Silverette Gümüş Kapaklar Hakkında Merak Ettikleriniz

Emziren annelerin olmazsa olmazı, hastane çantalarının vazgeçilmezi, bir baby shower partisinde anne adayını en mutlu eden hediye alternatifi: Silverette koruyucu gümüş göğüs kapakları

Peki nedir bu gümüş kapakların alamet-i farikası? Ne işe yarar, nasıl kullanılır, nasıl ortaya çıkmış, gelin tüm bu sorulara bu yazımızda cevap arayalım.

Silverette gümüş kapaklar ne işe yarar?

Silverette gümüş göğüs ucu koruyucu kapaklar emziren annelerin meme ucu yaralarına karşı geliştirilmiş bir ürün. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki emziren annelerin %80’i doğum sonrası meme ucu problemi yaşıyor. Hatta bu sebeple emzirmeyi bırakan anneler dahi oluyor maalesef. Silverette gümüş göğüs kalkanı hem doğum sonrası meme ucu yarası veya meme ucu çatlağı sorunu yaşayan anneler için bir çözüm sağlıyor, hem de bu sorunu hiç yaşamak istemeyen anne adayları tarafından tercih ediliyor.

Nasıl kullanılır?

Silverette koruyucu göğüs kalkanlarının kullanımı çok rahat, ve emziren anneler arasında bu kadar yaygınlaşmasının bir sebebi de şüphesiz bu kullanım kolaylığı. Emzirdikten sonra göğüs ucuna kapatılıyor ve bir sonraki emzirmeye kadar da göğüs ucunda takılı kalıyor, bir sonraki emzirme sırasında çıkarılıyor. Hafif ve ince bir kapak, dolayısıyla kullanımı çok konforlu. Herhangi bir krem sürmeden kullanılıyor. O yüzden de emzirme öncesi göğüs ucunu yıkamakla da uğraşmaya gerek kalmıyor.

Gümüş kapaklar nasıl ortaya çıkmış?

Silverette, tarihe meraklı İtalyan bir medikalci tarafından keşfediliyor, ve emziren annelere maksimum faydayı sağlayabilmek için de üzerinde 2 yıl gibi uzun bir süre çalışma yapıldıktan sonra 2002 yılında tüm dünyaya satışa sunuluyor. Tam 17 yıldır İtalya’dan Amerika’ya, Brezilya’dan Yeni Zelandaya tüm dünyada emziren annelerin en büyük yardımcısı olmaya devam ediyor.

İçeriği nedir, güvenilir mi?

Silverette, İtalya’da medikal bir firma tarafından hassas ve emziren anneler için özenle geliştirilmiş bir formülle üretiliyor. Koruyucu göğüs kapakları, gümüş maddesinin iyileştirici özelliği sayesinde etki ediyor, yani şifası aslında doğadan geliyor.

Silverette kullananlar memnun mu?

Silverette gümüş kapaklar 3 yıldır ülkemizde de satışta. Türkiye’de yapılan araştırmalara göre Silverette kullanan her 10 anneden 8’i, ürünün faydasını gördüğünü belirtiyor ve etrafındaki diğer emziren annelere ve anne adaylarına da öneriyor. Üründen fayda gören ünlü anneler arasında Ceyda Düvenci, Gizem Hatipoğlu, Pucca, Aslı Tandoğan gibi isimler de yer alıyor.

Tekrar bebeğim olursa aynı ürünü kullanabilir miyim?

Evet,  Silverette göğüs koruyucular gümüş olduğu için yıllarca özelliğini korur, daha sonraki bebeklerinizde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hatta yıllar sonrasında kızınızın veya gelininizin kullanabilmesi için saklayabilirsiniz bile!

Processed with VSCO with a4 preset

Nasıl temizlenir, uzun süre saklamak istersem ne yapmalıyım?

Gümüş antimikrobiyal bir madde, yani bu ne demek, üzerinde mikrop bakteri barındırmıyor, bu yüzden de sterilize etmeye gerek kalmıyor. Silverette gümüş göğüs koruma kapakları kendi kendini temizliyor da diyebiliriz. Bu da özellikle emzirme sıklığının çok yoğun olduğu ilk aylar için çok ciddi bir kullanım kolaylığı sağlıyor. Sadece gümüş kapaklarda süt kalıntıları birikirse, sudan geçirilip kurulanıyor. Ayda bir kere ise karbonatla ovarak temizlik öneriliyor, o kadar.

Gümüş göğüs ucu kapaklarıyla işiniz bittiyse ve bir sonraki bebeğiniz için saklamak istiyorsanız özel bir muhafaza gerekmiyor. Karbonat ve suyla temizleyip kaldırabilirsiniz.

Nasıl temin edebilirim?

Silverette gümüş göğüs kapaklarının Türkiye’deki satışı markanın web sitesi www.silveretteturkiye.com  üzerinden gerçekleştiriliyor.

Anne sütünün bebeğinizin gelişimi için faydaları saymakla bitmez. Unutmayın bebeğiniz için yapabileceğiniz en öncelikli yatırım anne sütüdür!

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir