Nature’s Supreme Ürün İncelemesi | Hamilelikte Alınması Gereken Vitaminler

Değerini çoğunlukla kaybettiğimiz zaman anladığımız sağlığımız, kuşkusuz ki biz insanlar için sahip olduğumuz en kıymetli hazine! Pek çoğumuz, en bilinen ve özellikle kış aylarında bizi bir hafta on güne kadar yatağa düşüren basit gibi gördüğümüz bir gribe yakalanıp, ateşler, öksürükler içinde kıvranırken: “Her şeyin başı sağlık!” demişizdir ve diyeceğizdir de.

Hele ki hamilelik söz konusu ise, sağlığın önemi iki katına çıkıyor. Çünkü, beden içinde bir başka beden daha vardır ve her geçen an, büyümektedir. Anne olacağını öğrenen bir anne adayının sağlıklı bir hamilelik dönemi ve sağlıklı bir bebek için vücudunun ihtiyacı olan vitamin ve minarallerin neler olduğunu araştırması kadar doğal bir şey yoktur.

Anne ve bebek sağlığı açısından baktığımızda Prenatal vitaminler olarak da bilinen doğum öncesi anne adayı ve bebek için gerekli olan temel vitaminler şunlardır:

  • Folik asit: Anne adayının dahi gebeliğinden haberi olmadığı 3-4. haftalık gebelik esnasında meydana gelen ve bebeğin beyni ile omuriliği ile ilişkili nöral tüp oluşumunda gerekli olan temel vitaminlerden biridir. Eksikliğinde ciddi ve hayati doğum kusurları meydana gelebilir.
  • Demir: Kandaki oksijen taşıyan kırmızı kan hücrelerinde bulunan hemoglobin üretiminde kullanılır.
  • Kalsiyum: Hem annenin hem de bebeğin kemik yapısı için gereklidir ve oldukça önemlidir.
  • İyot: Hamilelikte sağlıklı troid fonksiyonu için çok önemlidir. İyot eksikliğinde sağırlık, zihinsel ve fiziksel gelişim bozuklukları görülebilir.
Natures Supreme

Natures Supreme Folik Asit

Bunların yanında protein, C vitamini ve A vitamini alımı da hamilelikte oldukça önemlidir.

Yukarıda yer alan bilgilerden de anlaşılacağı gibi, hamilelikte sağlıklı beslenmek hem anne adayı, hem de bebek için çok önemlidir. Bu nedenle hamilelikte sağlıklı ve besin değerleri yüksek gıdalar tüketmek gerekir. Ancak, çoğu zaman tüketilen besinler anne ve bebek gereksinimlerini karşılayamayabilir. Bu nedenledir ki, gebeliğinizin ilerleyen haftalarında sizi takip eden doktorunuz, çoğunlukla takviye amaçlı olarak reçetenize multi-vitamin (prenatal vitamin) yazar.

Hamileliğimin 3. ayındayken beni takip eden doktorum bana şu anda adını hatırlayamadığım bir multi-vitamin yazmıştı. Bir kaç eczaneye sordum, ya “Bizde yok!” dediler ya da “Depoda var, isterseniz getirelim” dediler. Bende getirttim. Eve geldiğimde içindekiler kısmını okuyunca içime kurt düştü (kullanılan jelatinle ilgili). Firmayı aradım, tatmin edici bir yanıt alamadım ve çok uzun bir süre o vitamini kullanamadım.

İnsan böyle durumlarda, bir tüketici olarak kullandığı üründen emin olmak istiyor. Aynı şey geçtiğimiz aylarda eşimin vitamin takviyesi arayışı esnasında da karşımıza çıktı. Pek çok marka ile bizzat telefon ve mail aracılığıyla görüşen eşim internette okuduğu olumlu yorumlardan da yola çıkarak Nature’s Supreme firması ile temas kurdu ve kafasına takılan soruların cevabını bularak, içi rahat bir şekilde vitamini satın aldı. Şu anda kullanıyor ve oldukça memnun.

Nature’s Supreme, ürünlerinin içeriğini her üretimde analiz ettiren Türkiye’nin ilk ve tek markasıdır. Ürünlerin mikrobiyolojik testleri Yeditepe Üniversitesi Ar-Ge ve Analiz Merkez Laboratuvarları (YÜ-AGAM) tarafından analiz edilip onaylanmaktadır. YÜ-AGAM, TÜRKAK Akreditasyon Sertifikasına sahip olan ve mikrobiyolojik analiz konusunda Türkiye’nin ve Avrupa’nın en gelişmiş laboratuvarlarından biridir.  Sadece onaylanan ürünlerin üzerine Kalite Bandrolü eklenir ve satışa sunulur.

 30’a yakın ürün yelpazesiyle günlük kullanıma ek olarak antrenman öncesi ve antrenman sonrası süreçte sporcular tarafından da tercih edilmektedir.

Hamilelikte kullanmanız gereken multi-vitamin, folik asit, balık yağı(Prenatal DHA), B12, D vitamini vb. pek çok takviye edici gıda Nature’s Supreme tarafından kullanıcılarının hizmetine sunulmuş halde.

Nature's Supreme

Nature’s Supreme Prenatal DHA

Nature's Supreme

Nature’s Supreme ürünlerinin içerikleri kutularının arkasında bulunmaktadır.

 

Şu anda ben Nature’s Supreme Prenatal DHA ürününü, eşimde Nature’s Supreme Multivitamin for Men ürününü kullanıyoruz.  Marka ve bu ürünler hakkında bilgi ve yorum arayan okuyucular için; ikimizde oldukça memnun kaldık.

Ürünler ilaç değil, tatlandırıcı, koruyucu madde, gluten ve laktoz bulunmuyor. Ayrıca %100 Helal Sertifikasına sahip olan Nature’s Supreme ürünlerine www.vitaminler.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir