Hayat
Ziyaretçi

Merhaba, Buna benzer bir yazı yazmak için pazar araştırması yapıyordum 🙂
Gayet güzel bir paylaşım olmuş.
Komiliyi kullandığımı ve nedense onu kullanırken pişik olduğumuzu belirtmek istiyorum. Aslında Prima aktif bebek(yeşil paket, eskisi) Bezinden çok daha iyi dokuya sahip ama nedendir bilinmez iki saati geçmemesine rağmen pişik olmakta. a belirtmek isterim ki bebeğimin makatında alerjiden sebep pişij oluşuyor ama bu bezi kullanırken makatında değil ön bölgede, cinsel organı ve etrafında kızarıklık tahriş meydana geliyor.

Bu arada Blogumda “yıkanabilir bezler” ile ilgili bir yazı mevcut ilginiz çeker diye umuyorum.
http://www.yenigelinyenihayat.com/2016/07/eskiye-donus-ykanabilir-bebek-bezi.html

Yelid
Ziyaretçi
Yelid

Oncelikle bu faydali yaziniz icin size cok tesekkur ederim benim oglusumda 4 aylik en bastan beri hep prima kullandim fakat annem komili bez cikarmis deyince denemek istedim 10 beze geldigimde bebegimde kisa bir surede yaklasik 2 saat icinde yanik derecesinde agir bi pisik olustu tekrar primaya geri donduk tabiki doktorumuzun onerisiylede zin cream medinova ve baktroban kullanarak pisigi bitirdik masallah suana kadar baska bi pisik problemi yasamadik primadan cok memnunum a101 bezini yeni gordum arastirirken karsima mukemmel yaziniz cikti deneyip denememek konusunda baba cok yardimci oldunuz tesekkurler

R.Sura
Ziyaretçi
R.Sura

Bende kizim dogsugundan beri molfix kullaniyordum ancak son 3 4 aydir pisik kalcalarinda kizariklik vs.cok oldu. Ve bez bir iki cis yaptiinda torba gibi asagiya sarkmaya basladi. O yuzden hem sikayetvar a sikayette bulundum molfixte sagolsun geri donus yaptilar (ne isime yaradiysa gerci 🙂 )
A101de alisveis yaparken sofia bebek bezinin oldugunu gordum. Daha once hep molfixi indirimli oluyor diye a101den aliyorduk hic farketmemisim yaninda bu bez markasinin da oldugunu. Denedim bu bezde hafif torba gb oluyor dolmaya basladiginda ancak molfix kadar degil. Ama kalca kismi sanirim kizimi kasindiriyor. daha ilk bezledigin anin 2 3 dk sonrasinda elleri bezinin arkasinda “anne bu bu bu” diye yavrucuk poposunu gosteriyor. Bugun yeni bir bez alacagim deneyecegim bakalim komiliyi dusunuyorum ama yada aktif prima huggies. Ilk onume hangisi cikacak bakalim. Insallah yeni aldigim iyi gelir.
Guzel ve aciklayici bir yazi olmus. Hepsiyle tek tek ugrasip resimpeyip aciklamissiniz emeginize saglik. Tesekkurler.

damla celik
Ziyaretçi
damla celik

Kizim ilk doğduğunda molfiks yeni doğan kullandım pişik yaptı bimin bezini övdüler onu kullandım pişik yapti Prima çok iyi geldi ama merak işte diğer bezleride kullanmak istedim sleepyi kullandım sonuç yine aynıydı canbebenin yeni cikan bezini kullandım biraz pişik yaptı ve kızım ne zaman cisini yapsa topak topak oldu bezi en son Komiliyi kullandım çooook rahat ettim bebegimde bende artık rahat ettik komili artık vazgeçilmezimiz oldu ???

burcin
Ziyaretçi
burcin

bende huggies kullandım basindan beri 4 numaraya gecince birturlu pisikten kurtulamadik ici su dolu bi pisige yakalandik kullanmadigim bez kalmadi prima molfix komili ve birsuru krem travazol uni baby trosyd mustela e vitamini kapsulu hametan sebamed oksizinc bepanthol arko krem desitin ve şuan cok kotu doktorda bunlarin aynisini veriyo ben zaten hepsini denedim birturlu geciremedim nasil üzülüyorum anlatamam ?

