Oğlum İçin Balık Yağı | Möller’s Omega-3

Henüz başlamadan önce ilk söylemem gereken şey sanırım eşimin balık yağına verdiği önem olmalı! Evlendiğimizden beri uzun araştırmaların sonucunda güvenilir bulduğu bir kaç marka arasından birini seçip bittikçe yenisini aldığı balık yağı, hamileliğimde her gün şu şekilde karşıma çıkıyordu:”Balık yağını içtin mi?” 🙂 gerçi sağ olsun hamile olmadan öncede soruyordu, hakkını yemeyeyim.

Hamileliğimde rutin olarak gittiğim doktor kontrollerim hariç, belli aralıklarla ASM’ye (eskiden sağlık ocağı, şimdi Aile Sağlığı Merkezi) çağrılıyordum. Kaçıncı ayda olduğumu hatırlamıyorum ama karnımın belli olduğu dönemlerde gittiğim bir muayene esnasında hemşirem “Balık yağı alıyor musun?” diye sormuştu.

Bende aldığımı söyleyince, sevindi: “Sakın bırakma! Almaya devam et!” dedi ve ekledi. “Balık yağı ikiniz için oldukça önemli ve gerekli. İçeriğinde hem fiziksel hemde zihinsel gelişime katkı sağlayan omega-3 yağ asiti, D vitamini ve DHA var. Düzenli bir şekilde kullanırsan, bebeğin doğunca bak göreceksin, gözleri bile bilmiş bilmiş bakacak” 🙂

Hiç bırakmadım. Arada kaçırdıklarım olsa da doğuma kadar almaya devam ettim.

Bebeğim doğunca, ilk aylarda ASM tarafından yapılan kontroller esnasında verilen kan ilacı ve D vitamini ile başladı kafamdaki “Balık yağı” sorunsalı!

Bebeğime balık yağı vermeli miyim/ vermemeli miyim? Kendim içsem ya da kapsül şeklinde alsam sütümden bebeğime geçer mi? Bebeğime kaç aydan itibaren balık yağı içirmeliyim? gibi soruları beynimde türetip, cevaplarını googleden aramaya kalkışlarımın sayısı çoktur, emin olun!

Ülkemizde bakanlık kuralları gereği tüm balık yağları ve takviye edici gıda grubuna giren diğer tüm ürünler için 4 yaşın altına doz belirtilmeme kısıtlaması olduğu için direkt olarak bebeğimize bir marka satın alamamıştık o dönemler.

Bizim içtiğimiz sıvı balık yağından bebeğime bir-iki yaş arasında az az ve korka korka vermeye başladım ama daha sonra öğrendim ki; Möller’s Omega-3 Norveç Beslenme Kurulu tarafından 4 haftalık, diğer Avrupa ülkelerinde ise 6 aylık bebeklik döneminden itibaren kullanımı önerilen balık yağıymış.

Özellikle çocukların gelişimi ve sağlıklı büyümeleri için çok çeşitli çalışmalar yürüten ve dünyadaki en faydalı, doğal takviyeleri ülkemize getiren firma olan Farmavita İlaç firmasının bakanlığa yaptığı sunum sonucunda, sadece Möller’s Omega-3 sıvı formu 2-4 yaş arası çocuklar için uygun görülmüş ve bunun neticesinde 2-4 yaş arası çocuklarında içebileceğine dair gerekli ifade ambalajlarda (dış kutu) yer almaya başlamış.

Şu anda Möllers Omega-3’ü oğluma çay kaşığı ile iki günde bir olacak şekilde içiriyorum.

Möller’s Omega-3 sadece eczanelerde satılmaktadır.

Özellikle balığın az olduğu, olsa da sıcak da yemenin zor olduğu mevsim olan yaz mevsiminde balık yağı tüketimi kesinlikle ihmal edilmemeli. Bu konuda içerisinde şeker, suni tatlandırıcı dahil hiçbir şekilde kimyasal aroma olmayan, mevcut aroması doğal tutti frutti olup, lezzetiyle ITQI (Uluslar Arası Tat ve Kalite Enstitüsü) tarafından 2017 yılında ödüllendirilen Möller’s Omega-3’ü hem yavrularınızın hemde kendi sağlığınız için tüketmenizi tavsiye ederim.

Şekerli sakız gibi koktuğu için, içtikten sonra rahatsızlık vermiyor. Gerek içeriği, gerekse tadı açısından pişman etmeyen kaliteli bir ürün.

Möllers balık yağı – kutusu

Möllers balık yağı

Möllers balık yağı-kutu

Möllers balık yağı-kutu

Möllers balık yağı-kutu

Sağlıkla kalın…

“Möller’s Omega-3” markası Norveç’te 164 yıldır kesintisiz üretimi sağlanan ve dünyada bilinen ilk balık yağı markalarından bir tanesidir. Farmavita İlaç, dünya genelinde milyonlarca çocuk ve yetişkinin sağlığına katkıda bulunmayı kendine misyon edinmiş Möller’s Omega-3 balık yağı markasının Türkiye sorumlusudur. Amacımız, çocuk veya yetişkin olsun fiziksel ve zihinsel gelişimin desteklenmesi ve sağlıklı yaşamın korunması için omega-3 içerikli gıdaların tüketilmesi ve kaliteli balık yağı kullanım bilincinin oluşturulması.

Möller’s Omega-3 balık yağı sıvı formu, kalitesiyle tescilli, saflığıyla garantili, doğal ve güçlü içerikli, her gün ve her mevsim kullanılmaya uygun Avrupa’nın lider balık yağıdır. GOED (Global Organization for EPA and DHA Omega-3s ) standartlarında üretilmekte ve kalite kontrolü yapılmaktadır. ISO 22000:2005 sertifikasıyla da üretim kalitesi tescilli olup, ağır metallerden arındırılmış mükemmel saflıkta olduğu analiz belgeleriyle gösterilmektedir. Norveç Beslenme Kurulu tarafından 4 haftalık bebeklik döneminden itibaren kullanımı önerilen balık yağıdır. Ayrıca balık yağı trigliserid formda olup, A ve D vitaminleri balıktan gelen doğal vitaminlerdir. İçerisinde şeker, suni tatlandırıcı dahil hiçbir şekilde kimyasal aroma yoktur. Aroması doğal tutti frutti aroması olup, lezzetiyle ITQI (Uluslar Arası Tat ve Kalite Enstitüsü) tarafından 2017 yılında da ödüllendirilmiştir.

Zengin omega-3 içeriği ile de farkını göstermektedir. Her 5 ml (1 tatlı kaşığı) ölçüsünde, 1200 mg omega-3 yağ asidinin 600 mg’ı DHA ve 400 mg’ı EPA’dır. Ayrıca 250 µg A Vitamini, 10µg D Vitamini ve 10mg E Vitamini de içermektedir.

Ülkemizde bakanlık kuralları gereği tüm balık yağları ve takviye edici gıda grubuna giren diğer tüm ürünler için 4 yaşın altına doz belirtilmeme kısıtlaması söz konusu idi. Bakanlığa firmamız tarafından yapılmış sunum sonucunda ise, sadece Möller’s Omega-3 sıvı formu için geçerli “2-4 yaş kullanımına uygunluğu” da yeni ambalajlarımızda belirtilmesi kabul edilmiştir. Bu durumda, Möller’s Omega-3 balık yağının kalitesini öne çıkarmaktadır.

Daha kapsamlı bilgi almak için www.mollers.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Farmavita İlaç

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir