Gebelik Testi | Hamilelik Testi

Kimilerinin heyecan ve umutla, kimilerinin ise korku ile beklediği sonucu öğrenmenin en kolay yoludur gebelik testi yapmak. Temel olarak, uygulaması son derece kolay olan ve evde idrar ile yapılan gebelik testi ile diğerine göre biraz daha zahmetli olan kan testi sayesinde gebelik olup olmadığı tespit edilebilir.

Gebelik, erkek sperminin kadın yumurtasını döllemesi ile başlayan ve yaklaşık 9 ay boyunca devam eden bir yolculuktur. Kadının olgunlaşarak yumurtalığından atılan yumurta sadece 24 saat kadar canlı kalabilir. Vajinadan geçip rahme ulaşan spermler ise rahimde 2 – 3 gün canlı kalabilir. Bu süre zarfında spermlerden biri yumurta içerisine girmeyi başararak onu döllerse, gebelik başlar.

Gebeliğin başlamasıyla birlikte kadının vücudunda bir takım değişiklikler meydana gelir. Bunların en başında, döllenmeden sonraki ilk 6 – 12 gün içinde kandaki Beta hCG (Human Chorionic Gonadotropin) hormonun yükselmesi yer alır. Beta hCG, gebelik hormonu olarak bilinir. Hamile olmayan bir kadının kanında bu değer ölçüldüğünde 0 (sıfır) ya da sıfıra yakın bir değer şeklinde çıkar. Ancak hamilelik yaşayan bir kadının kanında Beta hCG değeri döllenmeden sonraki günlerde sürekli ve hızlı bir şekilde artmaya başlar.

 1. Kanda Gebelik Testi
 2. Değerler Nasıl Olmalı?
 3. Gebelik Testi Ne Zaman Yapılmalı?
 4. Gebelik Testi Fiyatı Ne Kadardır?
 5. Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Kanda Gebelik Testi

gebelik testi

Gebelik için yapılan örnek kan testi sonuçları (Görsel alıntıdır.)

Döllenen yumurta rahme yerleşinceye kadar yaklaşık 5 – 6 gün geçer. Yumurta ile spermin buluştuğu andan itibaren zigot adını alan döllenmiş yumurta sürekli olarak bölünür ve çoğalır. Ne zaman 8 hücreli hale gelir, o zaman annenin kanında Beta hCG hormonu düzeyi artmaya başlar.

Kanda gebelik testi için değerler nasıl olmalı?

Anne adayından alınan kan örneğinde Beta hCG değeri 5mIU/ml’ nin altında ise gebelik testi sonucu negatif (gebelik yok) olarak yorumlanır. Ancak 25mIU/ml’nin üzerinde ise gebelik testi pozitif (gebelik var) olarak değerlendirilir.

Hamile bir kadında hafta hafta değişen Beta hCG değerleri:

 • 3. Hafta: 5 – 50 mIU/ml
 • 4. Hafta: 5 – 426 mIU/ml
 • 5. Hafta: 18 – 7,340 mIU/ml
 • 6. Hafta: 1,080 – 56,500 mIU/ml
 • 7 – 8. Hafta: 7, 650 – 229,000 mIU/ml
 • 9 – 12. Hafta: 700 – 288,000 mIU/ml
 • 13 – 16. Hafta: 13,300 – 254,000 mIU/ml
 • 17 – 24. Hafta: 4,060 – 165,400 mIU/ml
 • 25 – 40. Hafta: 3,640 – 117,000 mIU/ml

Gebelik Testi Ne Zaman Yapılmalı?

Bebek isteyenlerin şartlar olgunlaştıktan sonra en çok merak ettiği sorulardan biridir; “gebelik testi ne zaman yapılmalı?” sorusu.
Yumurtanın sperm tarafından döllenmesinin ardından yaklaşık 6 – 12 gün sonra (ortalama 11 gün), oluşan embriyonun plasentası tarafından üretilerek kanda değeri yükselen ve adet döngüsünü devre dışı bırakan Beta hCG hormonu sayesinde kan testi ile gebeliğin varlığı saptanır. Beta hCG hormonunun anne kanından idrara geçmesi ise 1-3 gün arasında olur. Yani döllenmeden sonraki 12 – 14. günler. 

Bu da adetin bir kaç gün gecikmesine denk gelir. Düzenli adet gören bir kadının adet günü geçtikten 4 – 5 gün sonra yapacağı hamilelik testi (idrar testi) de genelde doğruya yakın sonuç verir (yaklaşık %90-%97). Bazı gebelik testi markaları ise adet tarihinden 4 gün önce yapıldığında dahi %60 doğruluk payı ile gebeliği haber verebilir.

gebelik testi

Beta hCG’nin idrara geçmesinden sonra yapılan gebelik testinde sonuç: pozitif

Doktorlar evde yapılacak hamilelik testinin (idrar testi) adetin gecikmesi üzerine doğru sonuç vermesi için adet tarihinden sonraki 4-5 gün içinde yapılmasını tavsiye ederler.

Adet tarihinden 4-5 gün sonra idrar ile yapılan gebelik testi pozitif çıkmışsa, yanlış olma ihtimali çok düşüktür. Ancak gebelik testi sonucu negatif çıkmış ve hala adet görülmemişse kan testi ile gebeliğin olup olmadığına bakılabilir. Bu durum gebelik harici başka nedenlerden de kaynaklanabilir.

Gebelik Testi Pozitif Ama Hamile Değilim!

Bebek sahibi olmak isteyen kadınlar zaman zaman kafalarını karıştıran bir durum ile karşılaşırlar. Bu da evde yaptıkları hamilelik testi sonucunun pozitif çıkmasına rağmen daha sonra hamile olmadıklarını öğrenmeleridir.

Bir kadın hamile değilse neden hamilelik testi pozitif çıkar? İşte nedenleri:

 • Gebelik testini adet günü geçmeden uygulamışsa,
 • Kimyasal gebelik geçirmişse,
 • Dış gebelik geçirmişse,
 • Yakın bir zamanda düşük yapmış ya da kürtaj olmuşsa,
 • Hamilelik testini yanlış uygulamışsa,
 • Kısırlık tedavisi için bir takım ilaçlar kullanılıyorsa,
 • İdrar yolu enfeksiyonu, idrarda kan ya da beyaz kan hücrelerine neden olan böbrek hastalıkları, yumurtalık kistleri, yumurtalık kanseri ve hipofiz bezi ile ilgili problemler yaşanıyorsa evde yapılan gebelik testleri gebelik olmamasına rağmen pozitif sonuç verebilir.

Gebelik Testi Fiyatı Ne Kadardır?

Gebeliğin saptanmasında iki yöntem kullanılır. Bunlardan birincisi kan yolu ile gebelik testi yapılması, ikincisi ise idrar yolu ile gebelik testi yapılması. Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi kan testi her zaman daha net sonuç verir ancak bunu yapabilmek için bir doktora ya da Aile Sağlığı Merkezi’ne (ASM) gidip kan örneği vermelisiniz. ASM’lerde bu işlem için ücret alınmıyor.

Ancak sonucu ilk ben öğrenmek istiyorum derseniz eczanelerde satılan ve (2018 itibariyle) fiyatı ortalama 7 TL  ile 40 TL arasında değişen farklı markalardaki idrar ile sonuç alınan gebelik testi sayesinde adet tarihinizden ortalama 4-5 gün sonra doğru sonuç alabilirsiniz.

İnternette çok daha uygun fiyatlı ve farklı markalarda gebelik testi satılıyor.

gebelik testi

Bebe time kaset tipi gebelik testi | Hamilelik Testi

İdrar testini eczaneden alırken eczacıdan nasıl kullanıldığına dair bilgi almanızda fayda var. Eğer bir şekilde bilgi alamaz ya da sormaya çekinirseniz satın aldığınız gebelik testi kullanma kılavuzunu mutlaka okuyun. Yoksa hamilelik testini yanlış uygulayarak ziyan edebilirsiniz.

Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Aşağıdaki görselde gördüğünüz ve teknik olarak bu teste benzeyen diğer hamilelik testlerini uygulamak için idrarınızı ufak bir kaba koyup paketin içinden çıkan küçük pompanın içine bir iki damla çektirin. Daha sonra gebelik testini uygulayacağınız kasetin ucundaki daire içine bir damla damlatın ve yaklaşık 15-20 dakika bekleyin.

gebelik testi

Kasetli hamilelik testi

Eğer çok damlatırsanız hamilelik testi bozulur. Az damlatırsanız da doğru sonuç alamayabilirsiniz.

Hamilelik testinin sonucu yukarıdaki görselde de yer aldığı gibi çift çizgi çıkarsa gebelik var, tek çizgi çıkarsa gebelik yok şeklinde okunmalıdır. Eğer boşsa test bozulmuştur.

Evde Hamilelik Testi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Öncelikle eczaneden satın aldığınız gebelik testinin kullanma talimatlarını dikkatlice okuyun.
 • Gebelik testi sabah yapılan ilk idrarla (az seyreltik olduğu için) daha net sonuç verir.
 • Hamilelik testi pozitif yani çift çizgi ya da biri net diğeri silik iki çizgi çıkarsa hamile olmama ihtimaliniz hamile olma ihtimalinizden çok daha düşüktür.
 • Hamilelik testi çizgilerinden biri net diğeri çok silik şekilde de olsa gebelik vardır diyebiliriz. Ancak emin olmak için ya bir kaç gün sonra test tekrar uygulanmalı ya da kan testi yaptırılmalıdır.
 • Bazı testler çizgi şeklinde sonuç verir, bazıları ise yazı olarak gebeliği belirtir. Bunun için yine kutunun üzerini ya da kullanma talimatlarını okumalısınız.

Sosyal medyada takip ettiğim hamilelik – gebelik ve annelik gruplarında bayanlar evde yaptıkları gebelik testi sonuçlarını diğer grup üyeleri ile paylaşıyorlar. Kimisi “kızlar bi bakın, hamilelik var mı heyecandan öleceğim.” derken, kimileri de daha 9 aylık bebeğim var gebelik testi sonucuma bakar mısınız, gebelik varsa ben ne yapacağım?” diye kaygılanıyor.

Kişinin, kendine ve eşine ait ve özel olan bir bilgiyi sahte hesaplarla açılan üyeliklerin var olduğu bilinen mecralarda paylaşmayı şahsen doğru bulmasam da, gerçekten yardıma ihtiyacı olan, derdini hafifletmek isteyen samimi kişiler var oralarda. Onların iyi niyetli bu paylaşımlarını da çok göremiyorum. Ama internet konusunda net olarak bildiğim bir şey varsa o da; “sanal dünyanın hiç bir zaman %100 güvenli olmadığıdır.” Lütfen paylaşımlarınızı yaparken “bir kez daha düşünün!”

Sevgiler…

 • İçerik
5.0

Hamilelik Testi Özet

Annelik serüvenin ilk adımı olan gebeliği haber veren hamilelik testi konusu hakkında detaylı bilgiyi makalemizde bulabilir ve evde gebelik testi yapımının püf noktalarını öğrenebilirsiniz.

Sending
User Rating 3.5 (48 votes)

293
Kimler Neler Demiş?

avatar
173 Comment threads
168 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
125 Comment authors
Yeni AnneAygunSüheylaKubraBüşra Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Aygun
Ziyaretçi
Aygun

Meraba. 17-18 gibi adetim oluyordu ama daha adet olmadım gece karnımda cox acı hiss ediyorum bu neden ola bilir? Sorumu cevaplayan doktora önceden teşekkür ederim. Coz güzel bu sayfayi cox begendim.

Süheyla
Ziyaretçi
Süheyla

Merhaba benim de bir sorumun var ben normalde her ay erken adet olurdum ama bu ay 3 gün gecikince beta hcg testi yaptırdım 0 çıktı ertesi gün tekrar yaptırdım adet olmayınca bu sefer 0, 11 çıktı ve bir gün sonra adet oldum ama normalde çok yoğun ve koyu renkli olurdum ama bu sefer daha az ve acık renk oldu birde benim kasıklarım ve bel ağrısı hiç olmaz ken bu sefer çok ağrım oldu neden olabilir

Kubra
Ziyaretçi
Kubra

Lutfen yardımcı olurmusunuz lütfen
Ben Doğum yapalı 3 ay olucak 40ım çıktıktan sonra ıkı üç gün sonra adet olmuştum ve şimdi hasta olmama 7 ,8 gün var ama benden kahve rengı akıntı gelıyor neden acaba tekrar hamıle kalma şansım olabılır mı

Gülşah
Ziyaretçi
Gülşah

11.92 gebelik varmi sizce ?

Gebelik isteyen
Ziyaretçi
Gebelik isteyen

Merhaba
Ben her ayın 12 nde adet oluyorum en son 9 Kasımda Oldum normal sürdü ama tarihime göre erken oldum. Şuan Aralık 18 deyiz halen adet olmadım. Göğüs şiş, bel ağrısı, haifi kasık ağrısı ve bazen baş dönmesi var. Fakat bugün ve 3 gün önce idrar testi yaptım negatif çıktı. Bu arada iş seyahatleri yaptım yorgunluktandır bu belirtiler dedim ama umarım değildir. Çünkü günüm geçti ama bel, göğüs ağrısı, hafif kasık ağrısı var.
Sizce negatif çıkan idrar testlerine rağmen ehamile olma ihtimalim nedir?

Tuqce
Ziyaretçi
Tuqce

Devi verir mısınız

Tuqce
Ziyaretçi
Tuqce

Merhabalar ben iki aydır evliyim hiç korumadan ıliskiye girdim anne olmak istiyorum. Adetim henüz gecikmedi 5 gün daha var ama ben çok heyecanliyim gebelik testi yapsam olumlu sonuç verir mi..
Ve ara ara karsiklarimda ayaklarında ağrılar oluyor. Başka belirti olmadi henüz.
Teşekkür ederim.

Umutlu
Ziyaretçi
Umutlu

Merhaba hocam . 27 Eylül’de adet oldum genelde 28 günde bir adet oluyorum. Bugün adet olmam gerekiyordu olmadım . Bel karın göğüs agrilarim var . Sık sık lavaboya çıkıyorum hamile olma ihtimalim var mi

Melis
Ziyaretçi
Melis

Merhabalar gebelikte kasılmalar normal mi

Esma
Ziyaretçi
Esma

Merhabalar bugün başka bişey için doktora gittim ama doktor ilaçtan önce tahlil yaptırmamı istedi gebelik için beta hcg değerim 7,9 çıktı. Referans aralığı 0-5 yazıyor sizce hamile miyim? (: Allah razı olsun yardımcı oluyorsunuz❤️

Kubra
Ziyaretçi
Kubra

Merhaba size bir sorum olucaktı ben bir ıkı gün sonra 35.haftama gırıcem ve ıkı gündür mide bulantım başladı karnım çok sık sertleşiyor bebek kendını çok topluyor ara ara da çok hafif kramplarım oluyor bunlar neden oluyordur sizce daha randevume de 3 gün var

Aleyna
Ziyaretçi
Aleyna

Merhaba gebelikte hangi besinler tüketilmeli çocuğun gelişimi için birde su icmek ne kadar faydalıdır bebek icin

Duyguumut
Ziyaretçi
Duyguumut

Adet olamiyorum… iki ay geçti hamile değilim test negatif neden olamiyorun

Papatya
Ziyaretçi
Papatya

Merhaba 1 aylık gebeyim fakat rahimde cok ağrım var sizce neden korkulcak bisey mi

Kader
Ziyaretçi
Kader

Meraba
2 ay once evlendim, gecen ay ki adetim cok sancili gecti ve normalde 5 gun surerken 3 gun surdu bu ay gecikme yasiyorum 3 gun gecikti , bebetime testi yaptim bugun negatif çıktı ne yapmaliyim , kramplarim oluyo yorgunluk oluyo napabilirim

Ezgi
Ziyaretçi
Ezgi

Merhaba ben de geçen akşam test yaptım ama ikinci çizgi tam net belirmedi.Acaba niye öyle oldu bilen varmi

Çiçek
Ziyaretçi
Çiçek

Meraba bu gün adetim gecikeli 3 gün oldu en son ayin 28 inde olmuştum ama 3 gündür adet görmüyorum 1 gun önce bi akıntı şeklinde geldi karnımda ağrıyo sanki adet olucakmışım gibi ama hayla olmadım acaba hamilemiyimdir

Giizemmm
Ziyaretçi
Giizemmm

Gebelik testi pozitif çıktı yanlış olma ihtimali varmıdır lütfen cok acil bilginize ihtiyacm var

Giizemmm
Ziyaretçi
Giizemmm

Merhaba gebelik testi gün içinde de yapıldığında sonuç verir mi yoksa sabah ilk idrar sartmidir şimdiden tesekkurler

Gizem
Ziyaretçi
Gizem

Cevap alamadım yardımcı olursanız sevinirim

Sevinç
Ziyaretçi
Sevinç

Mrb Cevp alamadım..

Sevinç
Ziyaretçi
Sevinç

Merhaba sizce bi kişinin 1 ay boyunca adet görmemesi gebelik belirtileri olabilir mi?

Gizem
Ziyaretçi
Gizem

Merhaba; 27 Ağustosta adet oldum ve yasmin Doğum kontrol hapını kullanmaya başladım.4 gün kullandım mide bulantısı yaptığı için 4.gün ilacı kullanmayı bıraktım. 8Eylülde tekrar adet oldum. Eşimle korunmadan ilişkiye girmeye devam ettik. Herhangi bir gebelik belirtisi yok ama ne zman gebelik testi yapmam doğru olur yardımcı olursanız sevinirim.

Ayla
Ziyaretçi
Ayla

Cevap alamadım lütfen cevap verin..

Sibel
Ziyaretçi
Sibel

Merhaba ilişkiden sonra hamile kalıp kalmadığımı çok merak ediyorum Reglim biteli 4 5 gün olmuştu bir sonraki regli gününe kadar nasıl bekliyeceğim bilmiyorum yokmu başka bir yolu ??

Ayla
Ziyaretçi
Ayla

Merhaba henüz adet görmedim geceleri ve gunduzleri rahimde ağrım oluyor ara ara, gogsumde agri var sik sik idrara cikiyorum gebelik belirtiler mi bunlar

Şahnaz
Ziyaretçi
Şahnaz

Mrb gebelik testi için günün geçmesi mi gerek adetim düzensiz test yapsam hamile olduğum belli olur mu sevgiler…

Melis
Ziyaretçi
Melis

Merhabalar oncelikle adetim duzensiz sık sık idrara cikiyorum canım surekli turşu istiyor en son adet tarihim ayın 29u ilk defa bu kadar gecikti düzensiz olmasına rağmen ve hala adet olmadım rahimde ağrı var gebelik testi yapmamı önerir misiniz sizce bunlar hamilelik belirtileri mi şimdiden teşekkürler

Damla
Ziyaretçi
Damla

Merhabalar, geçen ayın 29 unda adet gordum 3 unde bitti bu ay henüz olmadım fakat göğsümde ağrı ve şişlik var rahimde ağrı var adet olmayı bekliyorum ama olmuyorum sizce hamileriyim cevap veririseniz cok sevinirim.

Nesibe
Ziyaretçi
Nesibe

Benim adetim 16 gün gecikti fakat ne kan ne de idrar testinde gebelik saptanmadı bu normal bir durum mu peki

Smyra
Ziyaretçi
Smyra

Merhaba kolay gelsin. Adetime 14 gün kala kan testinde beta değerim 0.100 5 ml çıktı ama gebelik belirtilerim var doktor değerlerin artabilir hamile olabilirsin dedi sizce artar mı çok istiyorum. Kasıklarım da aşırı ağrı oluyor midemde de sürekli ekşime ve şişme

Elif
Ziyaretçi
Elif

Merhaba ben günümde adet olurdum hiç gecikmez hatta saatide diyebilirim ama bu ay günüm geldi ve günümde test yaptım negatif çıktı hala hasta olmadım ve çok uykum geliyor acaba hamile miyim.

niliş
Ziyaretçi
niliş

merhabalar benim adetine 15 gün vardi gos uçlarım ağrıyordu ve şimdide biraz şişlik var acaba hamilemiyim yardımcı olur musunuz

Hayat
Ziyaretçi
Hayat

Slm bende kahverengi akinti var.2 3 gündür.karnimda şişlik var.miğdem çok bulanmiyor.geçen ay ayin 1 inde adet oldum 4 ünde bitti.hamilemiyim sizce.

Mina
Ziyaretçi
Mina

Merhabalar normal regli düzenimden yaklaşık. 4 5 gün önce ilişki yaşadık korunmasız ve reglim beş gün gecikti şuan idrar testi dogru sonucu verir mi biraz daha beklemem gerekir mi? Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim

Adayanne
Ziyaretçi
Adayanne

Merhaba bişey danışmak istiyorum,, 4 gün kala gebelik testi yaptım sabah biraz silik çıktı ikinci çizgi ama sonuç pozitif diye umutlanırken akşam bir daha yaptım negatif çıktı. Ertesi gün tekrar yaptım yine silik bir şekilde ikinci çizgi çıktı. Daha gecikmem olmadığı için sevinip umutlansam mı ne yapsam bilemedim lütfen yardımcı olurmusunuz

büşra
Ziyaretçi
büşra

merhaba 28 haziran 2018 tarihinde âdet olmam gerekiyodu5 aydır düzenli adet oluyodum ama şu an 18 gün adetim gecikti adetim geçtikten bir gün sonra test yaptım negatif adetimin 11.gününde gene test yaptım o da negatif şu an halâ âdet olmadımsık ağrım batma var baş dönmelerim var canım sürekli limon turşu vs vs yemek istiyorum sürekli uyumak istiyorum gündüzleri hiç iş yapmak istemiyorum ev hanımıyım lütfen beni aydınlatır mısınız eşimin işlerinden bide bulunduğumuz yerden dolayı hastaneye gidemiyorum

Gülden
Ziyaretçi
Gülden

Merhaba 4ağustosta regl olmam gerkeitken olmadım ve idrar testi yaptım çift çizgi çıktı temmuz 7 sinde regl oldum 5gün sürüyor pko sendromum var kan testi verdim gecikmemin 3.günü yani dün 139 çıktı düşük mü sizce

Gülden
Ziyaretçi
Gülden

Yanıt alamıyorum her ne zaman yazsam kimse benim sorumu cevaplamıyor ? betahcg 476 oldu 3gün sonra bu arada

Gul
Ziyaretçi
Gul

Selam ben adetime 2-3 gün kala test yaptım
Sonuç bir kırmızı birde gözle görülür silik çizgi çıktı. Normalde adetim de gecikmeler oluyor da ama son aylarda olmuyordu. Testi tekrarladim ama negatif çıktı. Peki ya negAtifdise sonuç neden adetime 2-3 gün kala yaptığım test pozitif di? Cevaplarmisnz lütfen

Seher
Ziyaretçi
Seher

Merhaba adetim 11/07 ve 18/07 tarihleri arasında olması gerekiyordu biraz düzensizlik var ama ayın 8 ve 9 unda birde 25 ve 26 sında hafif pembe kahve lekelenmem oldu onun dışında hala adet görmedim 20 temmuzda evde test yaptım negatif çıktı evim şehir merkezine uzak olduğu için henüz kan testi yapamadım durumumla ilgili bir fikriniz varmı acaba

Ceylan
Ziyaretçi
Ceylan

Merhaba 2gundur adetim gecikti bende idrar testi yaptim negatif cikti .snra devam etti gecikmeye bende kan testi yaptirdim ordada negatif cikti hala ve hala adet gormuyom 7 gun gecti sizce hamileyim ..simdiden tesekkur ederim

Sevgi topaktaş
Ziyaretçi
Sevgi topaktaş

Merhaba benim gebelik test sonucum 201 çıktı iki gün sonra tekrar yaptırdım 166 çıktı bu ne demek acaba

Kubra
Ziyaretçi
Kubra

Tekrar dan merhaba ben bundan 3 ay önce sızın teşisinizle hamile olduğumu ögrendım tabi test ve doktorla da kesinleştirdik ama şimdi 18 hafta 7 günlük hamileyim ve Çarşamba randevum var ama az önce yatağımda uzanırken rahmimin 3 -4 parmak yukarısında bi şişlik hissettim sol tarafında sağ tarafta yok ve çok panıkledım Çarşamba’yı bekleyemedım lutfen bana en kısa sürede done bılırmısınız hayırlı akşamlar

nihan
Ziyaretçi
nihan

merhabalar 08.06.2018 de adet olmam gerekiyordu olmadım akşam test yptırdım beta hcg 37,37 çıktı 11.06.2018 de dr. gittim beta hcg 70,62 çıktı perşembe tekrar test yapıcaz dedi? geçen sene beta hcg 20.14 de düşük yaptım tutunamadı dedi dr. şimdi de böyle tekrar tekrar yapılınca test korkuyorum açıkçası hamilelik var değil mi 2-3 haftalık felan heralde değerlere göre

Medine
Ziyaretçi
Medine

Merhabalar benim adetim 8 gündür geçikiyo 6 aylık evliyim hamilelik hissi olmaya başladı ama emin olmak için idrar testi yaptım çok belirgin 2 çizgi çıktı emin olmak için diğer gün bi daha yaptım yine 2 çizgi çıktı sonuç nedir sizce ama hamile olduğumu hissediyorum.

İsimsiz
Ziyaretçi
İsimsiz

6 yıllık evliyim bu ay klomen tedavisi oldum 4 yumurtam çok güzel çatlamış. Adetime 7 gün kala bhcg 1.20 çıktı aşırı mide bulantım ve kasıklarına batma var. Dün damla şeklinde pembe kan geldi. Adetime 3 gün var tekrar kan ne zaman vermeliyim

Mehtap
Ziyaretçi
Mehtap

Merhabalar benim adetim gecikti 7. günde kan verdim 0.200 çıktı ve bugün 10. gün ve ben hala adet olmadım.

Deniz
Ziyaretçi
Deniz

Merhabalar
Adetimden 14 gün geçti evde test uyguladım ama negatif çıktı 12 .günde kan testi yaptım sonuc 2,77 yani negatif çıktı hal gecikme devam ediyor dönüş yaparsanız sevinirim ??

Tgb
Ziyaretçi
Tgb

Iyi günler. Ben mart ayının 8nde adet oldum nisan ayında ise 11nde oldum 15nde hastaligim bitti fakat ayın 19nda tekrar 4_5 gün kadar farklı bir kanamam oldu. Bugün doktor kan testi istedi hormon testi bu testte hamilelik belli olur mu acaba olma ihtimalim var mıdır?

Buse
Ziyaretçi
Buse

Merhaba ben yumurtlama günümden 1gün önce ilişkiye girmiştim adetimin günü 15 nisandı 4 gün geçikti 19nisan şuan kısıklarıma yoğun bir şekilde ağrı giriyor ayrıca uykumu alamıyorum sürekli uyumak istiyorum hamile olabilirmiyim acaba birde gebelik testlerinin üstünde sabah uyanınca diyor bu gebelik testini gün içerisinde yapsam doğru sonuç alabilirmiyim

Havva
Ziyaretçi
Havva

İyi günler düzensiz adet oluyorum bazen 29 gün sonra bazen 31 bir kez de 33 gün arayla adet oldum fakat bugün 36. Günüm ve hala adet olmadım daha önce 33 gün geciktiğinde test yapmıştım testten sonra adet oldum bugün de test yaptım ama sonuç tek çizgi ne yapmalıyım bilemiyorum Bi kaç gün bekleyip tekrar test mi yapmalıyım doktora mı gitmeliyim düzensizliğim sebebini de bilmiyorum

masal
Ziyaretçi
masal

merhabalar normalde 23 gunde bir adet dongum var bu ay adetim 10 gun gecikti bir beraberligim var ama erkek arkadasimin icime bosalma bi durum olmadi cok merak ediyorum acaba hamilemiyim degilmiyim test aldim ama cok korkuyorum yapmaya internette arastirdikca stres yaptim cunku her site gecikme ile ilgili olsun hamilelikle ilgili olsun degisik farkli yorumlar yapmislar 10 gundur icmedigim adet sokturucu cay kalmadi yardim edebilrseniz sevinirim

Elif
Ziyaretçi
Elif

Merhaba adetimi iki gün geçe kan testi verdim ve 0.9 cıktı hamile değilsin dedi doktorum ve tarlusal verdi sökülmem için ilaç bitti hala adet olmadım adetimi şuan 7 gün geçmiş oldu ve idrarda test yaptım önc çok çok silik çıktı ve her geçen saat netleşti ikinci çizgi şimdi ben ne yapmalıyım

Şüheda
Ziyaretçi
Şüheda

Merhaba ben 3 gün önce idrar testi yaptım pozitif çıktı. Doktra geldim bişey yok dedi kan tahlili yaptırdım Sonucu bekliyorum. Acaba Ultrasonda erkem olduğu için görünmemiş olabailir mi. Kaç haftada ultrasonda görünür.

Kubra
Ziyaretçi
Kubra

Merhaba adetimden 3gun geçti yarın 4.gun olucak inşallah ama benden lekeli gibi kahve rengine dönük akıntı geliyor ve adet olucakmışım gibi karnım arıyor ara ara sırtım agrıyor tuvalete çok sık gitmeye başladım genellikle kabızım ama mide bulantısı falan yok bazen sağ ve sol tarafım agrıyor ama iki üç gündür adet olucakmışım gibi karın ağrısı cekiyorum sizce nedir tahminiz test yaparsam aç karnına mı yapmalıyım lütfen cevap verin şimdiden teşekkürler

Kubra
Ziyaretçi
Kubra

Lütfen cevap verin

Kubra
Ziyaretçi
Kubra

Lütfen cevap verin lütfen

Ebru
Ziyaretçi
Ebru

Merhaba, test yaptım iki kere birinde negatif diğerinde pozitif ama tek çizgisi silikti , yardımcı olabilir misiniz

Anne adayı
Ziyaretçi
Anne adayı

Merhaba adetime 5 gün var 2 kere test yaptım ikisindede c harfinde çizgi var t harfinde yok sizce hamile olabilir miyim ayrıca hiç bir adet olma belirtiside yok

Damla
Ziyaretçi
Damla

Merhaba benim adetim bugun itibariyle 5 gun gecikti dün sabah gebelik testi yaptigimda ikinci cizgi silik ama belli olur sekilde cikti . Sonra tekrardan emin olmak icin bir test daha yaptim fakat onda ikinci cizgi cikmadi. Hamilemiyim anlamadim neden boyle olur? Tesekkurler.

Fulya
Ziyaretçi
Fulya

Merhaba, adet olacağım gün adet olmadım bende early predictor erken gebelik testi yaptım ve silik ikinci çizgi çıktı sonra ki gün ucuz olan 3,5 tllik testten yaptım o da ikinci çizgi silik çıktı. Kan testi için adet gecikmesini 10 gün beklemek daha mı uygun olur?

Melis
Ziyaretçi
Melis

Meehaba. Adetim sadece 2 gün geldi ondan sonra gelmedi. Ara sıra mide bulantim oluyor. Sizce hamilelik belirtisi mi??

Burcu
Ziyaretçi
Burcu

Merhaba adetim 1 hafta gecikti hamile olma sansim varmi acaba

Edanur
Ziyaretçi
Edanur

Merhaba korunmalı birliktelikten 2 hafta sonra adet oldum adetimden 1hafta sonra kahverengi akıntım oldu sebebi gebelik midir?

Türkan
Ziyaretçi
Türkan

Ben her ayın başında adet görüyordum bugün ayın 6 si gecikme var ve yeni test yaptım negatif çıktı sizce neyden kaynaklanıyor olabilir???

Türkan
Ziyaretçi
Türkan

Ya ben her ayın başında adet görüyordum bugün ayın 6 si 5 gün gecikme var yeni test yaptım negatif çıktı acaba neden

azeri
Ziyaretçi
azeri

Merhaba 11gun öncesinden bbugüne test yapsam cikarmi sonuç?
Bide bana söylediler ki ilk hamilelik de bebeği salarsan sonraki hamilelik biraz zor olur . ben bebek istemiyorum henüz bilgisi olan varsa yardim etsin ((

Gamze Zeynep
Ziyaretçi
Gamze Zeynep

Merhabalar normal regl tarihim 19.12.17 olması gerekiyor 7.12.17 tarihinde açık pembe renkte lekelendim. Şu an 6 günlük bir gecikmem var idrar tahlili yaptım ve sonuç bulanıkta olsa pozitif görünüyordu tekrar bi test daha yaptım ve negatif sonuç verdi. Aslında bakacak olursanız belirtilerimde var. Ama Hangisine inanmam gerekiyor muallaktayım. Cevabınızı merakla bekliyorum

Goknur
Ziyaretçi
Goknur

Iyi akşamlar ben bir haftadır adet olmadım az lekeler gördüm kan testi yaptım 7.34 çıktı bu sabah gebelik testi yaptım oda çıkmadı çok merak ediyorum niye böyle oluyor diye cokta korkuyorum

Goknur
Ziyaretçi
Goknur

Acil cvp bekliyorum

Ceren
Ziyaretçi
Ceren

Merhaba ben 15 aylik evliyim 1sene korundum yasmin kulanarak ama gecen ay ve bu ay biraktim cok kilo aldigim icin gecen ay iki kez kazalar oldu ve kaza oldugu gun hemen arkasindan ilac ictim nekadar faydasi oldu bilemiyorum hatta biri adetime 3.4gun kala oldu ve adetim oldu ama 3.5 gundur kasiklarim cok agriyor surekli tuvalete gitme ihtiyaci hissediyorum geceleri kasiklarimda agriyla uyaniyorum cok akintim var ve 1kac gun oncede kahverengi bir akinti oldu bas donmesi de var adetim 24 25 gibi olmam gerek daha var gunum ama hamilemiyim test yapsammi aceba bilemedim yardimxi olursaniz sevinirim

Ceren
Ziyaretçi
Ceren

Cevap verirmisiniz lutfen test yaptim ama olumsuz cikti ve belimde agrimaya basladi

Funda
Ziyaretçi
Funda

Meraba adetim 6 gn felan gecti 2 kere test yaptım ama negatif cıktı karnım we kasıklarımda cok agrı we acı war ara ara wuruyo we belim cok agrıyo neden acaba ne yapmam gerek

Kadriye
Ziyaretçi

Mrb ben ekimin 25 de adeg oldum bi öncrki ay 28. Günde adet oldum şuan 31. Günümdeyim adey olmsdım test yapsm doğru sonuç alabilirmiyim

Buket
Ziyaretçi
Buket

Merhaba , adetim 7 gün gecikti beta hcg sonucum 3.80 Negatif tekrar yaptırmalımıyım yardimci olursaniz sevinirim

Tatlım
Ziyaretçi
Tatlım

İlk önce merhabalar. Benim doğumdan sonra adetim düzensiz geliyor. Fakat en son 10unda oldum 8 gün geçti ilk üç gün içinde test yaptım olumsuz oldu ve dahalan adetim gelmedi sizce gebelik var mıdır ? Yorumlar için teşekkür ederim

Hatice
Ziyaretçi
Hatice

Salam aleykum canim ekimde adet oldum ama net hatirlamiyorum gununu tahmini hatirliyorum kasimda yani simdi gununun gectigini hiss ediyorum testle baktim negativ sonuc ama yinede hic bir adet belirtisi yok ne yapmaliyim cocuk istemiyorum iki tane cocugum var bide bende eroziya vardi onu elektrosokla yandirdilar doktorlar elektrosokdan sonra hamile kalamiyacagimi soyledi ama simdi adetim gecikdi neden olabilir hamile ola bilirmiyim bunuda soyleyeyimki her zaman vaktinden 2-3gun once adet oluyordum lutfen cevap yazarsaniz sevinirim

Zeynep
Ziyaretçi
Zeynep

Merhaba geçen ay ekimin 18 inden önce gebelik bekliyordum ama 18 iki gün adet kanaması gibi hafif bir kanama oldu hamilelik belirtileri vardı bu ayda 2 gün gecikti test yapsam sonucu alabilirim yoksa biraz daha beklemelimiyim

Fatma
Ziyaretçi
Fatma

Adetim 4 gün gecikti testi aç karnına mi yapmalıyım bu konuda bilgi verebilir misiniz her yerde başka şeyler yazıyor şimdiden teşekkür ederim

Goknur
Ziyaretçi
Goknur

Her ayın 5 nde adet oluyorum ama geçen ay 7oldum bu ay ışte 7 olmam lazımdı olmadım bugün ayın 10 u acaba hamilemiyim test yapmalimiyim

damla
Ziyaretçi
damla

Merhaba tam 7 gündür adet olmuyorum bugün sabah miğde bulantım oldu fakat istifra etmedim ve 4 gündür deli gibi tatlı aşeriyorum yorgunluk ve uyuma isteği de dahil test yapıcam fakat daha erken mi yoksa tam zamanı mı bilemedim

Meltem
Ziyaretçi
Meltem

Merhabalar,
Beta değeri 0.00 çıkması normal mi? Yoksa yanlışlık mı olmuştur?

Meltem
Ziyaretçi
Meltem

Beta değeri 0.00 çıkması normal mi? Yoksa yanlış yapılmış olabilir mi?

Tugce
Ziyaretçi
Tugce

Merhaba ben 5 aylik evliyim cok az adet lekesi geldiginde iliskiye girdik korunmadan iliskiden sonra gelen leke kesildi normalde adet donemimdeydim fakat olmadim 1 ay gecti hala olmadim bu 1 ay icerisinde hic korunmadik test yaptirdim negatif cikti sizce sorun nedir??

Fidan
Ziyaretçi
Fidan

Adetin 8gun geçti ve bugün kahve renginde akıntım oldu test yaptım negatif cıkı ne yapmalıyım

Fidan
Ziyaretçi
Fidan

Cvp verırmısıniz

Fidan
Ziyaretçi
Fidan

Meerbalar adetin 8gun gecikti test yaptım negatif cıktı bugün de kahverengi seklinde kanamam oldu ne yapmalıyım

Hasret
Ziyaretçi
Hasret

Hamilelikten süpheleniyorum adetim 6 gün sonra geldi şuan 4. Günümdeyim karın bölgemde şişlik var sizce test yapmalı mıyım ve ne zaman yapsam en net sonucu verir şuan adetim hala devam ediyor

Hazal
Ziyaretçi
Hazal

Merhaba bir aylık evliyim adetim beş gün gecikti ama karnımda bu beş gündür sürekli olucam gibi oluyorum ama olmuyorum test yaptım biri net kırmızı biri silik çıktı nedir sizce

Hacer
Ziyaretçi
Hacer

Merhaba adetime 5 gün var ama 2 gün önce kan testi yaptırdım sonuç pozitif ve değerler 24.79 çıktı hamilemiyim ve kac haftalık oluyor

Sinem
Ziyaretçi

Merhaba ben adet oldum ama cok kisa surdu 1 gun surdu ara ara migde bulantilarim hamile olma ihtimalim var mi acaba

Cansu
Ziyaretçi
Cansu

Adetim 5 gün geçti belirtileri de var ama acaba hamile miyim

Zeynep
Ziyaretçi
Zeynep

Lütfen bisy dermisiniz kafam çok karıştı çünkü ?

Zeynep
Ziyaretçi
Zeynep

Adetinin üstün den 15 gun falan geçti son zamanlar da mide bulantı var iki gün önce belim de ağrı oldu şimdi kasiklarimda ağrı var özellik le sağ tarafimda test yaptım tek çizgi çıktı ve ikinci çizgi de ne kırmızı ne başka bisy sadece çizgi ye benzer bisy çıktı hamile ola bilirimiyim yardımcı ola bilirmisinz ??

Arz.
Ziyaretçi
Arz.

Merhabalar ben adetimin 3. Gunu kan testi yaptirdim ve gebelik yok dedi doktor adet olmadim tabi suan 7. Gunum yine olmadim. Birdaha mi yaptirsam ? Adet gecikmesinden kac gun sonra kan testi yapılmasi gerek?

Ozlem
Ziyaretçi
Ozlem

Merhaba adetimi 10 gün geçti 3 4 gündür alıntı geliyor ara ara silik kan geliyor test yapmadim yapmalı miyim?

Aynur yıldız
Ziyaretçi
Aynur yıldız

4 . Gün hamilelik testi yapılır mı yani hamile olup olmadığımı anlamak için ilisikiden 4 gün sonra test yapsam sonuç alırmıyım

Yunus
Ziyaretçi
Yunus

Merhaba eşime test aldım 2 çizgi tm belli olmuyordu ne olabilir

Yunus
Ziyaretçi
Yunus

Merhaba biz test yaptık 2 ci çizgi tam beli olmuyo sonuç ne ola bilir

Neşe
Ziyaretçi
Neşe

İyi akşamları benimde bir sorum var ben buay kendimi iyi istemiyorum çünkü halsizlik bulantı ve baş dönmesi var tes yaptım silik çıktı şüphem su konuda üstüme kalmis ola bilirim diye atedime daha var ama ben mesale gecen ay 14oldum buay 10da olma gerek

Zehra rahmi
Ziyaretçi
Zehra rahmi

Cok teseķur ederim allah razi olsun dediginizi uyguladim

Zehra rahmi
Ziyaretçi
Zehra rahmi

Cok tesekkur ederim.bebek şansı daha yuksekse bn ne yapmaliyim anlamadım adetten çıkınca ilişkiye girim mi yoksa adetten ciktigimdan sonraki gunlerimi olsun bu konuda da yardımcı olursanız cok sevinirim k.b size de cok soru soruiyorum ama daha yaşım küçük 18ve yeni evliyim böyle şeyleri bilmiyorum

Zehra rahmi
Ziyaretçi
Zehra rahmi

Cok tesekkur ederim ama adet oldum bn çocuk istiyorum bana yardımcı olur musunuz mesela adetten çıktıktan hemen sonraki gün ilişkiye girim mi hamile olmak için ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun

Zehra rahmi
Ziyaretçi
Zehra rahmi

Merhaba bn 1aylik evliyim ve bel ağrım var üstelik kemiklerim kasiliyor dizlerim tutmuyor ağrıyor ve3gun once gebelik testi yaptım negatif çıktı ama adet günüm gecmiyordu test yaptigim zmn suan ise ayni sekilde bel agrisi ve ayaklarim agriyor 3gundur adet günüm geçiyor sizce ne yapmaliyim yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Birgül
Ziyaretçi
Birgül

Merhaba ben adet gunume 2 gun kala kan testi yaptirdim 1.20 cikti ama kahve rengi akintim basladi ve bel agrim var boşluk larimda kasiklarimda cok agriyor acaba tekrar kan testi yaptirmalimiyim yada gebelik testimi yaptirayim hamile olma ihtimalim varmi şimdiden tesekkurler

Zehra rahmi
Ziyaretçi
Zehra rahmi

Merhaba ben 2.5haftalik evliyim adet günümde geçmiyor ama son 2.3gündür midem bulanıyor sizce hamilemiyim

Zehra rahmi
Ziyaretçi
Zehra rahmi

Lütfen cvp verir misiniz

annemiyim
Ziyaretçi
annemiyim

merhaba ben kan testi yaptırdım 233.2 çıktı idrar testi yaptım pozitif çıktı adet tarihimden önce yaptırdım bunları 17.07.2017 tarihinde adet olucam baş dönmem fazla ve gözümün önü cok kararıyor bide karın agrılarım cok fazla lütfen yardım edin kafam çok karışık

Ulker
Ziyaretçi
Ulker

Adetime 4 gun varken kahve rengi akintim oldu test yaptim ikinci cizgi az gorunuyor, dort gun boyunca dort test denedim hepsi ayni ikinci cizgi hafif gorunuyor adet gunum bugun, testler boyle cikmishsa hamilemiyim acaba ama cok istiyomm

Ulker
Ziyaretçi
Ulker

Neden cevap yok lutfen yardimci olun

Anneolmakistiyorum
Ziyaretçi
Anneolmakistiyorum

Merhablr. Benim adetime 4 gun var ama yaklsik 2 hfta once ara kanamam oldu sadece 1 gun. Mide bulntilarim vardi test yptim negatif cikti sizce hamilee klma ihtimalim varmi.

Rano
Ziyaretçi
Rano

Merhaba ben de iki aydır hamilelik belirtileri geçiyor, baş ağrısı, uykusuzluk, halsizlik, bel, göbek, göğüs ağrısı, sim sıkı idrara gitmem, mide bulantısı öncesi dan aşırı yemek yemem, kokulara rahatsız olmam ama bu ay 4-haziranda iki gün kahve iki gün pembe renkli akıntı geldi test yaptim malesef negatif çıktı bu ne demek oluyor lütfen bana cevap verirsiniz çok çok sevinirim

Beren
Ziyaretçi
Beren

Merhaba benim adetime 3 gun kala yani dün pembemsi bir leke geldi ondan sonra kahverengi leke bugün sağlık ocağına gitmeden de kanama oldu sonra yöne kahverengi leke gelDi hala geliyor kasiklarim belim karnım ağrıyor acaba bu nedir gebelik ten şüpheleniyorum adetime 2 gun var daha beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Ecem
Ziyaretçi
Ecem

Merhaba benim adetim 11 gün gecikti ve test yaptim fakat cizginin biri silik cikti ne yapmam gerekiyor

Seda
Ziyaretçi
Seda

Benim hamilelik testi sonucunda silik çıktı ama dogum yapalı 4ay oldu emziriyorum kalmış olabilir iyim

Seda
Ziyaretçi
Seda

Güzel diye memnunum

Seda
Ziyaretçi
Seda

Güzel bi site

yardım
Ziyaretçi
yardım

Merhabalar 10 gün önce korunmasız birliktelik yaşadım, adetim 5-6 gün gecikti, ancak ilk seferimdi hamilelik testi yapsam ne kadar doğru bir sonuç alırım?

Hülya
Ziyaretçi

Adetim gecikti yorum yapmıştım sizde cevap verdiniz test yapmadım akintim var ara ara kasıklarıma ağrı giriyor sizce test yapmalımiyim gebelik varmıdır

Elifsah
Ziyaretçi
Elifsah

Bende 2 evwliyim esim ve ben cocuk istyoruz artik zamani geldi diye dusunduk ama test aldim t c harflerini uzerinede durudgu zamab gebeligin daha cok alcagini soyleniyor benimde oyle oldu tam 2 ciGi olmasada iki harfin uzerinde cikti testin gecrligi var midir benim adim 15 gun olcak ama dogruluk payi ne kadar dir ?

Ziyaretci
Ziyaretçi
Ziyaretci

Çok güzel bir paylaşım olmuş teşekkürler.
Adetim 8 gün kala kanda gebelik testi yaptırdım sonuç 5.26 referans aralığı 0-5. Siz ce gebelik var mıdır? Tesekkurler

Sibel
Ziyaretçi
Sibel

Merhaba benim adetim 4 gün gecikti kan testi yaptırdım 0.17 çıktı kedin hamile değil miyimdir yoksa erken mi test yaptırdım? Çünkü ilk defa böyle bi gecikme yaşıyorum

Hulya
Ziyaretçi

Merhaba 21nisanda adet oldum adetim bittikten birkacgun sonra ara kanama oldu kasıklarıma kadar sancı vardı doktora gittim gebelik öncesi ara kanama dedi folbiol kullanıyorum adet olmadım geciktim test yapmadım düzenli adet oluyorum ve korunmuyoruz gebelik olabilir mi beklemelimiyim 2gun gecikti adet belirtimde yok

Ebru
Ziyaretçi
Ebru

Merhabalar ben 8 aydır evliyim ve son ili haftadır çok fena şişlik,çok akıntım var ve çok halsizim birde karnımda kramplar giriyo adetim 2 gün geçti test yapmak için daha erken mi yoksa şimdi yapsamda çıkar mı?

azize
Ziyaretçi
azize

Merhaba size bir sorum olacakti ben 28 nisanda normal adet gunumden az ve kahverengi bi akinti seklinde adet gordum dort gundur sabah ve aksamlari mide bulantim var bas donmesi var test yaptim cok guc gorunen ikinci cizgi vardi ama baya silikti iki aylik evliyim simdi kan testi yaptirsam cikar mi yardimci olurmusunuz

Birgul
Ziyaretçi
Birgul

Benimde karnım sis mid3m bulanmam oluyor hastata oldum acaba hamileriyim

ebru
Ziyaretçi
ebru

Merhabalar bende 8 ay evligim 6 ay korundum ama artık korunmuyorum sizce hamile olacak miyim

Ayse
Ziyaretçi
Ayse

Merhaba. Adetim her ay bir öncekinden 2-3 gün önce olurdu. Geçen ay 24 ünde olmuştum bugün ayın 27 si ve daha adet belirtisi yok . Test yaptım negatif çıktı ama birkaç gün sonra yeniden yapicam olmazsam. Hiçbir araç kullanmadan korunuyoduk ama bişey olmadığından da eminim ? nden böyle olmuş olabilir.

Melek
Ziyaretçi
Melek

İyi günler evde test yaptım çift çizgi çıktı sonra kandan test yaptırdım beta hcg 314 çıktı doktora gözüktüm iki haftalık hamilesin dedi ama hamileliklerde bu dönemde düşülen olabilir dedi değer düşüktü acaba oyuzdemi öyle söyledi sizce

Umut
Ziyaretçi

Meraba ben adetin 1 gün gecikmeyle test yaptım test çizgisi silik çıktı aynı gün kan testi yaptırdım 49.2 çıktı dk gebelik yok dedi.suan adet gecikmem 4 gün oldu ve hala olmadım. Gebelik varmıdır yardimci olurmusunuz

Acunay
Ziyaretçi
Acunay

Tatlım kesin sonuç istiyorsan yani %100 yapacağın tek şey doktora gitmek, hamilelik testi bile ilk 2 hafta kadar doğru sonuç vermeyebiliyor. Kan testi daha kesin sonuç verir ayrıca progesteron hormonu salınacağından dolayı.

Melis çankaya
Ziyaretçi
Melis çankaya

Gebelik testi olarak idrar mi daha kesin sonuc verir kan mi. Adetim 4 gun gecikti ama cesaret edemiyorum test almaya. Alıyım mi sizce

nazife
Ziyaretçi
nazife

hamilelik testi için önerebileceğiniz bir marka var mı?

gebeanne
Ziyaretçi
gebeanne

Merhaba, gebelik testi sonucunun silik çıkması durumunda ne yapılması gereklidir?