Yelid
Ziyaretçi
Yelid

Benim bebegimin cildide cok hassas. Bize en iyi gelen krem bactroban ve zin cream medinova oldu denemenizi oneririm normal zamanlarda ise surekli sudo krem kullaniyorum nacizene tavsiyemdir bizde cok cektik malesef

R.Sura
Ziyaretçi
R.Sura

http://benimtutkumm.blogspot.com.tr/2015/04/bulgaristann-meshur-kremi-zdrave-krem.html?m=1
Burada anlatilan krem mukemmel pisik gecirici. Kizima 1.5 senedir kullaniyorum 2 yasinda. Sizde bulabilirseniz kullanin insallah gecirir pisigini bebeginizin. Mesajinizi okuyunca netten arastirdim ilk bu sayfayi buldum o yuzden paylastim. Sayfayla alakam yok 🙂 gocmen kremi, bulgar kremi vs.diyorlar. bana da k.validem bursaya gorumceme her gittiginde oradaki bakkaldan alir 5 tl.ymis orada fiyati. nette daha pahaliydi bir ara bittiginde bakmistim.

tugba tuna
Ziyaretçi
tugba tuna

İslam dusmanligi falan bi yonde haklisiniz ama herkesin kendi tercihi burda gaget guzel deneyimlerini anlatmis ozellikle ilk cocukta insanlar tecrubelerden faydalanmak istiyor. Ben kizima molfix kullandim ve cok memnundum taki 10 aylik olup kizariklar olmaya baslayincaya kadar. Sonra huggeis e gectik memnundum bi ara bezin bittigini farketmemisim en yakindaki marketten prima aldim o vardi bedenimize gore ondanda gayet memnun kaldim. Suan prima devam ediyorum. Sadece 1 kere seyehate gittigimde mecburiyetten canbebe aldim almaz olaydim 2 taneden sonra cope attim cocugumu mahvetti. Sizlere tavsiyem hem fiyat biraz uygun hep kaliteli hic sizdirma yasamadim molfix. Simdide reklamlarda komiliyi gordum o yuzden bi arastirmaya girdim alip almamaalmamak konusunda kkonusunda kararsizlik icindeyim

2çocukluanne
Ziyaretçi
2çocukluanne

Emek verilerek hazırlanmış elinize sağlık ama kafama takılan yazık değil mi bu bebeğe deneme tahtası mı bu 🙁

Aykut
Ziyaretçi

bizde yeni babayız 🙂

Esma
Ziyaretçi
Esma

İlk bebeğimde yenidoğan prima premium care, sonra prima aktif bebek en son da molfix kullandım. Premium care yenidoğan için mükemmeldi ancak çok iz bırakıyordu, her markette olmuyordu ve pahalıydı. Aktif bebeğe geçtik uzun süre kullandık. Arada jenny willy de denedim bir süre. Başta memnundum ama sonra içime sinmemeye başladı naylonsu ve çok parfümlüydü. Türk malı olsun diye molfix denedim ve çok memnun kaldım. Bezi bırakana kadar molfix kullandık.
İkinci bebeğim için ne kullanacağıma karar veremedim. Sizin postunuz çok faydalı olmuş teşekkürler

ESMA YALÇIN
Ziyaretçi
ESMA YALÇIN

Merhaba

Bende yıllardır hazır bez kullanmaktayım.Ultra prima ilk çıktığından bu zamana kadar ülkemizdeki bütün bezleri kullandım ve kullanmaya devam ediyorum.Eski usul üçgen muşambada kullanıyorum.Ama hazır bezler daha rahat ve kuru olduklarından tercih ediyorum.Benim bedenim fazla hassas olmadığından genelde bütün hazır bezlerin 6 numaralarını rahatlıkla kullanabiliyorum.Ancak hangisi daha kullanuşlı ve rahat diye soracak olursanız son zamanlarda canbebe/sleepy/prima/Evb Bayb gayet kaliteli bebek bezi üretiyorlar.Rahatlıkla kullanılabilir.

Peri
Ziyaretçi
Peri

Uc cocugum var ,ucundede prima kulladim .ne zaman tesadufen basga bir bez kullansam pisik oluyolardi.neden bilmem.

Humeyra
Ziyaretçi
Humeyra

Öncelikle detaylı incelemeniz ve paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Bizde uzun süre huggies bebek bezi kullandık sonra molfixe geçtik. kalieleri aynı gibi. Molfix türk malı ürünler arasında gerçekten iyi. Ama sizin de belirttiğiniz gibi en iyi bebek bezi markasına bebeğin cildi karar verir. Bizler böyle platformlardan markaların iyi-kötü yanlarını yazmalıyız ki onlar da bizlere ve bebeklerimize daha iyi hizmet verebilsinler. Sleepy markası hakkında da iyi şeyler duydum. Yazınıza sleepy bebek bezini de eklerseniz sevinirim.

abdullah
Ziyaretçi
abdullah

Açıkçası yazinizda yabancı malları hatta boykot edilmesi gereken firmaların mallarını on plana çıkarmışsınız. Zaten sizde yazmaya çalışmışsınız her bez her bebekte farklı etki eder. Mesela sizin en beğendiniz bez yüzünden biz doktorluk derecede pisik olmuştuk.bırakın her anne kendi karar versin. Müslüman düşmanı firmaların mallarından farklı alternatifimiz varsa onu kullanırız. Diğerini övmeyiz. Gereksiz bir yazı olmuş.

Kalite
Ziyaretçi
Kalite

Senin gibi yobaz lar yüzünden bu ülkede kalitesiz mallar prim yapıyo Ancak kola dökersin eylem yapıcam diye gerçek müslümansan daha iyi bez yap da görelim :p

Serkan
Ziyaretçi
Serkan

Baştan sona bütün incelemeleri okudum bahsetiginiz bezi övücü hic bir cümle yok, hatta ki yerli malı olan bir bezi bir tık daha açıklayıcı cümleler var. Belli ki hepsini okumamissiniz. Ortada 2 buçuk yıllık güzel bir emek var, taktir etmek gerekirken yaptığıniz yorum alakaya maydonoz denebilir.

sevgi
Ziyaretçi
sevgi

sen hazır bez alma o zaman elde yıka eskiden bez mi varmış. iyilik yaramaz size

Tayfun
Ziyaretçi
Tayfun

Bir yürü git ya 🙂

Fatih
Ziyaretçi
Fatih

Abdullah bey sizin gibi insanların tutumu yüzünden bu ülkede kalitesiz iş yapıp din tüccarlığıyla işini götürüp haksız yere ihya oldular. Müslüman adam önce işini kaliteli yapsın, haketsin öyle kazansın, dinin arkasına sığınıp da kalitesiz malını satmaya kalkmasın. Allah çalışana hakkını verir Müslüman olsun olmasın.

ömer
Ziyaretçi
ömer

işi iyi yapana verilir. sana göre zaten herkes islam düşmanı. bir mal alırken kalitesine fiyatına bakarım islam düşmanı cart curt bunlar boş konular boş derken szin gibi bağnazların manipulasyonu.

adnan
Ziyaretçi

EMEĞE SAYGI! NE DEMEK GEREKSİZ YAZI OLMUŞ, KENDİN YAPTA GÖRELİM Bİ SİTE……….

Emine
Ziyaretçi
Emine

Bence gayet iyi bi yazı olmuş herkes okusun evet kendi karar versin şuda var hastanelik derecesine gelene kadar o pişiğe neden müdahale etmediniz bi seferde pişik okadar çok olmaz pişik olduğu halde krem vs ile müdahale etmez bezini değiştirip pişikli cilde tekrar bez tutarsanız pişik artar tabikide